Savaitės valiutų apžvalga. EUR/USD kursas praėjusią savaitę šoktelėjo nuo 1,1154 iki 1,1304

2016-06-13
EUR/USD kurso pokytis
EUR/USD valiutų kurso pokytis per savaitę birželio 3-10 d. (Bankai.lt grafikas)

Euro vertė praėjusią savaitę šoktelėjo į viršų prieš JAV dolerį. Per praėjusią savaitę euras prieš JAV dolerį kilo nuo 1,1154 (birželio 3 d.) iki 1,1304 (birželio 10 d.). Pirmadienį EUR/USD kursas išlieka tame pačiame lygyje, tačiau su euro kritimo tendencijomis.

Europos biržose akcijų išpardavimas tęsėsi penktą prekybos sesiją iš eilės, o indeksų reikšmės nusirito į 4 mėnesių žemumas. Nors šiandien JAV Centrinis bankas skelbs sprendimą dėl palūkanų normų, tačiau rinkos dalyvių dėmesys sutelktas į Jungtinės Karalystės referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos („Brexit“). Paskutinių apklausų duomenimis pasisakančiųjų už išstojimą stovykla stabiliai dominuoja, tačiau kai kurie analitikai bando vesti istorinę paralelę su 2014 metais vykusiu Škotijos nepriklausomybės referendumu. Tada apklausos taip pat rodė nepriklausomybės šalininkų dominavimą, tačiau faktinis balsavimo rezultatas buvo priešingas. Tuo tarpu lažybų kontoros tikimybę, kad nugalės išstojimo priešininkai šiuo metu vertina 58 procentais, nors dar prieš 3 savaites ji buvo vertinama 82 procentais. Nepaisant geresnių nei tikėtasi JAV mažmeninės prekybos duomenų, šalies akcijų indeksų reikšmės leidosi žemyn ketvirtą dieną iš eilės, o Azijos regiono biržos šįryt žaliuoja.

Kinijos bendrovių akcijos ir vėl nebuvo įtrauktos į bendrovės MSCI skaičiuojamus indeksus. Tai jau trečias toks indeksų sudarytojo sprendimas, nors šį kartą nemaža dalis rinkos dalyvių tikėjosi, kad Kinijos bendrovių akcijos pagaliau bus įtrauktos į MSCI indeksų sudėtį. Pasak bendrovės MSCI pranešimo, Kinijos vyriausybė turi pasirūpinti, kad šalies akcijų „A rinka“ būtų labiau prieinama tarptautiniams investuotojams. Nors šalies valdžia demonstruoja savo įsipareigojimą padaryti 6 trilijonų JAV dolerių vertės rinką labiau atvirą, tačiau investuotojai norėtų, kad jos prieinamumas būtų gerinamas dar labiau. Šios naujienos akivaizdoje pagrindinis Kinijos akcijų indeksas SHANGHAI SE COMPOSITE rytinės prekybos sesijos metu buvo nusmukęs daugiau negu 1 proc., tačiau vėliau jo vertė atsistatė ir 9:30 val. Lietuvos laiku jis yra pakilęs apie 1,5 procento. Rinkoje sklando gandai, kad akcijas aktyviai pirko valstybiniai fondai ir tai teigiamai paveikė jų kainas.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutos skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2017 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų