Vagys neteisėtai nuskaičiavo pinigus nuo bankinės mokėjimo kortelės. Ką daryti?

2019-01-03
Luminor banko išrašas
Luminor banko kortelės išrašas ir rezervuotos pavogtos sumos (Bankai.lt)

Rašėm, rašėm, apie tai kaip reikia saugotis nuo internetinių vagių ir štai, apvogė mus pačius. Sausio 1-2 d. gavome „dovanėlę” - nuo Bankai.lt DNB/Luminor Visa Business kortelės, nelegaliai buvo nuskaičiuota 2050 eurų per 8 mokėjimus:

  1. Atlikus 8 nuskaitymus, kurie buvo iš BET365, bankas automatiškai užblokavo kortelę;
  2. Kortelė turi „Saugaus atsiskaitymo internetu” funkciją, bet ji pasirodo veikia ne taip kaip skamba ir nuo vagių neapsaugo, jeigu kas nors, kokiu nors būdu gavo ar susigeneravo kortelės duomenis (užtenka kortelės numerio, vardo pavardės ir galiojimo datos) - pinigus nuo kortelės nuskaičiuos;
  3. Kortelė niekada nebuvo naudota bankomatuose, ir mokėta tik autorizuotuose Visa apsaugotose parduotuvėse (Google, Amazon, Airlines, etc.) ir gana retai;
  4. Banke yra užpildyta paraiška dėl neteisėtų lėšų nuskaitymų. Tyrimas, kuris pasirodo dar negarantuoja lėšų grąžinimo, užtruks nuo 45 iki 180 dienų. T.y. tie 2050 eurų iškeliaus kažkur ir po kažkiek laiko bankas arba grąžins pinigus arba ne;
  5. Nuskaitymai buvo pastebėti akimirksniu ir buvo skambinta į Luminor pranešti, kad blokuoti mokėjimus, bet kadangi esi verslo klientas, tai po 17 val. verslo konsultantai nedirba ir taip rizikos ar sprendimų valdyti negalima, reikia laukti kitos dienos ryto 8:00val.
  6. Sausio 3 d. pinigai jau neberezervuoti, o nuskaityti.

Viskas perduota į Luminor rankas ir dabar belieka laukti geros arba blogos pabaigos.Tikėkimės, kad pabaiga bus laiminga!

Saugokite kortelės duomenis ir nelaikykite visų lėšų kortelės sąskaitoje.

Papildyta: Luminor grąžino visus pinigus, kuriuos vagys buvo nuskaitę nuo mūsų kortelės! Pinigų grąžinimas nuo pretenzijos pateikimo užtruko apie 2 dienas, vietoje minėtų 180 dienų.

Diskusija šia tema Bankai.lt Facebook klube:

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų