Vakar EUR/USD kursas fiksuotas ties 1,0933, tačiau nuo vakar vakaro pradėjo smarkiai kilti, dabar euro vertė jau 1,1186

2016-02-04
JAV dolerio smukimas
Euro vertės šuolis prieš JAV dolerį (nuotr. Bankai.lt)

Vakar euro kursas iki pietų prieš JAV dolerį dar buvo tik nežymiai pakilęs, tačiau po pietų prasidėjo euro ralis į viršų, kuris tęsiasi iki dabar (14:30 val.). Kuomet vakar ECB fiksavo euro ir JAV dolerio valiutų poros kursą, jis buvo ties 1,0933, o vakare šoktelėjo iki 1,1091. Šiandien pirmoje dienos pusėje JAV doleris smunka toliau, o valiutų kursas (14:30 val.) yra ties 1,1186.

„Bloomberg“ naujienų agentūros skelbiamas tarptautinę JAV dolerio vertę nustatantis indeksas „U.S. Dollar Index“ trečiadienį smuko 1,51 proc. – iki žemiausio lygio per pastaruosius tris mėnesius. Federalinės rezervų sistemos (FED) padalinio Niujorke vadovas Viljamas Dudlis išreiškė nuomonę, kad finansinės sąlygos šalyje šiuo metu gerokai griežtesnės palyginti su praėjusių metų gruodžiu, kai FED priėmė sprendimą pakelti bazinę palūkanų normą, ir, jeigu situacija išliks panaši, artimiausiame susirinkime (kovą) į tai turės būti atsižvelgta. Prie susvyravusios JAV dolerio vertės prisidėjo ir lūkesčių nepavijusi makroekonominė informacija. ISM tyrimų instituto vertinimu, plėtros JAV paslaugų sektoriuje tempas sausį buvo žemiausias per pastaruosius dvejus metus – paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis smuktelėjo iki 53,5 punkto (gruodį 55,8, laukta 55,1 punkto).

Atpigus JAV doleriui, šia valiuta įkainotos žaliavos, pirmiausia nafta, tapo patrauklesnės investuotojams. Juodojo aukso (WTI rūšies) kaina, reaguodama į JAV dolerio vertės svyravimus, šoktelėjo 8 proc. (iki 32,28 USD/b.). Prie kainos korekcijos prisidėjo ir Venesuelos naftos ministro komentaras, kad OPEC narės Irakas, Alžyras, Nigerija ir Ekvadoras sutiktų dalyvauti susitikime su organizacijai taip pat priklausančiomis Venesuela ir Iranu bei nepriklausomomis tiekėjomis Rusija ir Omanu – kad būtų pasiektas susitarimas dėl stabilumo naftos rinkoje atkūrimo. Pagrindiniai JAV akcijų indeksai vakar atsitiesė (S&P 500 +0,50 proc., DOW JONES +1,13 proc.), ir energetikos sektoriuje veikiančių bendrovių akcijos buvo nepaneigiamos lyderės (sektoriaus pokytis indeksuose +3,96 ir +4,67 proc. atitinkamai).

JAV dolerio kursas vasario 3 d.
Vasario 3 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų