Vakar EUR/USD kursas vėl krito ir buvo fiksuotas ties 1,0872

2016-03-02
JAV dolerio kursas kovo 1 d.
Kovo 1 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė eilinę dieną iš eilės, nors ir nežymiai, bet krito prieš JAV dolerį. Kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio kursą, jis buvo ties 1,0872. Šiandien ryte euro vertė vėl krenta, o valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,0863 (12:34 val.).

Naftos kaina pirmą kartą šią savaitę smuktelėjo ir atsitraukė nuo 2 mėnesių aukštumų (Brent – 36,65 JAV dolerio už barelį). JAV naftos instituto duomenimis praėjusią savaitę naftos atsargos šalyje padidėjo 9,9 mln. barelių. Šiandien bus paskelbti oficialūs rodikliai, kurie taip pat turėtų patvirtinti naftos atsargų padidėjimą JAV, todėl paskutiniu metu sparčiai brangusi nafta gali stabtelėti. Remiantis JAV agentūrų pateikiamais duomenimis, atsargos stipriausioje pasaulio ekonomikoje yra didžiausios per paskutinius 80 metų.

Vertinant bendrai, paskutinėmis prekybos sesijomis pasaulio akcijų ir obligacijų rinkose pastebimos rizikos didėjimo nuotaikos. Pagrindiniai JAV ir Europos akcijų indeksai vakar kilo 1,5-2,5 proc., saugiausių pasaulio valstybių, tokių kaip JAV, Vokietija, D. Britanija, Prancūzija, obligacijų pajamingumai didėjo. Taip pat mažėjo ir bendrovių kredito rizikos apsikeitimo sandorių kainas atspindinčios indeksų ITRAXX MAIN, ITRAXX CROSSOVER reikšmės, o tai rodo bendrą rizikos toleravimo augimą. Labai tikėtina, kad Azijoje vyraujančios teigiamos nuotaikos persiduos į į Europos rinkas. Šiandien svarbių makroekonomikos rodiklių skelbiama nebus, investuotojai po truputį pradės lūkuriuoti penktadienį skelbiamų JAV darbo rinkos duomenų ir kitą savaitę įvyksiančio ECB susitikimo.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų