Vakar euro vertė buvo pašokusi iki 1,1317, o vakare nukrito iki 1,1222

2015-06-05
Birželio 4 d. JAV dolerio ir euro valiutų kursas
Birželio 4 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar, ketvirtadienį (birželio 4 d.) kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio valiutų kursą, jis buvo pakilęs net iki 1,1317 ribos, tačiau vakar dienos pabaigoje euro kursas nusilpo iki 1,1222. Šiandien ryte euro vertė šiek tiek nukrito, bet išsilaiko panašiame lygyje, o valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,1211.

Rinkos dalyviai aktyviai reaguoja į Graikijos atstovų pareiškimus apie galimus šalies susitarimus su kreditoriais. Tačiau oficialaus susitarimo dar nėra patvirtinta. Šiandien matomas JAV dolerio stiprėjimas prieš eurą, investuotojams tikintis, kad JAV darbo rinkos rodikliai duos apčiuopiamą rezultatą ir FED‘as greičiau priims sprendimus dėl bazinės palūkanų normos padidinimo, nors ir TVF pasisakė, kad šalis neturėtų skubėti būtent su šiuo rodiklio keitimu.

Pagrindinių ekonominių rodiklių – infliacijos ir bendrojo vidaus produkto – prognozės liko didžiąja dalimi nepakeistos, išskyrus aukštesnį tikėtiną kainų lygį šiais metais. ECB prognozuoja, kad 2015-aisias metinė infliacija regione sieks 0,3 proc. (kovo mėn. posėdyje 0 proc.), 2016-aisiais kils iki 1,5 proc., o 2017 m. priartės prie ECB tikslinio lygio – arti, bet žemiau 2 proc. (1,8 proc.). Realiojo BVP augimo tempas, manoma, sieks atitinkamai 1,5 proc., 1,9 proc. ir 2 procentus. Taigi nors ekonominės sąlygos euro zonoje ir toliau taisosi, tvariai plėtrai užtikrinti būtina išlaikyti itin skatinamąją pinigų politiką ir paskelbtas nekonvencines priemones įgyvendinti visiškai.

EUR/USD valiutų kurso grafiką analizuokite čia.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų