Vakar euro vertė fiksuota ties 1,0612, šiandien bus kur kas smagiau, kadangi investuotojai pradeda vertinti pateiktą informaciją

2015-12-03
JAV dolerio kursas gruodžio 2 d.
Gruodžio 2 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį šiek tiek stiprėjo. Kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerių valiutų kursą, jis buvo ties 1,0612. Šiandien ryte euro vertė krenta, o valiutų kursas sukiojasi ties 1,0576 riba.

Šiandien investuotojų dėmesys bus sutelktas į Europos centrinio banko (ECB) Valdančiosios tarybos posėdį. Neabejojama, kad pinigų politikos skatinamoji pozicija bus išplėsta, modifikuojant plataus masto turto supirkimo programos parametrus (dydį, struktūrą ir įgyvendinimo trukmę) ir dar mažinant vienos nakties indėliams taikomą palūkanų normą. Vakar paskelbta, kad, išankstiniu vertinimu, vartotojų kainų metinė infliacija euro zonoje lapkritį stabtelėjo (0,1 proc., nors laukta 0,2 proc.), o tai, manoma, tik sustiprins ECB prezidento pasiryžimą veikti. Kad Marijaus Dragio parinktos priemonės kovoti su nepalankia kainų dinamika ir vėl pranoks investuotojų viltis, rodo ir per paskutinį mėnesį smarkiai pasistiebę infliacijos lūkesčiai. Rinkos dalyvių vertinimu, metinė infliacija regione po 5 metų sieks 1,7899 proc. ir tokio lygio išliks dar penkerius metus. Reikšmingas pokytis, turint omenyje tai, kad dar rugsėjo 30 dieną išankstinio infliacijos apsikeitimo sandorio palūkanos siekė 1,56 procento. Vakar smuktelėję pagrindiniai Senojo žemyno akcijų indeksai ir šiandien, remiantis ateities sandorių verte, krypties neturėtų pakeisti. Spaudimą prieš ECB posėdį „jaučia“ ir euras – EUR/USD kursas šįryt krito ir laikosi žemiau 1,06 JAV dolerio už eurą ribos.

Investuotojai įvertino Federalinės rezervų sistemos (FED) vadovės Dženet Jelen vakar Vašingtono ekonomikos klube skaitytą pranešimą apie ekonomikos perspektyvas ir pinigų politiką. FED vadovės teigimu, ekonominė ir finansinė informacija, surinkta nuo spalio mėnesį vykusio FED atvirosios rinkos komiteto (angl. FOMC) susirinkimo, atitiko FOMC narių lūkesčius dėl nuoseklaus sąlygų darbo rinkoje gerėjimo, o tai sustiprina tikėjimą, kad ir metinė infliacija vidutiniu laikotarpiu pasieks tikslinį 2 proc. lygį. Be to, priminta, kad pernelyg uždelsta pinigų politikos normalizavimo (palūkanų normos didinimo) pradžia ateityje gali lemti palyginti staigaus finansinių sąlygų griežtinimo būtinybę. Netikėtas paskesnis palūkanų normos didinimas, anot FED vadovės, gali sukelti neramumus finansų rinkose ir, neatmestina, sukelti ekonomikos nuosmukį. Tai, kad gruodžio viduryje vyksiančiame FOMC posėdyje bus priimtas sprendimas kelti bazinę palūkanų normą 0,25 proc. punkto (iki 0,50 proc.), ir rinkos dalyvių, ir ekonomistų vertinimu, yra pagrindinis scenarijus. Tokio sprendimo, remiantis FED bazinės palūkanų normos ateities sandorių verte, tikimybė siekia 74 procentus. Gruodį sulaukti palūkanų normos didinimo tikisi ir daugiau negu 80 proc. „Bloomberg“ naujienų agentūros apklaustų ekonomistų.

Kaip įprasta, FED vadovė nepamiršo pabrėžti, kad sprendimus dėl pokyčių pinigų politikoje lemia JAV makroekonominė informacija. Vakar paskelbta FED ataskaita apie ūkio būklę (angl. Beige Book) patvirtino, kad didžiojoje dalyje šalies regionų ir ūkio sektorių tęsėsi vidutinio tempo plėtra. Nepriklausomos tyrimų agentūros „ADP Inc.“ paskelbta užimtųjų pokyčio prognozė pralenkė ir drąsiausius lūkesčius (lapkritį 217 tūkst., laukta 190 tūkst.). Šiandien JAV ekonominių rodiklių kalendorius išliks apypilnis – bus skelbiama savaitinė informacija apie naujas bedarbių paraiškas (prognozuojama 269 tūkst.) ir gamyklų užsakymus spalį (+1,4 proc.) bei ISM paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis (lapkritį 58 punktai).

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų