Vakar euro vertė ir toliau silpnėjo prieš JAV dolerį ir buvo fiksuota ties 1,0841

2015-12-18
JAV dolerio kursas gruodžio 17 d.
Gruodžio 17 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį menko antrą dieną iš eilės po to, kai JAV FED paskelbė apie nežymų palūkanų normų didinimą. Kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerių valiutų kursą, jis buvo ties 1,0841. Šiandien ryte euro vertė dar nežymiai silpnėja, o valiutų kursas yra ties 1,0823 riba (11:32 val.).

Vakar dieną buvo matyti aktyvesnis JAV dolerio stiprėjimas prieš eurą, EUR/USD valiutų santykiui traukiantis -0,79 proc. ir dienos pabaigoje pasiekiant 1,0826 lygį. Žinoma, tai galima būtų susieti su JAV bazinės palūkanų normos pakėlimu, kuris davė teigiamą efektą JAV doleriui. Šiandien ryte pastarasis kursas šiek tiek atsistatė ir pakilo iki 1,0858 ribos. Šią savaitę svarbesnių duomenų, kurie stipriai išjudintų EUR/USD kursą, skelbiama nebus. O kitos savaitės antradienį sulauksime patikslinto JAV trečiojo ketvirčio BVP, kuris prognozuojama sudarys 1,9 proc. augimą (buvusi reikšmė +2,1 proc.).

Kaip dauguma analitikų prognozavo, FED‘as kilstelėjo bazinę palūkanų normą nuosaikiai, o tai nesudrebino finansų rinkų ir nesuteikė JAV doleriui didesnio pasipriešintino prieš eurą. Eksportuotojams tai geras ženklas, nes jų produkcija už Atlanto ir toliau išlaiko didesnį kainų konkurencingumą lyginant su vietine. JAV investuotojai ketvirtadienį slėgė rinkas, indeksui S&P 500 krentant -1,5 proc., o Dow Jones traukiantis -1,43 proc. Po optimizmo trečiadienį, rinkos dalyviai atsigręžė į iškastinius išteklius bei grėsmes ekonomikai. Per vakar dieną žaliavinės naftos Brent Oil kana nukrito -0,35 proc. iki 37,06 JAV dolerių už barelį, o WTI oil kaina mažėjo net 1,6 proc. iki 34,95 JAV dolerių. Vakar šalyje buvo paskelbta, kad savaitinis bedarbių paraiškų skaičius krito nuo 282 tūkst. iki 271 tūkst., pagrindinių ekonomikos rodiklių indeksas (Leading Index) sudarė 0,4 proc. kilimą, tačiau Filadelfijos FED‘o verslo aplinkos indeksas, kuris iš esmės seka situaciją gamybos sektoriuje, krito nuo 1,9 iki -5,9, kai buvo prognozuotas kilimas iki 1,0. Šiandien svarbesnių naujienų sulauksime iš JAV, kur paaiškės kaip keičiasi situacija paslaugų sektoriuje. Preliminariais duomenimis užsakymų apimtys turėtų susitraukti, indeksui krentant nuo 56,1 iki 55,9.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų