Vakar euro vertė krito trečią dieną iš eilės prieš JAV dolerį ir buvo fiksuota ties 1,1166 riba

2016-02-17
JAV dolerio kursas vasario 16 d.
Vasario 16 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė krito trečią dieną iš eilės, tad JAV doleris stiprėjo. Kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio kursą, jis buvo ties 1,1166. Šiandien pirmoje dienos pusėje euro vertė ir toliau juda žemyn, o EUR/USD valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,1130 (13:11 val.).

Investuotojams Europoje pakilaus ūpo vakar išlaikyti nepavyko. Antradienį paskelbta, kad Vokietijos investuotojų pasitikėjimas ekonomika suprastėjo – ZEW tyrimų instituto duomenimis, vasarį sumenko ir esamos padėties vertinimo, ir lūkesčių rodiklis. Pirmadienį Europos parlamentui pranešimą skaitęs Europos centrinio banko (ECB) vadovas Marijus Dragis priminė apie Valdančiosios tarybos pasirengimą veikti, jeigu bus nustatyta neigiama kainų stabilumą ribojančių veiksnių (žema importuojama infliacija ir neramumai finansų rinkose) įtaka. Kitas ECB Valdančiosios tarybos posėdis – jau kovo 10 dieną. Per pirmadienį ir antradienį EUR/USD kursas smuko beveik 1 proc.

Pirmadienį beveik nekitusi, vakar „Brent“ rūšies naftos kaina sumenko 3,6 proc. (iki 32,18 JAV dolerio už barelį). Antradienį Rusijos energetikos ministras paskelbė, kad su Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (angl. OPEC) narėmis Saudo Arabija, Kataru ir Venesuela buvo sutarta ateityje nebeviršyti šių metų sausio mėnesį pasiekto naftos gavybos masto – jeigu tokiai iniciatyvai pritars ir kiti naftos tiekėjai. Šiandien Irano naftos ministras gavybos klausimams aptarti susitiks su Irako ir Venesuelos atstovais.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų