Vakar euro vertė nenutraukė kritimo serijos prieš JAV dolerį, kursas fiksuotas ties 1,1002

2016-02-24
JAV dolerio kursas vasario 23 d.
Vasario 23 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Eilinę dienę euro vertė smuko prieš JAV dolerį. Kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio kursą, jis buvo ties 1,1002. Šiandien, pirmoje dienos pusėje euras ir toliau kraujuoja, šiuo metu valiutų kursas yra ties 1,0982 (12:21 val.).

Pranešimą pinigų politikos tema skaitęs JAV Federalinės rezervų sistemos (FED) viceprezidentas Stenlis Fišeris pakartojo anksčiau išsakytas mintis – centrinis bankas atidžiai stebi pasaulio mastu vykstančius ekonominius ir finansų rinkų pokyčius ir siekia įvertinti jų poveikį JAV ūkio perspektyvoms. Kalbėdamas apie po trijų savaičių suplanuotą Federalinio atvirosios rinkos komiteto (angl. FOMC) posėdį, viceprezidentas priminė, kad sprendimus dėl pinigų politikos lemia makroekonominė informacija, ir šiandien nėra aišku, koks sprendimas bus priimtas kovą. Rinkos dalyvių vertinimu, tikimybė, kad FED ryšis pakelti palūkanų normą iki 0,75 proc. kovo 16 d. susitikime, šiuo metu siekia 10 procentų. Tokio sprendimo tikisi 10 iš 59 „Bloomberg“ naujienų agentūros apklaustų ekonomistų.

Rinkos dalyvių dėmesį atkreipė ir nauja JAV makroekonominė informacija. Vakar paskelbtas Konferencijų tarybos (angl. Conference Board) apskaičiuojamas vartotojų pasitikėjimo rodiklis prasilenkė su lūkesčiais ir vasarį smuktelėjo iki 92,2 punkto – žemiausio lygio per pastarąjį pusmetį (tikėtasi 5 punktais daugiau). Anot Konferencijų tarybos atstovo, amerikiečiai trumpo laikotarpio perspektyvas šiuo metu vertina prasčiau, o jų nuogąstavimai susiję su nepalankiais verslo sąlygų, asmeninės finansinės padėties ir iš dalies darbo rinkos sąlygų pokyčiais. Kita vertus, būsto rinkos informacija nenuvylė – nors buvo laukta susitraukimo (-2,5 proc.), pirmąjį metų mėnesį nenaujų namų pardavimai ūgtelėjo 0,4 proc. – iki 5,47 mln. (perskaičiavus į metų tempą).

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų