Vakar euro vertė pirmoje dienos pusėjo silpnėjo prieš JAV dolerį iki 1,0868, o dienos pabaigoje šoktelėjo į viršų

2016-01-20
JAV dolerio kursas sausio 18 d.
Sausio 18 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį ir vėl silpnėjo. Kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio valiutų poros kursą, jis buvo ties 1,0868, tiesa dienos pabaigoje euro vertė pakilo iki 1,0911. Šiandien ryte euro vertė laikosi panašiame lygyje, o valiutų kursas šiuo metu (13:40 val.) yra ties 1,0912.

Atnaujintas pasaulio ekonomikos augimo prognozes vakar paskelbė ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF). Vertinama, kad pasaulio ūkis 2016 ir 2017 m. augs 3,4 ir 3,6 proc. – taigi 0,2 proc. punkto lėčiau, negu buvo prognozuota praėjusių metų spalį. TVF įsitikinimu, išsivysčiusių šalių ekonomika toliau išlaikys vidutinį plėtros tempą, o besivystančioms šalims teks prisitaikyti prie naujos – vangesnio augimo – realybės. Tarp plėtrą ribojančių veiksnių išskirtas ryškesnis, negu laukiama, Kinijos ūkio sulėtėjimas, tolesnis JAV dolerio stiprėjimas, galintis toliau didėti nepastovumas finansų rinkose ir išaugusi geopolitinė įtampa.

Pirmoje dienos pusėje brangusi ir 30 JAV dolerių už barelį perkopusi WTI rūšies nafta vakarop pasuko žemyn ir smuko iki lygio, paskutinį kartą užfiksuoto 2003 m. rugsėjį (-3,26 proc. – iki 28,46 JAV dolerio už barelį). Anot Tarptautinės energetikos agentūros, antradienį paskelbusios sausio mėn. naftos rinkos apžvalgą, lėtesnis naftos paklausos augimas ir atšaukus sankcijas Iranui didėsianti naftos pasiūla pasaulinėje rinkoje susiformavusį perteklių gali tik paryškinti – taigi ir palaikyti spaudimą naftos kainai (toliau mažėti).

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų