Vakar euro vertė prieš JAV dolerį ir vėl krito, ir rodos peržengė į žemesnę nei 1,06 JAV dolerio už eurą zoną

2015-11-27
JAV dolerio kursas lapkričio 26 d.
Lapkričio 26 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį buvo dar pakilęs iki tol, kol ECB skelbė euro ir JAV dolerio kursą - jis buvo ties 1,0612. Šiandien ryte euro vertė krenta ir jau regis ilgam apsistos žemesnėje nei 1,06 zonoje, o valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,0582 riba (14:12 val.).

Investuotojų vertinimu, silpnas ir toliau silpnėjantis euras turi teigiamą įtaką reikšmingą dalį produkcijos eksportuojančių bendrovių veiklos rezultatams. EUR/USD kursas vakar smuktelėjo dar 0,12 proc. – iki 1,061 JAV dolerio už eurą. Skirtumas tarp JAV iždo ir didžiausios euro zonos ekonomikos Vokietijos vyriausybės obligacijų pajamingumų (angl. yield spread) dar ūgtelėjo ir šiuo metu penkerių metų terminui siekia beveik 1,9 procento.

Panašūs pokyčiai skirtingose finansų rinkose buvo fiksuojami ir šių metų pradžioje, kai Europos centrinio banko (ECB) vadovas Marijus Dragis paskelbė apie pradedamą 1,1 trln. eurų turto supirkimo programą. Pastaroji skaičiuoja devintą mėnesį iš suplanuotų (bent) devyniolikos, ir Eurosistema jau supirkusi privataus ir viešojo sektoriaus obligacijų už beveik 600 mlrd. eurų. Tačiau investuotojų lūkesčiai jau kitą ketvirtadienį sulaukti ECB sprendimo dar labiau skatinti regiono ekonomiką stiprėja su kiekviena diena.

Nusiteikimas ilgam Padėkos dienos savaitgaliui, manoma, ir šiandien lems neaktyvią prekybą kitapus Atlanto (JAV biržos užsidarys 3 valandomis anksčiau negu įprastai). Azijos biržose šįryt laikosi prastokos nuotaikos (09:15 Lietuvos laiku Japonijos TOPIX -0,49 proc., Kinijos SHANGHAI COMPOSITE -5,48 proc.). Kinijos akcijų rinkos dalyviams nerimo sukėlė naujiena, kad spalį šalies pramonės įmonių pelnas traukėsi penktą mėnesį iš eilės, ir palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai smuko 4,6 proc. (rugsėjį -0,1 procento). Neigiamos nuotaikos iš Azijos rinkoje keliasi ir į Europa – pagrindinių regiono biržų indeksų ateities sandorių reikšmės krenta 0,3-0,6 procento.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų