Vakar euro vertė prieš JAV dolerį krito iki 1,0952

2015-12-30
JAV dolerio kursas gruodžio 29 d.
Gruodžio 29 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė po sąlyginai ilgo kilimo prieš JAV dolerį nukrito. Kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio valiutų poros kursą, jis buvo ties 1,0952. Vakar dienos pabaigoje ir šiandien pirmoje dienos pusėje euro vertė dar krenta, o valiutų kursas šiuo metu aptinkamas ties 1,0925 riba.

Pirmoji prekybos diena po švenčių Londone buvo optimistinė. Biržos nuotaikas atspindintis indeksas FTSE 100 vakar dieną šoktelėjo 0,96 proc. O likvidžiausių Europos bendrovių indeksas Stoxx Europe 600 prekybos sesijos pabaigoje sudarė 1,42 proc. vertės augimą. Iš esmės svarbesnių naujienų regione skelbiama nebuvo, o kritusios apyvartos ir didesnis suinteresuotumas iš perkančiųjų pusės davė postūmį daugeliui bendrovių akcijų augti. Tik pagrindinių išteklių sektorius (Basic Resources -0,57 proc.) Stoxx Europe 600 indekso sudėtyje vakar dieną patyrė kritimą. Nuo šių metų pirmųjų mėnesių šis sektorius yra alinamas dėl ne tokios palankios informacijos iš Kinijos, kuri signalizuoja apie šalies ekonomikos silpnumą. Nuo metų pradžios pastarojo sektoriaus vertė yra sumažėjusi apie 34 proc. Už Atlanto vakar paaiškėjo, kad vartotojų pasitikėjimas šalies ekonomika gruodžio mėnesį išaugo daugiau nei tikėtasi. Investuotojai buvo teigiamai nusiteikę vakar ir stumtelėjo indeksą S&P 500 į viršų 1,06 proc. Šiandien Kinijoje buvo paskelbta, kad šalies ateities ekonomikos tendencijas atspindintis indeksas yra mažesnis nei mėnesį prieš, jo vertei traukiantis nuo 98,34 iki 98,11. Paskelbus šią informaciją šalies CSI 300 indeksas judėjo neigiama kryptimi, tačiau prieš pat 10:00 val. įgavo augimo tendenciją ir persisvėrė iš neigiamos pusės į teigiamą su +0,09 proc. pokyčiu. Svarbesnių makroekonominių naujienų šiandien skelbiama nebus.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų