Vakar euro vertė prieš JAV dolerį stiprėjo iki 1,0870

2015-12-22
JAV dolerio kursas gruodžio 21 d.
Gruodžio 21 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį stiprėjo ir kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerių valiutų kursą, jis buvo ties 1,0870, o dienos pabaigoje pakilo iki 1,0911. Šiandien pirmoje dienos pusėje euro vertė stiprėja, o valiutų kursas sukiojasi ties 1,0935 riba.

Eksportuojančių regiono bendrovių akcijų kainą žemyn timptelėjo ir vėl sustiprėjęs euras – EUR/USD kursas vakar dar šiek tiek stiprėjo.

Kita vertus, JAV akcijų rinka pirmadienį sugebėjo atsitiesti po dvi prekybos sesijas iš eilės besitęsusios korekcijos. Augo visuose dešimtyje S&P 500 indekso vertinamuose sektoriuose veikiančių bendrovių akcijų kainos, labiausiai (+1,11 ir +1,06 proc.) – teikiančiųjų telekomunikacijų ir informacinių technologijų paslaugas. Federalinės rezervų sistemos (FED) padalinio Atlantoje vadovas Denisas Lokhartas patikslino, kad „laipsniškas“ pinigų politikos griežtinimas reiškia, jog palūkanų norma gali būti didinama bet kuriame iš suplanuotų FED posėdžių, tačiau sprendimus ir toliau lems ekonominių sąlygų pokyčiai. Antradienį ir trečiadienį ekonominių rodiklių kalendorius užpildytas JAV informacija. Prognozuojama, kad šiandien skelbtinas trečiasis BVP įvertis patvirtins JAV ekonomiką trečiąjį ketvirtį (perskaičiavus į metų tempą) augus ne 2,1 proc., o kiek lėčiau – 1,9 procento. Rytoj bus skelbiama informacija apie namų ūkių pajamų ir išlaidų pokyčius (lapkritį laukiama +0,2 ir +0,3 proc., palyginti su spaliu), ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus (lapkritį tikimasi -0,6 proc.) ir naujų būstų pardavimą (lapkritį +2 proc.).

Antradienį pagrindinių Azijos akcijų indeksų kryptis išsiskyrė. Kasmetinėje Kinijos centrinėje ekonominio darbo konferencijoje sutarta, kad, šalies vadovams užtikrinant palankias finansines sąlygas struktūrinėms reformoms įgyvendinti, pinigų politika turi būti dar lankstesnė, o fiskalinė politika – dar ryžtingesnė. Bandant suvaldyti šalies ekonomikos sulėtėjimą, artimiausiais metais bus didinamas valdžios sektoriaus deficitas ir imamasi priemonių būsto rinkai stimuliuoti. Lapkritį Kinijos prezidentas Xi Jinping teigė, kad šalies ekonomika iki 2020-ųjų turi išlaikyti bent 6,5 proc. metinį augimo tempą. Kartu su lūkesčiais dėl naujų Kinijos ūkio skatinimo priemonių šįryt kyla ir pagrindinių JAV ir Europos akcijų indeksų ateities sandorių vertės.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų