Vakar euro vertė stiprėjo prieš JAV dolerį ir buvo fiksuotas ties 1,0962

2015-12-29
JAV dolerio kursas gruodžio 28 d.
Gruodžio 28 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį dar neženkliai stiprėjo, o kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio valiutų poros kursą, jis buvo ties 1,0962. Šiandien pirmoje dienos pusėje euro vertė dar truputį stiprėja, o valiutų kursas ieško krypties ties 1,0980 riba (12:15 val.).

Tikėtina, kad kiek didesnių euro ir JAV dolerio valiutų poros kurso svyravimų galime sulaukti 17:00 val., kuomet bus skelbiamas JAV vartotojų pasitikėjimas ekonomika, laukiant indekso teigiamo pasikeitimo.

Po švenčių grįžę Europos investuotojai buvo vangūs. Stoxx Europe 600 indeksas susitraukė -0,49 proc., o sudėtyje esančių bendrovių apyvarta buvo dviem trečiosiomis mažesnė nei trisdešimties dienų vidurkis. Taip pat prekybos aktyvumui turėjo įtakos Didžioji Britanija, esant uždarytai Londono vertybinių popierių biržai dėl valstybinės šventės. Blogesni Kinijos pramonės sektoriaus bendrovių veiklos rezultatai įnešė pesimizmo į vakar dienos prekybą, pagrindinių išteklių sektoriui (Basic Resources) Stoxx Europe 600 indekso sudėtyje traukiantis -0,77 proc., o naftos ir dujų (Oil&Gas) sektoriui krentant -1,41 proc. Žaliavinės naftos kaina nerodo stabilesnės krypties. Pirmadienį Europinės Brent Oil žaliavinės naftos kaina sudarė net -3,35 proc. kritimą (iki 36,62 JAV dolerių už barelį) ir beveik sudegino prieš tai buvusių dviejų prekybos sesijų +4,88 proc. teigiamą šuolį. Už Atlanto buvo paskelbta, kad Dalaso FED‘o gamybos sektoriaus aktyvumas buvo daug prastesnis nei tikėtasi, situaciją atspindinčiam indeksui krentant nuo -4,9 iki -20,1, kai analitikai tikėjosi, kad pastarasis apsistos ties -7,0. Žinoma šis indeksas neparodo bendros šalyje esančios situacijos, tačiau bet kokiu atveju signalizuoja, kad JAV ekonomika susiduria su iššūkiais, stengiantis pasiekti tvirtesnį augimą. Pirmadienį S&P 500 indeksas krito -0,22 proc., o Dow Jones susitraukė -0,14 proc. Šiandien svarbesnių naujienų sulauksime iš JAV, kur bus paskelbtas vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas, kuris, tikimasi, bus geresnis, indeksui kylant nuo 90,4 iki 93,8.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų