Vakar FED'o komentarai pristabdė JAV dolerio stiprėjimą, tačiau naujienos iš euro zonos taip pat nedžiugino. Vakar euro ir jav dolerio kursas fiksuotas ties 1,0631

2015-11-24
JAV dolerio kursas lapkričio 23 d.
Lapkričio 23 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė buvo kritusi net žemiau 1,06 ribos, tačiau dienos pabaigoje atsitiesė iki buvusio lygio. Kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerio kursą, jis buvo ties 1,0631. Šiandien ryte euro vertė nekrenta, o valiutų kursas nežymiai stiprėja ir šiuo metu yra ties 1,0652 riba (11:35 val.).

Saudo Arabijai paskelbus apie ketinimus susitarti su kitomis naftą tiekiančiomis šalimis siekiant stabilizuoti naftos kainą, „Brent“ rūšies barelis vakar perkopė 45 JAV dolerius. Investuotojų Euro zonoje nuotaikos dar prastesnės. Bendrasis euro zonos verslo pasitikėjimo įvertis, rodantis situaciją ir gamybos, ir paslaugų sektoriuose, lapkritį kilstelėjo iki 54,4 punkto – lygio, paskutinį kartą užfiksuoto prieš 4,5 metų. Vis dėlto savo ataskaitoje „Markit Economics“ nepamiršo akcentuoti, kad defliacinis spaudimas regione išlieka ryškus.

Pirmadienį investuotojus stabtelėti paskatino lūkesčius nuvylusi JAV makroekonominė informacija ir atsargesni FED'o pareigūnų komentarai. „Markit Economics“ tyrimų instituto vertinimu, aktyvumas šalies gamybos sektoriuje lapkritį sumenko (52,6 punkto, tikėtasi 54 punktų). Su prognozėmis prasilenkė ir duomenys apie nenaujų būstų pardavimą . FED valdybos nario Danielio Tarulo (Daniel Tarullo) nuomone, nuo rugsėjo paskelbta JAV ekonominė informacija, pirmiausia apie nepalankią kainų dinamiką, siūlo nevienareikšmių išvadų. FED padalinio Sent Liuise vadovas Džeimsas Bulardas priminė, kad užuominomis pagrįsta pinigų politika skaičiuoja paskutines dienas, ir šios normalizavimo tempas ateityje bus paremtas ne aiškiai nuspėjamu grafiku, o išskirtinai ekonominiais duomenimis. Vis dėlto rinkos dalyvių nusiteikimas dėl sprendimo kelti palūkanų normą jau gruodį nesikeičia – tikimybė siekia 74 procentus.

Iki ketvirtadienio, kai bus minima Padėkos diena, JAV ekonominių rodiklių kalendorius išliks gausiai užpildytas. Šiandien bus skelbiamas trečiojo ketvirčio BVP antrasis įvertis ir Konferencijų tarybos apskaičiuojamas vartotojų pasitikėjimo rodiklis. Prognozuojama, kad JAV ekonomikos liepos-rugsėjo mėnesiais (perskaičiavus į metų tempą) augo ne 1,5 proc., kaip skelbta anksčiau, o 2,1 procento. Manoma, kad lapkritį amerikiečių ūpas pastebimai pagerėjo (99,5 punkto, spalį 97,6 punkto).

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų