Vakar prasidėjus ECB posėdžiui euro vertė prieš JAV dolerį buvo paskendusi iki 1,0790, tačiau aistroms aprimus euro vertė atsitiesė

2016-01-22
JAV dolerio kursas sausio 21 d.
Sausio 21 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį iki ECB posėdžio buvo virš 1,09 ribos. Ir kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio valiutų poros kursą, jis dar buvo ties 1,0893, tačiau prasidėjus konferencijai euro vertė drastiškai smuko net iki 1,0790, tačiau aprimus aistroms dienos pabaigoje valiutų kursas apsistojo ties 1,0870. Šiandien ryte euro vertė laikosi panašiame lygyje, o valiutų kursas (11:04 val.) yra ties 1,0848.

Ketvirtadienį buvo paskelbta, kad ECB paliko bazines palūkanų normos regione nepakeistas. Į šią informaciją EUR/USD valiutų santykis nereagavo, o valiutų poros kursas laikėsi virš 1,09 ribos. Tačiau vėliau prasidėjus ECB vadovo konferencijai pastaroji valiutų pora nukrito net iki 1,0790. Tokį pasikeitimą lėmė pasakymai, kad bankas yra numatęs kovo pradžioje (kovo 10 dieną ECB susitikimas) galimai keisti vykdomą monetarinę politiką, rinkos dalyviams signalizuojant apie daug didesnį euro zonos regiono skatinimą.

ECB vertinimu, euro zonos ūkio plėtra, remiama vidaus vartojimo, turėtų tęstis toliau, tačiau ekonomikos vystymąsi galintys apriboti rizikos veiksniai (padidėjęs neapibrėžtumas dėl besivystančių šalių ūkio perspektyvų, nepastovumas finansų ir žaliavų rinkose, geopolitinė įtampa) pastaruoju metu vėl išaugo. Didžiausią galvos skausmą ECB kelia nepalanki kainų regione dinamika ir tai, kad pastebimai padidėjo koreliacija tarp esamos infliacijos (taigi ir naftos kainų) ir ilgo laikotarpio infliacijos lūkesčių. Tačiau tai, anot ECB vadovo, nėra pagrindas pasiduoti.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų