Dėl 15% GPM pardavus butą ir nenusipirkus kitur

Sveiki, turiu klausimą dėl GPM pardavus butą.

Atvejis:

  • Pirkau butą 2014 01 09, čia prisiregistravau 2014 04 01;
  • Pardaviau butą už brangiau nei pirkau 2015 10 01;
  • Sumokėjau šiemet 15% nuo pelno kai deklaravau pajamas už 2015 metus;
  • Naujo buto nenusipirkau praėjus 1 metams nuo buto pardavimo.

Tačiau, esu vis dar registruotas šiame bute. T.y. butą pardaviau anksčiau nei per 2 metus, bet jau bendroje sumoje esu registruotas šiame bute 2,5 metų. Ar galiu susigrąžinti 15% už sumokėtą pelną, nes kaip ir esu jau registruotas tame bute daugiau nei 2 metus, nors ir pardaviau anksčiau. Tai buvo pirmasis pirktas butas. Dėkui už atsakymą.

Tadas
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Pagal LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) 17 str. 1 d. 53 p. pajamos, gautos pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn Europos ekonominės erdvės valstybėje esantį gyvenamąjį būstą (įskaitant priskirtą žemę), yra neapmokestinamos, jeigu jame pastaruosius 2 metus iki pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn buvo gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka. Kadangi iki buto pardavimo Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta buvo mažiau negu 2 metus ir per vienerius metus nuo pardavimo neįsigijote kito gyvenamojo būsto ir jame nedeklaravote gyvenamosios vietos (GPMĮ 17 str. 1 d. 54 p.), tai turto pardavimo pajamos yra apmokestinamos. Gyventojų pajamų mokesčio, sumokėto nuo buto pardavimo pajamų susigrąžinti negalite.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų