Mokesčiai pardavus butą

2013 metais pirkau buta Kaune, bet netrukus, išsideklaravus išvykau. 2017 jį pardaviau, nes norėčiau nusipirkt kitą butą, bet ne Lietuvoje. Norėčiau paklausti, ar reikia man mokėti mokesčius už parduotą butą?

vida andriuskiene
Atsakymai
Andrius

Pagal dabartinius istatymus jums yra prievole moketi mokescius jeigu turta neislaikete kaip savo nuosavybe iki pardavimo 10 metu ir pardavete brangiau nei isigijote.

+3Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vida, dėkui už klausimą. Jeigu išsideklaravote, tuomet turėsite mokėti mokesčius tuo atveju, jeigu butą pardavėte už brangiau nei pirkote.

+4Buvo naudinga
Vida

Aciu uz atsakymus. Jie skirtingi. Advokatu kontora atsake, kad, pagal 17 straipsni 54 punkta, moketi neprivalau. Tad, taip ir lieka neaisku...

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pagal du punktus nemokate GPM, tad reikia žiūrėti datas. Kiek laiko buvote deklaruota, kada pardavėte ir kada pirksite būstą, kuriame būsite deklaruota:

53) pajamos, gautos pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn Europos ekonominės erdvės valstybėje esantį gyvenamąjį būstą (įskaitant priskirtą žemę), jeigu jame pastaruosius 2 metus iki pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn buvo gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka;

54) pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn Europos ekonominės erdvės valstybėje esantį gyvenamąjį būstą (įskaitant priskirtą žemę), kuriame gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka, buvo trumpesnį negu šios dalies 53 punkte nurodytą laiką, gautos pajamos, kurios per vienus metus nuo tokio būsto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn yra panaudojamos kito Europos ekonominės erdvės valstybėje esančio gyvenamojo būsto, kuriame gyventojas teisės aktų nustatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą, įsigijimui.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų