Ar vistiek reikalingas pradinis įnašas ar jis dengiasi iš valstybės skiriamos?

Sveiki, esame jauna šeima, vaikų neturime. Planuojame būsto paskolą. Per abu pajamos 1000 € į mėn į rankas. Bet jei neužteks, yra galimybė didintis. Jei prašysime paramos būstui, ar vistiek reikalingas pradinis įnašas ar jis dengiasi iš valstybės skiriamos? Taip pat radau informacijos apie perkamo būsto kainas, kad neturi viršyti kvadratinio metro kainos nustatytos. Ar tai yra nesvarbu, jei būstas išsirinktas?

Aušra
Atsakymai
Ugne

Įstatyme nėra parašyta perkamo būsto kvadratinio metro kaina. Nurodyta kaina naudojama regionams, kuriuose bus galima įsigyti būstą su valstybės parama, atrinkti. Bet kokiu atveju, net gavus paramą iš valstybės, privalote įsitikinti ar bankas suteiks kreditą, nes tai, kad valstybė kompensuos dalį kredito, nereiškia, kad bankas neatsižvelgs š jūsų pajamas ir galimybes gautą paskolą išmokėti

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aušra, dėkui už klausimą. Kadangi šiuo metu pagal Nekilnojamojo turto registrą didžiausia kvadratinio metro normatyvinė vertė siekia 1444 eurus, tai reiškia, kad į paramą galima pretenduoti tuose regionuose, kuriuose būsto kvadratinio metro normatyvinė vertė neviršija 505 eurų, nors konkretaus perkamo būsto kvadratinio metro kaina gali būti ir kitokia.

Tai reiškia, kad regionai, kuriuose yra suteikiamos paramos yra parinktos pagal normatyvines vertes, tačiau pati perkamo būsto kaina nebūtinai turi atitikti tas vertes, jeigu patenka į tą regioną.

+5Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų