Ar naujam gyvenamajam būstui bus taikomas 30% pradinis įnašas, nes tai bus laikoma antrąja mūsų paskola?

Sveiki, noriu pasiteirauti apie atsakingo skolinimosi nuostatų pritaikymą. Mūsų šeima šiandien turi 2 paskolas: gyvenamosios paskirties 2k. būstui, kuriame esame deklaravę gyvenamąją vietą, ir poilsio paskirties butui (tai antroji mūsų paskola, pirkimo metu mokėjome 30% pradinį įnašą). Svarstome gyvenamąjį būstą keisti į didesnį 3k. dėl numatomo šeimos pagausėjimo. Prieš sandorį mažesnį gyvenamosios paskirties butą parduotume ir liktume tik su paskola poilsio paskirties būstui. Ar naujam gyvenamajam būstui bus taikomas 30% pradinis įnašas, nes tai bus laikoma antrąja mūsų paskola?

Ieva
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų situacijoje, kai svarstote parduoti esamą gyvenamąjį būstą ir įsigyti didesnį, o taip pat turite poilsio paskirties būsto paskolą, atsakingo skolinimosi nuostatai gali būti taikomi šiek tiek kitaip.

Pirmiausia, svarbu suprasti, kad bankai įvertina visus jūsų esamus finansinius įsipareigojimus, įskaitant ir turimas paskolas, prieš suteikdami naują paskolą. Jei planuojate parduoti esamą gyvenamąjį būstą, bankas gali tai vertinti kaip teigiamą žingsnį, nes tai sumažins jūsų esamas skolas.

Dėl pradinio įnašo dydžio naujai gyvenamajai paskolai, tai gali priklausyti nuo banko politikos ir konkrečių aplinkybių. Paprastai, jei turite tik vieną gyvenamosios paskirties būsto paskolą ir ji yra jūsų pirminis būstas, bankai gali reikalauti mažesnio pradinio įnašo (pavyzdžiui, 20%). Tačiau, jei turite jau turite kitą paskolą (šiuo atveju, poilsio paskirties būsto paskolą), bankas gali laikyti naują gyvenamosios paskirties būsto paskolą kaip antrąją ir taikyti aukštesnį pradinio įnašo reikalavimą.

Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus ir bankai gali turėti skirtingus reikalavimus. Todėl rekomenduočiau kreiptis į kelis bankus ir išsiaiškinti jų sąlygas. Svarbu pateikti visą reikiamą informaciją apie jūsų finansinę padėtį, esamas paskolas ir planus dėl būsto pardavimo ir naujo pirkimo. Taip pat gali būti naudinga pasitarti su nekilnojamojo turto ar finansų specialistu, kuris galėtų suteikti papildomų patarimų.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų