Priedų skaičiavimas

Priedų skaičiavimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „priedų skaičiavimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
ALGIRDAS

Sveiki. Norėčiau užduoti klausimą. Esame susituokusi šeimą. Vieno asmens pajamos 500Eur/men kito 510Eur/men is UAB ir 1000Eur/men is antros darbovietes- VŠĮ. Sutartys neterminuotos. Abu asmenys dirba >12mėn visose darbovietėse. Planuojama paskola naujam pastatytam namui. Pradinis 15% įnašas šiai akimirkai turimas. Turto kaina apie 135 000Eur.

  1. Ar pajamos iš VšĮ skaičiuojamos tuo pačiu koeficientu, kaip ir pajamos iš UAB?
  2. Jei pakeičiama viena darbovietė: iš vienos VšĮ pereinama dirbti į kitą VšĮ (likus trims mėnesiams iki paskolos ėmimo) Trys mėnesiai vienos VšĮ atlyginimas, o likusius tris mėnesius iš antrosios VšĮ. Atlyginimas abiejose darbovietėse išliktų toks pat. Ar būtų skaičiuojama visų šešių mėnesių pajamos, gautos iš abiejų bendrovių? Ar jos išvis nebūtų traukiamos, nes asmuo neišdirbo toje įstaigoje pusės metų? Būtų keičiama tik viena darbovietė be pertraukos (VšĮ), o kita, kurioje tas pats asmuo dirba, liktu ta pati (UAB). Ar tikslingiau nekeisti ir antrosios darbovietės prieš imant paskolą.
  3. Kaip skaičiuojami metų priedai, kurie išmokami metų gale. Ar prisideda pilna suma ir dalinasi iš viso šešių mėnesių laikotarpio. Ar toks vienkartinis priedas nėra skaičiuojamas?

Dėkoju už sugaištą laiką atsakant.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algirdai, dėkui už klausimus. Pateikiu atsakymus:

  1. Jeigu iš VŠĮ gaunamos darbo užmokesčio pajamos, t.y. standartiškai mokama sodra, gpm, tuomet šios pajamos skaičiuojasi taip pat, nepriklausomai nuo įmonės statuso. Tačiau bet kokiu atveju svarbu bankui žinoti/matyti, kad tai tvarios pajamos;
  2. Tai priklausys nuo banko ir individualaus vertinimo, situacijos pateikimo. Turėsite pateikti darbovietės keitimo priežastis. Bankai gali skirtingai tai traktuoti. Saugesnės pajamos laikomos tos, kurios gaunamos 6 mėn. nenustojamai, tačiau ir perėjus į kitą darbovietę tos pajamos taip pat gali būti įskaitomos, tačiau tai priklausys nuo situacijos ir banko.
  3. Priedai skaičiuojasi ir laikotarpis gali būti vertinamas pagal darbo sutartyje numatytas sąlygas arba priedo išmokėjimo dokumente. Šių dokumentų bankas jūsų turėtų paprašyti.

Planuojant tokio dydžio paskolą, patariu pradėti kalbėtis su DNB, SEB, Swedbank ir Nordea. Kiekvienas gali skirtingai pažiūrėti į Jūsų situaciją. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų