Patarimai imantiems būsto paskolas

2017-04-08
Būsto paskolos
Ištrauka iš Rido Jasiulionio ir Mariaus Jansono pokalbio apie būsto paskolas (nuotr. Bankai.lt)

Šiuo laikotarpiu, kai būsto paskolų palūkanos yra žemumose, būtina žinoti į ką atkreipti dėmesį imant būsto paskolą bei kokios šiuo metu rinkoje yra būsto paskolų palūkanos. Bankų ir būsto paskolų rinką valdantys skandinaviški bankai siūlo žemiausias palūkanas, ar skiriasi sąlygos tarp paskolas siūlančių bankų?

Susimažinti būsto paskolos palūkanas gali būti labai paprasta, tiesiog parašant el. laišką savo vadybininkei teigia finansų ir kreditų valdymo asociacijos prezidentas Marius Jansonas. Bankai patys tikrai niekuomet nesakys, kad turi per daug pinigų ir nori Jums sumažinti būsto paskolos palūkanas. Jeigu matote, kad rinkoje šiuo metu bankai skolina už mažesnę maržą, pavyzdžiui buvote paėmęs paskolą su 3% marža, o šiuo metu vidutinė banko marža 1,7% - būtinai kreipkitės į banką ir bandykite susimažinti.

Jeigu imate naują būsto paskolą, būtinai palyginkite bankų pasiūlymus, preliminarias palūkanas galite pamatyti Bankai.lt būsto paskolų palyginimo lentelėje, o taip pat galite užpildyti būsto paskolos paraiškos formą, kurios pagalba su Jumis susisieks norimų bankų atstovai ir pasiūlys būsto paskolos sąlygas.

Šiuo metu pigiausiai pinigus skolina Lietuvoje veikiantys skandinaviški bankai, kurių vidutinė marža 1,7%-2%, kredito unijose yra šiek tiek prastensės sąlygos, kur marža svyruoja ties 4%-5%. Atminkite, kad imant paskolą yra labai svarbu pasirinkti mažiausias bendras palūkanas siūlantį banką, svarbu derybiniai įgūdžiai, prieš einant į banką pasiskaitykite daugiau informacijos, kad banko vadybininkas negalėtų vienapusiškai įsiūlyti Jums paskolos net nenuėjus pažiūrėti ką siūlo kituose bankuose. Atkreipkite dėmesį į banko maržą + EURIBOR ar EBIFN rodiklius. Neapsigaukite ir skaitykite sutartis, žiūrėkite bendrą paskolos palūkanų sumą, įvertinkite ilgojo laikotarpio variacijas, pasiskaičiuokite paskolų išdavimą su skirtingomis palūkanomis - įvertinkite savo galimybes grąžinti būsto paskolą.

Žiūrėkite pilną pokalbį būsto paskolų tema.
Pokalbyje dalyvauja Marius Jansonas ir Žinių radijo vedėjas Ridas Jasiulionis.

Jeigu kyla klausimų dėl būsto paskolų, užduokite juos čia bankų bei Bankai.lt atstovams.

Pokalbyje taip pat paliečiamos temos:

  • seimo pirmininkės Loretos Graužinienės išsakyta mintis, kad valstybė turi dėti daugiau pastangų, kad į Lietuvą ateitų naujų bankų;
  • būsto paskolos, kurios buvo išduotos Šveicarijos frankais nesėkmingo skolinimosi istorijos. Lietuvos banko atstovo komentaras apie kitomis valiutomis išduodamas paskolas;
  • kiek galima sutaupyti sumažinus banko maržą 0,5%.
Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų