Grynais ar kortele Malaizijoje? Kur geriausi eurų į ringitus valiutos keitimo kursai?

2019-01-04
Malaizijos ringitai, mokėjimo kortelė
Grynais ar kortele atsiskaitinėti Malaizijoje? (nuotr. Bankai.lt)

Malaizijoje žmonės mėgsta grynus pinigus, mėgsta atsiskaityti Malaizijos ringitais, nors sostinėje Kuala Lumpure ir yra nemažai bankų ir miestas yra gana modernus, tačiau žmonės yra pratę atsiskaitymus grynais, o ne kortele. Ir be to, tas modernumas yra tik sostinėje, kurioje gyvena mažoji dalis Malaizijos žmonių - 1.7 milijonai centre ir apie 7 mln. žmonių - visame Kuala Lumpur regione. Bet Malaizijoje gyvena net 32 milijonai žmonių, kur modernumo nelabai rasite.

Atokesnėse, vietinėse parduotuvėse dar dažnai sutiksite užrašus „Only cash”, žmonės čia dar įpratę atsiskaitinėti grynais.

Malaizijoje, su valiutų kursais ir valiutų keityklomis yra labai įdomiai. Pavyzdžiui, šalia, 10 metrų atstumu esančios skirtingos keityklos, gali siūlyti labai skirtingą eurų į Malaizijos ringitus valiutos kursą. Šiuo konkrečiu atveju, prekybos centre Suria KLCC (Kuala Lumpure), vienoje keitykloje už 1 EUR buvo siūloma 4.7270 ringitai, o šalia esančioje CIMB banko keitykloje tik 4.5200 ringitai - skirtumas didžiulis.

CIMB banko valiutos keitykla
Itin prastą kursą siūlanti CIMB banko valiutos keitykla (nuotr. Bankai.lt)
Merchantrade valiutos keitykla
Geresnį valiutos kursą siūlanti šalia esanti valiutos keitykla Merchantrade (nuotr. Bankai.lt)

Tą pačią valandą patikrinome valiutos keityklų kursus ir kitame populiariame prekybos centre „Pavilion Kuala Lumpur”. Čia, vienoje keitykloje, kuri Bankai.lt nuomone (2018 lapkričio mėn. duomenimis) siūlė geriausius kursus Kuala Lumpure, už 1 EUR mokėjo 4.786 ringitus, o kita keitykla tame pačiame prekybos centre tik 4.68 ringitus.

KL Remit valiutos keitykla
KL Remit valiutos keitykla, Pavilion prekybos centre (nuotr. Bankai.lt)
Valiutos keitykla prekybos centre Pavilion
Valiutos keitykla prekybos centre Pavilion (nuotr. Bankai.lt)

Tarp geriausią ir blogiausią kursą siūlančių keityklų, skirtumas gali siekti ±8%. Kitas, įdomus faktas yra tas, kad „geriausią kursą visada” siūlantis Revolut, Kuala Lumpure deja, bet nebuvo geresnis už valiutos keityklą Pavilion prekybos centre: Revolut už 1 EUR siūlė 4.7rm, o keitykla 4.786rm. Kuala Lumpur teko pabuvoti 2 savaites, per šį laiką naudojomės tiek Revolut, tiek Citadele kortelėmis, kurių kursas buvo panašus.

Patogiausi būdai atsiskaityti už prekes ir paslaugas Malaizijoje

  1. Už prekes ir paslaugas Malaizijos ringitais atsiskaitinėti patogiausia savo mokėjimo kortele. Tačiau, priklausomai nuo Jūsų turimos kortelės ir tikėtina VISA ar Mastercard užrašo ant kortelės (Mastercard įprastai geresni kursai), priklausys ir kursų gerumas. Geriausi kursai, bent jau 2018 m. lapkričio mėn. buvo debetinių standartinių kortelių Revolut (Mastercard), Citadele (Mastercard), Swedbank (Mastercard). Nusiimant pinigus nuo bankomatų, patikrinkite ar nėra prilipdytų svetimkūnių ant jų, vesdami PIN kodą, uždenkite ranka, kad nebūtų pastebima ką vedate. Bankomate dažnu atveju gali paklausti, norite atsiskaityti eurais ar ringitais - visuomet rinkitės vietinę valiutą, ringitus.
    Taip pat, labai svarbu žinoti, kad bankai gali riboti atsiskaitymus kortelėmis Azijos šalyse, tad prieš vykdami į Azijos šalis, Malaiziją, paskambinkite bankui ir pasiteiraukite ar nebus blokuojami mokėjimai. Mūsų atveju, niekas nebuvo blokuojama ir buvo galima atsiskaityti be jokių įspėjimų. Atminkite, kad Malaizijoje yra didelis phishing pavojus, kai gali būti nukopijuojamos kortelės bankomatuose.
  2. Neblogas variantas keistis eurus į Malaizijos ringitus yra valiutos keityklose grynais. Tačiau pasinagrinėkite kurioje keitykloje bus geriausias kursas, nes skirtumai būna ženklūs. Rekomenduojame valiutos keityklą „KL Remit Exchange”, Kuala Lumpure, prekybos centre Pavilion, 2 aukšte (žr. nuotrauką).
KL Remit keitykla, esanti antrame aukšte Pavilion centre
KL Remit keitykla, esanti antrame aukšte Pavilion centre (nuotr. Bankai.lt)

Transportas

Kuala Lumpure yra Metro, tačiau nėra taip gerai išvystytas kaip payvzdžiui Singapūre. Įdomus dalykas, kad norėdami pasinaudoti Metro, Jūs turėsite nusipirkti Tokenus (žetonus), kuriuos turėsite įmesti, kad atsidarytų vartai į Metro.

Kitas populiarus, pigus ir patogus būdas važinėti Kuala Lumpure - Grab. Tiesiog atsisiųskite programėlę, su lietuviška kortele galėsite persivesti pinigų ar surišti kortelę su programėle ir patogiai galėsite keliauti.

Restoranai, maistas

Tik populiariuosiuose restoranuose ar parduotuvėse atsiskaitysite kortelėmis, todėl patartina arba turėti grynųjų arba prieš einant į kavinę ar parduotuvę pasiteirauti ar bus galimybė atsiskaityti kortele.

Maisto kainos ir čekis Malaizijos restorane
Maisto kainos ir čekis Malaizijoje esančiame gerame restorane (nuotr. Bankai.lt)

Maistas Malaizijoje yra gana pigus, pietus ar vakarienę kavinėje/restorane galite pavalgyti už 15-30 ringitų, tačiau alkoholiniai gėrimai yra gana brangūs lyginant su maisto kainomis. Alus apie 25rm, namų vyno taurė apie 20rm, gaivieji gėrimai apie 10rm.

SIM kortelės Malaizijoje

SIM kortelės, pokalbiai ir internetas Malaizijoje yra pigūs. Populiariausi mobilieji operatoriai yra Celcom, Maxis, DiGi, U Mobile. Kortelės su internetu kainuos nuo kelių eurų, tad tikrai verta atvykus įsigyti SIM kortelę.

Linkime gerų įspūdžių Malaizijoje

Malaizijos ringitus mintyse galite konvertuoti taip, kad 100 ringitų yra apie 21 euras, arba ringitų sumą dalinkite iš 5 ir preliminariai gausite eurus. Kadangi kursai keičiasi ir dažnai norisi žinoti ir konvertuoti kainas, rekomenduojame naudotis Bankai.lt eurų į Malaizijos ringitus valiutos skaičiuokle.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų