Grynaisiais ar mokėjimo kortele Singapūre? Kur geriausia išsikeisti eurus į Singapūro dolerius?

2019-01-02
Valiutos keitykla Singapūre
Valiutos keitykla Singapūre, Singapūro dolerio valiutų kursai (nuotr. Bankai.lt)

Lankantis Singapūre, Jums reikės atsiskaitinėti vietiniais Singapūro doleriais. Atsiskaitinėti už prekes ar paslaugas galite savo lietuviško (ar kitos šalies) banko kortele, nusiimant Singapūro dolerius nuo savo kortelės (turint joje eurus ar kitą valiutą) ar keičiantis savo turimus grynuosius iš eurų, svarų, JAV dolerių į Singapūro dolerius.

Singapūras yra labai skirtingas, kai kurie rajonai yra labai modernūs, super high-tech, o kai kurie gyvenantys be technologijų ir atrodo lyg 50 metų atgal, tačiau viskas gana tvarkinga. Moderniuose rajonuose rasite daug bankų, kavinių, prabangias parduotuves kur galėsite atsiskaityti tiek kortele, tiek grynaisiais, kai kurios prabangios parduotuvės priima eurus, JAV dolerius, svarus ir kt. Tačiau šalia šių prabangių prekybos centrų, bankų, restoranų, yra įsikūrę ir daugybė paprastesnių kvartalų, kaip pavyzdžiui, kinų, indų, arabų, vietinių singapūriečių - čia mažose parduotuvėlėse, turguose, maisto centruose Jums reikės tik grynųjų, nes mokėjimai kortele nepriimami.

Singapūre yra labai gerai išvystytas bankinis sektorius. Tik įsivaizduokite koks Singapūras geografine prasme yra mažas. Jeigu norėtumėte apvažiuoti ratą aplink visą Singapūro salą automobiliu, tam prireiktų nuvažiuoti ±120km, tačiau čia gyvena net 5.8 milijonai žmonių. Tokioje mažoje saloje, pasaulio finansiniame centre, bankinę veiklą vysto apie 150 skirtingų bankų iš įvairių pasaulio šalių.

Singapūro finansų centras
Singapūro finansų centras, kuriame įsikūrę daugybė bankų (nuotr. Bankai.lt)

Valiutą galite keisti Singapūre veikiančiuose bankuose, bet užtruksite nemažai laiko bei sumokėsite komisinį mokestį, bei valiutos keityklose, kurių Singapūre yra taip pat nemažai. Kiekviename didesniame prekybos centre, oro uoste, pagrindinėje gatvėje tikrai rasite valiutos keityklą.

Valiutos kursai tiek bankuose, tiek valiutos keityklose bus panašūs, tik keityklose bus greičiau ir paprasčiau. Beje, šalia veikiančių keityklų kursai gali būti ženkliai skirtingi, tad jeigu esate ten, kur matote kelias keityklas, pasitikrinkite kursą prieš keisdami solidesnę sumą.

Patogiausi būdai atsiskaityti už prekes ir paslaugas Singapūre

  1. Patogiausia, pigiausia ir saugiausia yra atsiskaitinėti su mokėjimo kortele. Tik nepamirškite, kad jeigu atsiskaitant Jūsų paklaus, norite atsiskaityti eurais (Revolut atveju gali būti svarais) ar Singapūro doleriais, visuomet rinkitės Singapūro dolerius. Ir nebūtinai būnant Singapūre, bet kurioje šalyje atsiskaitant savo kortele, kai kaina yra užsienio valiuta, reikia rinktis būtent tą valiutą, kurioje šalyje esate. Taip gausite ženkliai palankesnį kursą.
    Bankai.lt atliko testą (2018 m. lapkričio mėn.), Singapūre atsiskaitinėjome ir nusiiminėjome pinigus nuo kortelių, testą darėme su 5 debetinėmis, standartinėmis kortelėmis. Taigi, geriausias Singapūro valiutos kursas: Revolut (Mastercard), Citadele (Mastercard), Swedbank (Mastercard). Prastesnis kursas: SEB (Visa), Luminor (Visa).
  2. Grynieji pinigai. Juos rekomenduojame nusiimti nuo savo bankinės kortelės, daugumoje bankomatų nėra imamas papildomas vietinis mokestis už pinigų nuėmimą, o kursas dažnu atveju geresnis nei keičiant keitykloje. Jeigu nusiimant pinigus pamatysite, kad bus papildomas komisinis mokestis, atšaukite operaciją ir tiesiog pereikite prie kito bankomato, jų čia gausybė. Valiutos keityklų nėra labai daug, tačiau jų yra ir nebus problemos išsikeisti savo turimos valiutos grynais. Dar vienas patarimas, jeigu yra galimybė, nesikeiskite valiutos Singapūro oro uoste, čia kursas yra prastesnis.
50 SGD ir 2 SGD banknotai
50 SGD ir 2 SGD banknotai (Bankai.lt nuotr.)

Singapūre, būtinai rekomenduojame apsilankyti vietiniuose maisto turguose „Hawker centres”, čia tikrai prireiks grynųjų - Singapūro dolerių. Maistas yra pigus ir skanus (nuo 2 SGD), žinoma reikia pavaikščioti ir paieškoti tos geriausios ir skaniausios vietos. Tačiau, kai kurių vietų Hawkers centruose, skonis lenkia geriausius restoranus Singapūre. Populiariausi Hawkers centrai: Maxwell Road Hawker Centre (čia yra Anthony Bourdain rekomenduota vištienos su ryžiais vieta), Chinatown food centre (dienos gale būna ne itin švarus vaizdelis, bet didelis pasirinkimas ir pigu), Old Airport road food centre (populiarus tarp vietinių), Lavander stoties maisto centras (Labai skanus Ramen ir kepta vištiena/jautiena/kiauliena).

Anthony Bourdain, Singapūro Maxwell Hawkers centras
Anthony Bourdain rekomenduota vieta Singapūro Maxwell Hawkers centre (nuotr. Bankai.lt)

Grynieji pinigai dažnu atveju bus reikalingi Hawkers maisto centruose, vietinėse parduotuvėlese, lankytinuose objektuose, važiuojant viešuoju autobusu, bet daugelyje kitų vietų galėsite atsiskaityti kortele.

Pamačius kainą Singapūro doleriais, bus noras ją konvertuoti į eurus, kad suvoktumėte kiek prekė ar paslauga kainuoja eurais. Todėl rekomenduojame naudoti Bankai.lt bendro kurso paruoštą Eurų į Singapūro dolerius skaičiuoklę. Taip pat mintyse galite žinoti, kad 100 Singapūro dolerių yra lygu maždaug 64 eurai (2018-2019 metų duomenimis).

Transportas

Yra trys populiarūs būdai keliauti Singapūre: Metro - pigu, greita, patogu (atsiskaityti galėsite tiek grynais, tiek kortele), Grab - seniau Singapūre veikė Uber, bet dabar Grab'as perėmė Uber veiklą Singapūre ir yra pagrindinis pavežėjas (atsisiuntę programėlę galėsite atsiskaityti arba grynais arba kortele), Autobusai - nėra taip patogu, lėčiau (tik grynais, jeigu neturite kelionių kortelės).

Iš Singapūro oro uosto į Singapūro centrą pigiausiai ir patogiai nuvyksite su Metro. Jeigu turite daug lagaminų ir tingite eiti iki Metro stotelės, tuomet atsisiųskite GRAB programėlę ir išsikvieskite pavežėją - patogu, gana pigu. Kitas variantas - taksi.

SIM kortelės

SIM kortelę įsigysite daugelyje prekybos vietų Singapūre. Pagrindiniai mobiliųjų operatoriai yra Singtel, StarHub ir M1. Atvykus į Singapūro oro uostą yra patogu iš karto nusipirkti SIM kortelę, kad turėtumėte internetą, kurio prireiks dėl žemėlapių ar Grab. Jeigu keliausite po kelias Azijos šalis, mobilusis operatorius StarHub turi specialius planus į kuriuos įeina internetas (roaming) kaimyninėse šalyse, tad panaudoję internetą Sigapūre, jį dar galėsite išnaudoti ir kitur.

StarHub kortelė už 32SGD
StarHub kortelė už 32SGD. 12 dienų Singapūre 100 GB, o likusios dienos 3 GB kaimyninėse šalyse (nuotr. Bankai.lt)

Kitas patarimas, jeigu jau nuspręsite pirkti SIM kortelę oro uoste, venkite pirkti SIM kortelę iš valiutos keityklų, kadangi keityklos nepriima mokėjimų kortele, o iš karto siūlo keisti valiutą su nepalankiu kursu ir pirkti SIM kortelę.

Linkime gerų įspūdžių

Jeigu skaitote šį Bankai.lt įrašą, turbūt ruošiatės ar galvojate apie kelionę į Singapūrą. Linkime daug įspūdžių šioje tikrai labai gražioje šalyje ir nepamirškite, kad nors čia visus metus ir karšta, bet Metro, restoranai, prekybos centrai yra labai kondicionuojami, tad jeigu būsite apsirengę per daug vasariškai - tiesiog sušalsite. Sėkmės!

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų