Lenkijoje prasidėjo kalbos apie „Polexit”. Kaip tai gali paveikti zloto kursą?

2019-04-07
Pasigirdo kalbos apie Polexit - Lenkijos pasitraukimą iš ES
Pasigirdo kalbos apie Polexit - Lenkijos pasitraukimą iš ES (nuotr. Bankai.lt)

Lenkijoje prasidėjus rinkimams į Europarlamentą, opozicinių partijų koalicija prakalbo apie „Polexit” - Lenkijos išstojimą iš Europos Sąjungos. Nors 90% Lenkijos piliečių palaiko narystę ES, tačiau rinkimai verčia kalbėti ir kelti tokias populistines, mažai tikėtinas temas.

Lenkijos zloto valiutos kursas jau kone dešimtmetį išlieka stabilus prieš eurą su nežymiais svyravimais. Šios kalbos ir sąsajos su Europos Sąjungos palikimu „Polexit” žinoma, kad galėtų įtakoti ir Lenkijos zloto kurso stabilumą. Kad tai įvyks yra maža tikimybė ir tik populistinės kalbos norint opozicijos partijai prisitraukti balsų per rinkimus.

Zloto kursas 10 metų
10 metų Lenkijos zloto kursas (nuotr. Bankai.lt)

Kalbos apie „Polexit” galėtų neigiamai paveikti zloto kurso stabilumą, nes Lenkija yra labai glaudžiai susijusi su Europos Sąjungos šalimis ir prekybos susitarimais. Apie išstojimą iš ES kalbėti Lenkijos atstovams nederėtų, nes tai būtų tik neigiami signalai, kurie galėtų destabilizuoti ekonomiką bei zlotą valiutų rinkose.

Lenkija yra labai artima Lietuvos kaimynė ir daugybė tiek fizinių tiek juridinių asmenų perka ar atlieka verslo pirkimus iš Lenkijos. Lenkijos zloto valiutos kursas lietuviams yra aktualus ir nuolat tikrinamas. Norėdami sekti zloto kursą ir žinoti kur išsikeisite šią valiutą geriausiu kursu, rekomenduojame pasinaudoti šiais Lenkijos zloto valiutą apskaičiuoti padedančiais įrankiais Bankai.lt portale:

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų