Lietuvoje užsienio valiutą grynais pinigais keičia tik mažieji bankai ir valiutų keityklos

2019-12-23
Didieji bankai klientams nebeteikia užsienio valiutų konvertavimo paslaugos
Didieji bankai klientams nebeteikia užsienio valiutų konvertavimo paslaugos

2019 metų pabaigoje, didieji Lietuvos bankai SEB, Swedbank ir Luminor nutarė sumažinti paslaugų skaičių grynaisiais pinigais ir klientams nebeteikia užsienio valiutų konvertavimo paslaugos. Po šio bankų žingsnio, Lietuvoje sumažėjo apie 100 valiutos keitimo vietų įvairiuose Lietuvos miestuose, todėl iš užsienio grįžę lietuviai norėdami išsikeisti valiutą, turės rinktis nebe banką, kuriame turbūt buvo įpratę atlikti šią operaciją, o mažuosius bankus ar valiutos keityklas, kurių per pastaruosius 5 metus Lietuvoje atsirado daugiau nei 25.

3 didieji bankai per pastaruosius metus optimizuoja savo veiklą, uždarinėja skyrius, diegia savitarnos sistemas ir akivaizdžiai koncentruojasi į pelningiausius bankinius produktus - paskolas, todėl atsisako valiutos keitimo paslaugos. Didžiausią optimizaciją skyrių prasme atliko Luminor bankas, kuris šiuo metu turi 17 veikiančių klientų aptarnavimo vietų, kai dar prieš daugiau nei metus jų buvo 37, o jeigu dar prisiminus DNB ir Nordea bankus (iš kurių atsirado Luminor), kurių buvo apie 70, tai per pastaruosius metus užsidarė apie 50 su šiuo banku susijusių skyrių. SEB bankas šiuo metu turi 29 klientų aptarnavimo vietas, o Swedbank 60, tačiau visi šie bankai nekeičia užsienio valiutų grynais pinigais.

Didžiųjų bankų skyrių sumažėjimas

Didieji bankai Swedbank, SEB ir Luminor nebekeičia užsienio valiutos grynais pinigais
Didieji bankai Swedbank, SEB ir Luminor nebekeičia užsienio valiutos grynais pinigais
Bankas 2015 03
(banko skyriai, vnt.)
2019 12
(banko skyriai, vnt.)
Luminor (DNB, Nordea) 69 17
Swedbank 66 60
SEB 44 29

Bankams siekiant optimizuoti veiklą ir pagerinti kitų paslaugų teikimą, bankai nusprendė atsisakyti ar ženkliai sumažinti paslaugų grynaisiais pinigais. Rekordiškai augant kreditavimo paklausai, regis šis žingsnis bent jau dabar, didiesiems bankams pasiteisins.

Valiutos keitimas persikelia į mažuosius bankus ir valiutos keityklas

Be abejonės, didžiąją rinkos dalį keičiant valiutą turėjo Swedbank, SEB ir Luminor, tačiau visi šie klientai nuo šiol turės ieškoti kitos geriausios ir patogiausios vietos kur konvertuoti užsienio valiutą. Alternatyvos keisti valiutą bankuose grynais pinigais yra šios: Šiaulių bankas (60 banko skyrių), Medicinos bankas (49 banko skyriai) ir Citadele bankas (7 klientų aptarnavimo vietos). Tačiau patogumą ir gerą kursą siūlo ir valiutos keityklų tinklai, kurie per pastaruosius penkerius metus atidarė apie 25 valiutos keityklų, tiesa kolkas tik didžiuosiuose miestuose.

Didžiausia valiutos keitykla Lietuvoje yra EXCHANGELT, kuri šiuo metu valdo 13 valiutos keityklų (Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje). Vilniuje daugiausiai veikiančių valiutos keityklų šiuo metu valdo TOP EXCHANGE - 10 valiutos keityklų iš kurių 3 keityklos yra savitarnos aparatai prekybos centruose - todėl labai patogu taupantiems laiką. Kitos dvi itin palankius valiutų kursus siūlančios valiutos keityklos yra įsikūrusios Kaune, strategiškai patogiose vietose: Valiuta24.lt - įsikūrusi Kauno autobusų stotyje, o JUNONALT - įsikūrusi prekybos miestelyje URMAS.

Visų šių bankų ir keityklų valiutų kursus galite palyginti Bankai.lt portale, kur galėsite sužinoti, kuris bankas ar keitykla siūlo geriausius valiutų kursus keičiant valiutą grynais pinigais.

Populiariausios keičiamos valiutos ir BREXIT

Populiariausios keičiamos valiutos žinoma yra tos, kur dažniausiai lietuvaičiai vyksta dirbti ar apsipirkinėti, t.y. svarai, JAV doleriai, kronos, zlotai ir rubliai. Tūkstančiai lietuvių dirba Jungtinėje Karalystėje ir gaudami pinigus svarais juos parveža į Lietuvą ir dažnu atveju keičia juos grynais į eurus, o Brexit klausimas, kuris labai įtakoja svaro kursą, tiesiogiai koreliuoja su noru keistis laikomus svarus.

„Dėl kitų bankų grynųjų pinigų operacijų atsisakymo ypatingo klientų srauto didėjimo bent kol kas nepastebėjome. Populiariausios keičiamos valiutos yra JAV doleriai, Didžiosios Britanijos svarai ir skandinaviškos, o daugiausiai valiutos keitimo operacijų atliekama didžiuosiuose prekybos centruose. Dėl Brexit - svarui ženkliau pabrangus, jaučiamas sandorių jais padidėjimas” - komentavo Šiaulių banko atstovė Monika Rožytė.

Savitarnos keityklas Vilniuje valdančios valiutos keityklos TOP EXCHANGE vadovas teigė, kad populiariausios keičiamos valiutos yra JAV doleriai, Didžiosios Britanijos svarai sterlingai ir Norvegijos kronos: „Daugiausiai mūsų klientai tiek savitarnos, tiek įprastose keityklose keičia JAV dolerius, Didžiosios Britanijos svarus sterlingų, Norvegijos kronas. Taip pat populiarios yra kaimyninės valiutos: Lenkijos zlotai, Baltarusijos rubliai ir Rusijos rubliai. Šiuo metu Britanijos svarų keitimo sandorių padaugėjo, bet tai greičiausiai susiję su šventiniu laikotarpiu. Kiek įtakos daro BREXIT‘as, sunku pasakyti”.

Kauno autobusų stotyje įsikūrusios valiutų keityklos Valiuta24.lt vadovas Mindaugas Ryckis teigė, kad valiutos keitimo operacijų padidėjimas šiuo metu jaučiamas kaip ir kiekvienais metais šventiniu laikotarpiu: „Padidėjimas jaučiamas dėl šventinio laikotarpio ir tikėtina dėl Brexit. Valiutos supirkimas paididėja tuomet, kai pasigirsta žinių, kad svaras nukrito ir toliau kris - visi puola pardavinėti. Jeigu pranešama, kad valiuta stiprėja ir toliau matosi geros perspektyvos - supirkimas mažėja, žmonės nepanikuoja ir laukia geresnio kurso. Populiariausios valiutos mūsų keitykloje: JAV doleriai, svarai, Norvegijos/Švedijos/Danijos kronos, Rusijos ir Baltarusijos rubliai, Čekijos kronos ir Lenkijos zlotai. Mūsų keitykloje klientai dažniau parduoda turimą užsienio valiutą (80 proc.) nei perka (20 proc.)”.

Patarimai keičiant valiutą

Norint išsikeisti užsienio valiutą, rekomenduojame rinktis pagal tai, kokią sumą keičiate, kur geriausias valiutos kursas ir kur šiuo metu esate. Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriais atvejais nuvažiuoti iki toliau esančios keityklos dėl geresnį kursą siūlančios valiutos keitimo vietos ar dėl didelių eilių gali būti brangiau nei sutaupysite dėl geresnio kurso, todėl visuomet palyginkite ir pasirinkite geriausią banką ar valiutos keityklą.

Bankai.lt portale, tai galite padaryti naudodamiesi valiutos skaičiuokle arba lyginant konkrečios valiutos skirtingų bankų kursus lentelėje:

  1. Valiutos skaičiuoklė - skaičiuoklė susideda iš trijų dalių: „Bendras kursas”, „Noriu pirkti” ir „Noriu parduoti”. Bendro kurso skaičiuoklėje matysite oficialaus kurso skaičiuoklę, kur galėsite konvertuoti norimą valiutą ir žinoti jos vertę kitos valiutos atžvilgiu. „Noriu pirkit” ir „Noriu parduoti” - pasirenkate pagal veiksmą, kurį norite atlikti su turima valiutą, įvedate sumą ir pasirenkate tinkamas valiutas, taip Jūs matysite bankų ir keityklų valiutų kursus, kurie nuolat atsinaujina, ir galėsite pasirinkti kur vykti keisti valiutos. Prieš vykstant galite pasiskambinti ir pasiteirauti dėl geresnio kurso ir ar turi pakankamai valiutos, jeigu norima ją pirkti;
  2. Valiutos kursai bankuose (lentelė) - užėję į šį puslapį Jums tereikia pasirinkti valiutą, kurią norite pirkti ar parduoti ir Jūs matysite bankus ir valiutos keityklas, kurios keičia šią valiutą grynais ar negrynais pinigais. Palyginimo lentelėje matysite bankus su valiutų kursais ir galėsite pasirinkti geriausią banką ar keityklą. Šis metodas yra šiek tiek paprastesnis nei skaičiuoklės metodas, nes negalėsite įvesti pirkimo ar pardavimo sumos. Tad tuo atveju, kai norite pirkti ar parduoti konkrečią sumą užsienio valiutos, patogiau yra naudotis valiutos skaičiuokle.
Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų