Svaro kursas prieš eurą pakilo į seniai regėtas aukštumas

2019-12-11
Svaro kursas neregėtose aukštumose, bet laukia rimtas išbandymas - rinkimai
Svaro kursas neregėtose aukštumose, bet laukia rimtas išbandymas - rinkimai

Svaro kursas ir toliau nesustodamas kyla ir tildo visus skeptikus, tačiau šis kurso kilimas įtakotas ir artėjančių rinkimų, kurie gali nulemti tiek Brexit, tiek Jungtinės Karalystės parlamento, tiek svaro kurso likimą. 2019 m. gruodžio 10 d., svaro kursas buvo pakilęs iki seniai regėtų aukštumų ir pasiekė 1.1903 euro už vieną svarą lygį. Paskutinį kartą, svaras prieš eurą buvo toks stiprus tik 2017 m. gegužės mėn. Džiaugtis gali visi lietuvaičiai laikantys ir gaunantys pinigus svarais.

Daugybė dalykų susijusių su Didžiąja Britanija ir jos valiuta yra vis dar neaiškūs, nes 2019 m. gruodžio 12 d. (ketvirtadienį) Jungtinėje Karalystėje - rinkimų diena. Nuo pat ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro dešimtys milijonų britų keliaus balsuoti pirmalaikiuose rinkimuose. Tad natūralu, kad prieš rinkimus vyksta daugybė diskusijų dėl svaro kurso ateities ir daug spekuliantų svarsto „shortinti” (statyti, kad kris) svarą tikėdamiesi, kad po rinkimų svaro kursas kris. Jau neužilgo pamatysime kaip balsuos britai ir kas nutiks su svaro kursu.

Svaro kursas aukštumose, pokyčio grafikas nuo 2017 m. iki 2019 m. pab. metų
Svaro kursas aukštumose, pokyčio grafikas nuo 2017 m. iki 2019 m. pab. metų

Rinkimai - kas bus su „Brexit“?

B.Johnsonas žada triuškinamos konservatorių pergalės atveju užbaigti „Brexit“ iki kitų metų sausio pabaigos – būtent tada šiuo metu numatytas galutinis išstojimo terminas. Tiesa, net jei parlamentas iki sausio 31-osios patvirtins Pasitraukimo susitarimą, Londono dar lauks potencialiai alinančios derybos dėl būsimų Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos santykių – jos vyks pereinamuoju laikotarpiu. Vėlgi, B.Johnsonas tikina, kad šis pereinamasis laikotarpis neturėtų „išlipti“ iš 2020-ųjų, tačiau ekspertai abejoja, ar dėl prekybos įmanoma susitarti per mažiau nei metus. Tiesa, pereinamąjį laikotarpį, jei sutinka abi pusės, galima pratęsti dar daugiausiai dvejiems metams.

Leiboristai pergalės atveju žada prašyti ES dar kartą pratęsti „Brexit“ terminą ir taip laimėti laiko persiderėjimui dėl Pasitraukimo susitarimo.

J.Corbynas nori „minkštesnių“ skyrybų su Bendrija, o pakeistą susitarimą su ES įtrauktų į antrąjį referendumą, kurį surengtų per šešis mėnesius nuo rinkimų. Britams būtų pateikta galimybė balsuoti už pasilikimą ES. Leiboristai pergalės atveju žada prašyti ES dar kartą pratęsti „Brexit“ terminą ir taip laimėti laiko persiderėjimui dėl Pasitraukimo susitarimo.

Škotijos nacionalistai šiuo atžvilgiu pritaria leiboristams, o liberaldemokratai yra pažadėję atšaukti „Brexit“ – jei, aišku, laimės, o tai beveik neįmanoma. „Kad ir kaip baigtųsi rinkimai, laukia daugiau netikrumo ir sunkios derybos, o „Brexit“ klausimas greičiausiai dar ilgai liks neišspręstas. Vis dar kyla svarbių klausimų dėl to, kur eina ir kur nori eiti ši šalis“, – tvirtino „Brexit“ tyrėjas Alexas Stojanovičius.

Svaro kursas gyvai

Primename, kad svaro kurso pokytį gyvai galite stebėti Bankai.lt portale. Taip pat, patobulinta valiutos skaičiuoklė leis Jums paskaičiuoti ir sužinoti kuriame banke svarus išsikeisite geriausiu kursu. Nuo 2019 m. gruodžio mėn. užsienio valiutos Lietuvoje grynais pinigais nebekeičia didieji bankai SEB ir Swedbank, o Luminor šią paslaugą teikti atsisakė dar seniau. Todėl šiuo metu liko mažiau valiutos keitimo vietų, kuriose galėsite pasikeisti valiutą. Svarus į eurus išsikeisti galėsite:

Valiutos keityklose:

Bankuose:

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų