Indėlių draudimo konsultacijų centras

Indėlių draudimo konsultacijų centras. Dedant indėlį banke ar kredito unijoje, svarbiausias dalykas yra ar Jūsų padėtas indėlis bus apdraustas. Daugelis Lietuvoje veikiančių bankų ir unijų dalyvauja indėlių ir investicijų draudime, kuriuose indėliai apdrausti iki 100 tūkst. eurų. Tačiau kyla labai daug klausimų dėl draudimo, o atsitikus draudiminiui įvykiui - bankrotui ar nemokumui, tai tampa labai aktualu. Esame sulaukę nemažai klausimų apie draudiminių įvykių situacijas, kaip ir kada išmokami draudimai. Atsirandant naujoms elektroninių pinigų įstaigoms, žmonės laikantys pinigus jose taip pat domisi ar jų laikomi pinigai yra apdrausti. Visus susijusius klausimus su indėliais, pinigais laikomais sąskaitose ir jų draudimu, esame pasiruošę Jums atsakyti, tad laukiame Jūsų klausimų.

Populiariausios temos
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Darius

Sveiki, kodėl AB Šiaulių bankas rašo taip, ar tai reiškia, kad indėlis neapdraustas: AB Šiaulių banko sąskaitose laikomos lėšos, išskyrus indėlius ir įsipareigojimus investuotojams, kurie nelaikomi draudimo objektais, yra drausti VĮ "Indėlių ir investicijų draudime", kaip tai numatyta LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme. Detalesnę informaciją galite sužinoti www.sb.lt, AB Šiaulių banko padaliniuose arba kreipiantis į VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ www.iidraudimas.lt.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Kur radote šį tekstą. Visi Šiaulių banko indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdrausti. Jeigu bankrutuotų Šiaulių bankas, tuomet draudimas išmokėtų iki 100 tūkst. eurų sumą kiekvienam indėlininkui.

+3Buvo naudinga
Natalja

Sveiki, ar Šiaulių bankas registruotas Lietuvoje, ar indėliai banke apdrausti? ir kas draudėjas.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Natalija, dėkui už klausimą. Taip, Šiaulių bankas yra lietuviškas bankas ir indėliai apdrausti. Indėlius draudžia valstybės įmonė "Indėlių ir investicijų draudimas".

+3Buvo naudinga
Diana

Sveiki, jei padėčiau indėlį į uniją pvz. "Mano uniją" , ar įmanomas toks scenarijus: jei iš "Mano unija" 24 mėnesių laikotarpiu būtų atimtas indėlių draudimas (dėl kokių nors Unijos problemų) mano indėlis, kuris padedant buvo apdraustas būtų apdraustu laikomas iki termino pabaigos? Ar indėlio draudimas tiesiog dingtų? pagarbiai Diana

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Diana, dėkui už klausimą. Indėlių draudimas galėtų būti atimtas tik unijos bankroto atveju, taigi, Jūsų padėtas indėlis bus apdraustas iki 100 tūkst. eurų sumos bet kokiu atveju.

"Jeigu draudėjui, kuriam yra nutrauktas indėlių draudimas, yra iškeliama bankroto byla, draudimo įmonė išmoka draudimo išmokas tik tiems indėlininkams, kurių indėliai buvo priimti iki draudiminio įvykio dienos, bet negrąžinti indėlininkui iki bankroto bylos iškėlimo dienos."

+4Buvo naudinga
Rimas

Sveiki. Skaičiau, kad Europos teismas nusprendė grąžinti pinigus obligacijas Snore praradusiems klientams. Kur reikėtų kreiptis?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimai, dėkui už klausimą. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) nusprendė, kad neužregistruotų „Snoro“ akcijų emisijos bei neišleistų „Snoro“ obligacijų pirkėjai turi teisę gauti draudimo išmokas. ESTT sprendimu, gyventojams, kurie mokėjo lėšas už neišleistas „Snoro“ akcijas bei obligacijas, gali būti taikoma tiek Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl investicijų, tiek direktyva dėl indėlių apsaugos.

Tai reiškia, kad dėl prarastų lėšų besibylinėję gyventojai galės gauti iki 100 tūkst. eurų (pagal indėlių draudimo sistemą) arba iki 22 tūkst. eurų (kaip investuotojai) draudimo išmokas, priklausomai nuo to, kokius ieškinius yra pradėję.

Į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą kreipėsi Lietuvos Aukščiausiasis teismas, kuris ir priims sprendimą dėl draudimo išmokos išmokėjimo, todėl nieko papildomai daryti nereikia. Apie teismo sprendimą ir tai, kad pradėtos mokėti išmokos, informuosime.

LAT posėdis vyks birželio 6 d., tuomet paaiškės daugiau informacijos dėl draudimo išmokų. Kolkas reikia laukti.

+9Buvo naudinga
Rimas

Bet skaiciau kad galimai bus grazinti indeliai uz obligacijas tik tiems kurie bilinejosi, o kurie nesibilinejo tiems nebus. Ar tai tiesa?

+4Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimai, kol kas aišku tai, kad draudimo išmokas turėtų gauti tie, kas buvo pradėję ieškinius. Toliau reikia sekti informaciją.

+7Buvo naudinga
Egidijus

Ar Citadeles banke turimos einamos sąskaitos (debetines, kreditines mokejimo korteles) nesusijusios su indėlių draudžiamos indelių draudimu? Turiu omeny indėlių ir investicijų draudimą 100000€

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egidijau, dėkui už klausimą. Taip, visi pinigai esantys einamojoje sąskaitoje, kortelėse ar indėliuose yra apdausti šiuo draudimu 100 tūkst. eurų sumai.

+3Buvo naudinga
Rūta Elena

Laba diena, norėčiau sužinoti kokio dydžio mokestį reikės mokėti bankui, jei padėsiu terminuotą indėlį pavedimu, o pasibaigus sutarties terminui visą sumą norėsiu atsiimti grynais pinigais. Dėkoju, Rūta Elena

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo banko nustatytų mokesčių. Indėlio įnešimas internetu nieko nekainuoja, o išėmimas, jeigu indėlis buvo padėtas internetu, tuomet grynais išsiimsite pagal grynų išėmimo nustatytą mokestį. Jeigu galvojate apie variantą įdėti trumpam indėlį ir taip nemokamai išsigryninti pinigus, taip sunkiai pavyks, nebent dėsite ilgesnio laikotarpio indėlį ir bus sąlyga, kad grynais išmokamas indėlis nemokamai.

Nebent surasite banką, kuriame dar ši sąlyga neapgalvota. Reikia tikrinti tarifus, bet lyg pas visus yra tai apgalvota. Čia vienu metu buvo tokia spraga, kai žmonės grynindavosi pinigus per indėlių įdėjimą/išėmimą nemokamai.

+3Buvo naudinga
Deividas

Sveiki. Ar galiu atsidaryti kuriame tai Lietuvos banke sąskaitą, jei oficialiai esu deklaravęs išvykimą iš Lietuvos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Taip, galite turėti Lietuvoje banko sąskaitą.

+2Buvo naudinga
Šarūnas

Ar draudžiamos lėšos, kurios banke (SEB) laikomos ne kaip indėlis, o tiesiog einamojoje sąskaitoje?

Atsakyti Dalintis
Er

Einamosios lesos priskiriamos prie indeliu ir atvirksciai. Bendra suma yra draudziama.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Šarūnai, dėkui už klausimą. Taip, draudžiamos laikomos lėšos sąskaitoje.

+3Buvo naudinga
Deividas

Sveiki. Ar saugu laikyti pinigus užsienyje registruotame banke pvz danske? Ar negali būti taip jog bankas kuriais tai metais ims ir neapdraus indėlių?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Manau, kad saugu. Tokio dydžio bankas kaip Danske, manau tikrai draus indėlius, kitaip ir būti negali. Nors visada reikia pasitikrinti. Bet Danske yra vienas didžiausių bankų Šiaurės Europoje.

+4Buvo naudinga
Algis

Laba diena. Ar pinigai laikomi Revolut kortelės sąskaitoje BIC: REVOGB21 IBAN LT83 3920 ...... yra apdrausti "indėlių ir investicijų draudimu" Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algi, dėkui už klausimą. Indėlių ir investicijų draudimu Lietuvoje Revolut sąskaitoje esantys pinigai nėra apdrausti.

+4Buvo naudinga
Andrius Biceika, Revolut

Algi, ačiū už klausimą. Stepono atsakymas yra netikslus ir klaidinantis, nes Revolut sąskaitoje(-ose) laikomos lėšos yra saugios ir ne tik, kai kažkas mums (Revolut) atsitiks, bet ir, kai bankams, kuriuose laikomi pinigai (šiuo atveju pasauliniuose bankuose Barclays arba / ir Lloyds) kažkas atsitiks, Revolut vartotojai atgaus visus (ne tik iki 100 tūkst. kaip bankuose) laikomus pinigus. Tai garantuoja vieno įtakingiausio pasaulinio reguliatoriaus Financial Conduct Authority (FCA) prievolė "segreguoti" ir "saugoti" (segregate and safe-guarded accounts) vartotojų pinigus tokių institucijų kaip Revolut, kurios veikia pagal elektroninių pinigų institucijos (EMI) licenciją. Tokios EMI negali "liesti" vartotojų pinigų, antraip nei bankai, kurių verslo modelis yra paremtas esamų klientų pinigų skolinimu kitiems klientams. Tikiuosi, tapo aiškiau, tačiau jei dar turite klausimų - būtinai klauskite per čia arba tiesiogiai el. paštu andrius@revolut.com

+3Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už atsakymą. Algis klausė ar pinigai yra apdrausti „Indėlių ir investicijų draudimu” t.y. valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas". Juk jūs nemokate draudimo įmokų Lietuvoje taip, kaip moka bankai ir kredito unijos.

Galėtumėte plačiau pakomentuoti apie šalį į kurią reikėtų kreiptis dėl pinigų sąskaitose atgavimo. Per kiek laiko būtų grąžinti pinigai bankroto, veiklos stabdymo ar sistemos nulaužimo atveju. Kaip vyktų procedūra?

Juk daugelis turi persivedę mažomis sumomis pinigus, tarkime po 50eur ir net pamiršę, kad juos turi. Ar tie pinigai sugrįš automatiškai į pririštą IBAN sąskaitą registracijos banke, ar jam reikės kreiptis kažkur. Jei taip, tai kur?

Pastaba. Revolut nebankrutuoja, būkite ramūs, tik dėl aiškumo yra plėtojama tema, kad Revolut klientai žinotų ir jaustųsi saugūs.

+8Buvo naudinga
Donatas

Revoliut yra elektroniniu pinigų leidėjas, tad jam galioja kaip ir indėliams 100000EUR arba 85000GBP, pinigai yra spec sąskaitoi skirtingai nei bankai jais disponuoti negali.

+2Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų