Indėlių draudimo konsultacijų centras

Indėlių draudimo konsultacijų centras. Dedant indėlį banke ar kredito unijoje, svarbiausias dalykas yra ar Jūsų padėtas indėlis bus apdraustas. Daugelis Lietuvoje veikiančių bankų ir unijų dalyvauja indėlių ir investicijų draudime, kuriuose indėliai apdrausti iki 100 tūkst. eurų. Tačiau kyla labai daug klausimų dėl draudimo, o atsitikus draudiminiui įvykiui - bankrotui ar nemokumui, tai tampa labai aktualu. Esame sulaukę nemažai klausimų apie draudiminių įvykių situacijas, kaip ir kada išmokami draudimai. Atsirandant naujoms elektroninių pinigų įstaigoms, žmonės laikantys pinigus jose taip pat domisi ar jų laikomi pinigai yra apdrausti. Visus susijusius klausimus su indėliais, pinigais laikomais sąskaitose ir jų draudimu, esame pasiruošę Jums atsakyti, tad laukiame Jūsų klausimų.

Populiariausios temos
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Egidijus
Prieš 2 mėnesius

Ar Citadeles banke turimos einamos sąskaitos (debetines, kreditines mokejimo korteles) nesusijusios su indėlių draudžiamos indelių draudimu? Turiu omeny indėlių ir investicijų draudimą 100000€

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 2 mėnesius

Egidijau, dėkui už klausimą. Taip, visi pinigai esantys einamojoje sąskaitoje, kortelėse ar indėliuose yra apdausti šiuo draudimu 100 tūkst. eurų sumai.

+3Buvo naudinga
Rūta Elena
Prieš 2 mėnesius

Laba diena, norėčiau sužinoti kokio dydžio mokestį reikės mokėti bankui, jei padėsiu terminuotą indėlį pavedimu, o pasibaigus sutarties terminui visą sumą norėsiu atsiimti grynais pinigais. Dėkoju, Rūta Elena

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 2 mėnesius

Rūta, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo banko nustatytų mokesčių. Indėlio įnešimas internetu nieko nekainuoja, o išėmimas, jeigu indėlis buvo padėtas internetu, tuomet grynais išsiimsite pagal grynų išėmimo nustatytą mokestį. Jeigu galvojate apie variantą įdėti trumpam indėlį ir taip nemokamai išsigryninti pinigus, taip sunkiai pavyks, nebent dėsite ilgesnio laikotarpio indėlį ir bus sąlyga, kad grynais išmokamas indėlis nemokamai.

Nebent surasite banką, kuriame dar ši sąlyga neapgalvota. Reikia tikrinti tarifus, bet lyg pas visus yra tai apgalvota. Čia vienu metu buvo tokia spraga, kai žmonės grynindavosi pinigus per indėlių įdėjimą/išėmimą nemokamai.

+3Buvo naudinga
Deividas
Prieš 4 mėnesius

Sveiki. Ar galiu atsidaryti kuriame tai Lietuvos banke sąskaitą, jei oficialiai esu deklaravęs išvykimą iš Lietuvos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 4 mėnesius

Deividai, dėkui už klausimą. Taip, galite turėti Lietuvoje banko sąskaitą.

+2Buvo naudinga
Šarūnas
Prieš 5 mėnesius

Ar draudžiamos lėšos, kurios banke (SEB) laikomos ne kaip indėlis, o tiesiog einamojoje sąskaitoje?

Atsakyti Dalintis
Er
Prieš 4 mėnesius

Einamosios lesos priskiriamos prie indeliu ir atvirksciai. Bendra suma yra draudziama.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 4 mėnesius

Šarūnai, dėkui už klausimą. Taip, draudžiamos laikomos lėšos sąskaitoje.

+3Buvo naudinga
Deividas
Prieš 5 mėnesius

Sveiki. Ar saugu laikyti pinigus užsienyje registruotame banke pvz danske? Ar negali būti taip jog bankas kuriais tai metais ims ir neapdraus indėlių?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 5 mėnesius

Deividai, dėkui už klausimą. Manau, kad saugu. Tokio dydžio bankas kaip Danske, manau tikrai draus indėlius, kitaip ir būti negali. Nors visada reikia pasitikrinti. Bet Danske yra vienas didžiausių bankų Šiaurės Europoje.

+4Buvo naudinga
Algis
Prieš 7 mėnesius

Laba diena. Ar pinigai laikomi Revolut kortelės sąskaitoje BIC: REVOGB21 IBAN LT83 3920 ...... yra apdrausti "indėlių ir investicijų draudimu" Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 6 mėnesius

Algi, dėkui už klausimą. Indėlių ir investicijų draudimu Lietuvoje Revolut sąskaitoje esantys pinigai nėra apdrausti.

+4Buvo naudinga
Andrius Biceika, Revolut
Prieš 4 mėnesius

Algi, ačiū už klausimą. Stepono atsakymas yra netikslus ir klaidinantis, nes Revolut sąskaitoje(-ose) laikomos lėšos yra saugios ir ne tik, kai kažkas mums (Revolut) atsitiks, bet ir, kai bankams, kuriuose laikomi pinigai (šiuo atveju pasauliniuose bankuose Barclays arba / ir Lloyds) kažkas atsitiks, Revolut vartotojai atgaus visus (ne tik iki 100 tūkst. kaip bankuose) laikomus pinigus. Tai garantuoja vieno įtakingiausio pasaulinio reguliatoriaus Financial Conduct Authority (FCA) prievolė "segreguoti" ir "saugoti" (segregate and safe-guarded accounts) vartotojų pinigus tokių institucijų kaip Revolut, kurios veikia pagal elektroninių pinigų institucijos (EMI) licenciją. Tokios EMI negali "liesti" vartotojų pinigų, antraip nei bankai, kurių verslo modelis yra paremtas esamų klientų pinigų skolinimu kitiems klientams. Tikiuosi, tapo aiškiau, tačiau jei dar turite klausimų - būtinai klauskite per čia arba tiesiogiai el. paštu andrius@revolut.com

+2Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 4 mėnesius

Andriau, dėkui už atsakymą. Algis klausė ar pinigai yra apdrausti „Indėlių ir investicijų draudimu” t.y. valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas". Juk jūs nemokate draudimo įmokų Lietuvoje taip, kaip moka bankai ir kredito unijos.

Galėtumėte plačiau pakomentuoti apie šalį į kurią reikėtų kreiptis dėl pinigų sąskaitose atgavimo. Per kiek laiko būtų grąžinti pinigai bankroto, veiklos stabdymo ar sistemos nulaužimo atveju. Kaip vyktų procedūra?

Juk daugelis turi persivedę mažomis sumomis pinigus, tarkime po 50eur ir net pamiršę, kad juos turi. Ar tie pinigai sugrįš automatiškai į pririštą IBAN sąskaitą registracijos banke, ar jam reikės kreiptis kažkur. Jei taip, tai kur?

Pastaba. Revolut nebankrutuoja, būkite ramūs, tik dėl aiškumo yra plėtojama tema, kad Revolut klientai žinotų ir jaustųsi saugūs.

+8Buvo naudinga
Donatas
Prieš 4 mėnesius

Revoliut yra elektroniniu pinigų leidėjas, tad jam galioja kaip ir indėliams 100000EUR arba 85000GBP, pinigai yra spec sąskaitoi skirtingai nei bankai jais disponuoti negali.

+1Buvo naudinga
Danutė
Prieš 8 mėnesius

Laba diena, Norėčiau pasitikslinti, ar terminuoti indėliai laikomi "Taupkasėje" ar "Mano unijoje" yra drausti iki 100.000,00 € 100 procentų. Ačiū už atsakymą. Pagarbiai,

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 7 mėnesius

Danute, dėkui už klausimą. Taip, šiuo metu šios unijos yra apsidraudusios Valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas". Šių unijų indėliai apdrausti kiekvieno asmens iki 100 tūkst. eurų.

+3Buvo naudinga
Remigijus
Prieš 8 mėnesius

Ar apdrausti į mano sąskaitą SEB banke pervesti atlyginimo ir pensijos pinigai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 7 mėnesius

Remigijau, dėkui už klausimą. SEB banke pinigai sąskaitose, indėlių pinigai apdrausti iki 100 tūkst. eurų.

+4Buvo naudinga
Jonas Juozapaitis
Prieš 1 metus

2016 metais surašytos 3 indėlių sutartys ŠIAULIŲ KREDITO UNIJOS Pakruojo filiale. Filialas užsidarė. Esu informuotas, kad ir Šiaulių unijos veikla sustabdyta. Noriu sužinoti ar mano 3 indėliai yra apskaityti Šiaulių kredito unijoje.

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas. Artimiausiu metu atsakymą pateiksime.
Vidis
Prieš 2 metus

Sveiki, atsidariau sąskaitą www.paysera.lt ir įdomu, tarkim kas būtų jeugi bankas subankrutuotų? Ar atgaučiau pinigus? (vis prisimenu Snorą...) Ačiū... P.S. klausiu nes tiesiog smalsu. Pats šis bankas yra nuostabus, tinklapis sukurtas labai patogiai ir aiškiai, todėl jiems linkui tik sėkmės :-) šaunuoliai.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 2 metus

Vidi, dėkui už klausimą. „Paysera" negalioja indėlių draudimas, tačiau jie ir veikia kitu principu, šiuo metu pagal Elektroninių pinigų licenciją. Taigi, „Paysera” savo veikloje negali priimti indėlių ir išduoti paskolų, o visi klientų pinigai yra laikomi specialiose sąskaitose, kurias kontroliuoja Lietuvos bankas ir klientų pinigais „Paysera” teoriškai negali disponuoti. Tad manyčiau, kad pinigai yra saugūs.

+5Buvo naudinga
Tadas
Prieš 2 metus

Pinigai yra visiškai saugūs, saugiau nei banke tai tikrai. Va gali pažiūrėti šį video ir bus aišku: https://www.youtube.com/watch?v=ZBlLeVf_sUI

+3Buvo naudinga
Vidis
Prieš 2 metus

Ačiū už labai išsamią informaciją. Geros Jums dienos.

Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų