Kaip būtų skaičiuojamos mūsų pajamos, jei aš pasirinkčiau vaiko priežiūros atostogas 2 metams?

Laba diena, Šiuo metu esu nėštumo ir gimdymo atostogose, kai būsiu vaiko priežiūros atostogose planuojame imti paskolą butui įsigyti. Norėjau pasiteirauti kaip būtų skaičiuojamos mūsų pajamos, jei aš pasirinkčiau vaiko priežiūros atostogas 2 metams? Ar skaičiuotumėte faktiškai gaunamas pajamas (VPA 70% draudžiamųjų pajamų) ar skaičiuotumėte 40% kuriuos gaučiau 2ais VPA metais? Vyro atlyginimas ~750€, mano pasirinkus VPA 1 metams ~700€, planuojama paskolos suma 80 000€, 15% pradinio įnašo turime.

Anastasija
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anastasija, dėkui už klausimą. Turėtų skaičiuotis faktiškai gaunamos pajamos. Bet kokiu atveju reikės individualaus situacijos vertinimo, tad kiekvienas bankas pateiks individualius pasiūlymus. Mėnesinių pajamų pakanka tokio dydžio paskolai.

+3Buvo naudinga
Valentas

Su tokiom pajamom, tokio dydzio paskola (labai tiketina) yra ateities aukojimas siandienos gerovei pagerinti. Pvz susikloscius neigiamam scenarijui, kai vaikui bus 4 metai, palukanu norma pakils iki 8%, o seimos pajamos nukris 30%, tada paskolai tektu kas menesi atiduoti apie 60% seimos pajamu. Nesakau, kad taip bus, bet jeigu ivyktu, tai butu dar viena liudna istorija. As su zmona (0 vaiku) pasiemem 45k, nors bendros pajamos apie 1,9k. Nememem mandro buto, nes - skolinkis atsakingai.

+1Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų