Planuojame imti būsto paskolą, bet rudenį esu pašauktas karinei tarnybai

Laba diena, Su drauge planuojame imti būsto paskolą kaip bendraskolininkai (nesusituokę), bet rudenį esu pašauktas karinei tarnybai. Ar paskolos mokėjimas būtų atidedamas bendrai paskolai? Jeigu atidedamas bendrai tai ar reikia mokėti palūkanas tarnybos metu? Kaip bankas vertina tokį paskolos atidėjimą ir ar gali ateityje dėl to kelti palūkanas? Koks būtų Jūsų asmeninis patarimas dėl paskolos ėmimo ar geriau imti prieš karinę tarnybą ar po? Šiuo metu nuomojames butą ir už nuomą mokame daugiau negu reikėtų mokėti už palūkanas bankui. Geros dienos.

Aivaras
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aivarai, dėkui už klausimą. Dėl karinės tarnybos ir būsto paskolų, kažkokio ypatingo įstatymo nėra, bet kokiu atveju turi būti rastas kompromisas tariantis su banku, tikėtina, kad bankai atsižvelgs į Jūsų situaciją ir rasite kažkokį sutarimą. Teoriškai, būtų galima atidėti paskolos gražinimą, mokant tik palūkanas. Tokią situaciją bankai vertina tikrai mažiau teigiamai, negu įprastą. Asmeniškai manau, kad Jums dar per anksti yra galvoti apie būsto paskolą. Jeigu dar vis bus poreikis, patarčiau imti būsto paskolą po karinės tarnybos. Juk po karinės tarnybos gali įvykti labai daug kas, galbūt pasikeis požiūris į gyvenimą ir panašiai.

Dėl Jūsų pasakymo "nuomojamės butą ir už nuomą mokame daugiau, nei reikėtų mokėti bankui", pagal mano požiūrį į gyvenimą ir finansus yra ne itin teisingas. Bet atminkite, kad čia yra tik mano nuomonė. Turint nuosavą būstą esate pririštas prie vietos, pririštas prie banko, turite rūpintis remontu, atnaujinti būstą, tai nėra taip pigu. Kaip suprantu esate jauni ir energingi, todėl apie būsto paskolą turėtumėte galvoti tik tuomet, kai susiformuos Jūsų bendras požiūris į gyvenimą, suvoksite finansus, išmoksite taupyti, suprasite pinigų vertę, suprasite apskritai dėl kokių priežasčių Jums reikalingas nuosavas būstas. Apie būsto paskolą galvočiau tuomet, kai yra didelės ir stabilios pajamos, kai būsto paskolos įmokos nesudaro pagrindinių Jūsų mėnesinių išlaidų. Kol dar nežinote koks pagrindinis bus Jūsų pajamų šaltinis po karinės tarnybos - apie būsto paskolą negalvokite. Būsto paskola ir būsto pirkimas tikrai nėra tas pirkinys, kurį turėtumėte pirkti dabar, nes po to jau nenusipirksite. Visada galėsite tai padaryti, todėl patarčiau neskubėti ir palaukti kol grįšite iš tarnybos ir susiformuosite kaip pora, kaip suaugusi šeima. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų