Įmokų atidėjimas

Įmokų atidėjimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „įmokų atidėjimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Aivaras

Laba diena, Su drauge planuojame imti būsto paskolą kaip bendraskolininkai (nesusituokę), bet rudenį esu pašauktas karinei tarnybai. Ar paskolos mokėjimas būtų atidedamas bendrai paskolai? Jeigu atidedamas bendrai tai ar reikia mokėti palūkanas tarnybos metu? Kaip bankas vertina tokį paskolos atidėjimą ir ar gali ateityje dėl to kelti palūkanas? Koks būtų Jūsų asmeninis patarimas dėl paskolos ėmimo ar geriau imti prieš karinę tarnybą ar po? Šiuo metu nuomojames butą ir už nuomą mokame daugiau negu reikėtų mokėti už palūkanas bankui. Geros dienos.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aivarai, dėkui už klausimą. Dėl karinės tarnybos ir būsto paskolų, kažkokio ypatingo įstatymo nėra, bet kokiu atveju turi būti rastas kompromisas tariantis su banku, tikėtina, kad bankai atsižvelgs į Jūsų situaciją ir rasite kažkokį sutarimą. Teoriškai, būtų galima atidėti paskolos gražinimą, mokant tik palūkanas. Tokią situaciją bankai vertina tikrai mažiau teigiamai, negu įprastą. Asmeniškai manau, kad Jums dar per anksti yra galvoti apie būsto paskolą. Jeigu dar vis bus poreikis, patarčiau imti būsto paskolą po karinės tarnybos. Juk po karinės tarnybos gali įvykti labai daug kas, galbūt pasikeis požiūris į gyvenimą ir panašiai.

Dėl Jūsų pasakymo "nuomojamės butą ir už nuomą mokame daugiau, nei reikėtų mokėti bankui", pagal mano požiūrį į gyvenimą ir finansus yra ne itin teisingas. Bet atminkite, kad čia yra tik mano nuomonė. Turint nuosavą būstą esate pririštas prie vietos, pririštas prie banko, turite rūpintis remontu, atnaujinti būstą, tai nėra taip pigu. Kaip suprantu esate jauni ir energingi, todėl apie būsto paskolą turėtumėte galvoti tik tuomet, kai susiformuos Jūsų bendras požiūris į gyvenimą, suvoksite finansus, išmoksite taupyti, suprasite pinigų vertę, suprasite apskritai dėl kokių priežasčių Jums reikalingas nuosavas būstas. Apie būsto paskolą galvočiau tuomet, kai yra didelės ir stabilios pajamos, kai būsto paskolos įmokos nesudaro pagrindinių Jūsų mėnesinių išlaidų. Kol dar nežinote koks pagrindinis bus Jūsų pajamų šaltinis po karinės tarnybos - apie būsto paskolą negalvokite. Būsto paskola ir būsto pirkimas tikrai nėra tas pirkinys, kurį turėtumėte pirkti dabar, nes po to jau nenusipirksite. Visada galėsite tai padaryti, todėl patarčiau neskubėti ir palaukti kol grįšite iš tarnybos ir susiformuosite kaip pora, kaip suaugusi šeima. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Rasa

Sveiki, gauname iš SEB banko būsto paskolai palūkanas 1,85%, tačiau pasirašius banko siūlomą draudimą (nelaimės ar darbo praradimo atveju), gauname jau 1,795 palūkanas. Kaip manote ar verta dėl tokio skirtumo įsipareigoti bankui, ar geriau ieškoti alternatyvų kitur? (vadybininkė minėjo, kad jų siūlomą draudimą galima betkada nutraukti). Dviems asmenims draudimo mėnesinė įmoka apie 12eur. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Vykintas

Šioje situacijoje Jums reikia įsivertinti ar draudimas, kurį siūlo kreditorius yra Jums reikalingas ir įsivertinti draudžiamų rizikų atsiradimo galimybes (t. y. galimybė netekti darbo ir pan.) atsižvelgti, kokią naudą (įmokų už paskolą atidėjimas, galimybė nemokėti palūkanų ar kitų bankui mokėtinų sumų, banko išmokos nelaimės atveju ir pan.) gautumėte jei bent viena rizika įvyktų. Jei esate apsidraudusi kitoje kompanijoje ar Jus apdraudė darbdavys ir draudimas galioja 24/7, tuomet atsisėskite ir gerai paskaičiuokite ar tas 0,055 proc. santykis tarp siūlomų maržų stipriai įtakos Jūsų mėnesinias įmokas (bent jau aš matau, kad skirtumas bus labai minimalus).

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Imkite tik tuos produktus, kurių Jums reikia. Jeigu manote, kad nelaimės ar darbo praradimo draudimas reikalingas - imkite, jeigu nereikalingas - neimkite. Priklausomai nuo paskolos sumos (pvz. 50 tūkst. eurų) 0,055% maržos skirtumas pirmus 5 metus sudarys tik 5 eur/mėn., o su metais toliau išmokant paskolą tas skirtumas taps dar mažesnis. Taigi, draudimo kaina 12 eur/mėn. neatperka. Žinoma, jeigu planuojate draustis ir nežinote kur apsidrausite pigiau - tuomet drauskitės SEB'e. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų