Negalima pirkti kotedžo ar namo dalies su parama?

Laba diena. Norėjau pasiteirauti dėl būsto įsigijimo subsidijos. Esu našlaitė (netekus abiejų tėvų) ir iki 18m gyvenau vaikų globos namuose. Šiuo metu man yra 22m ir esu ištekėjusi neturime vaikų. Norime įsigyti būstą. Ar mum duodama subsidija būtų max 20%? Esu registruota Kėdainių savivaldybėje, o norime pirkti būstą Kaune, ar pažymą reikia išsiimti Kėdainiuose ir ar galima tokiu atveju pirkti Kaune būstą? Ar ta subsidija dengia pradinį įnašą ir dalį paskolos ir tai reiškia kad padengus 20% paskolos bankas jau atminusuoja tą įnašą ir tik kas lieką tokią paskolos pinigų sumą suteikia? Ar tiesa, kad naudojantis tokia lengvata galima pirkti tik namą arba butą t.y. Negalima pirkti kotedžo ar namo dalies?

Almina
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Almina, dėkui už klausimą. Taip, manau, kad turėtumėte gauti paramą, tačiau yra ir daugiau kriterijų dėl pajamų ir t.t. Kreipkitės į Kėdainių savivaldybę pažymai gauti, o su ta pažyma galite imti būsto paskolą bankuose ir pirkti būstą bet kur Lietuvoje. Bankai suteikia tokio dydžio paskolą, kokią gali išduoti ir paskui nuo tos sumos 20% padengia valstybė, o visą likusią sumą jau mokate Jūs patys. Įstatyme nėra numatyta kokio tipo būstą galite pirkti, tad teoriškai turėtumėte galėti įsigyti kotedžą ar namo dalį, tačiau priklausys nuo to, kaip jis bus įformintas ir kam priklausys. Tiesiog bankai būsto paskolų gali nesuteikti įsigijant dalį namo.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų