Jei turtą deklaruosime rugpjūčio mėn, ar rugsėjo mėn., įsigaliojus įstatymui, iš naujo to daryti nereikės?

Sveiki, mane domina paramos jaunoms šeimoms įsigyti būstą regionuose įstatymo, kuris įsigalios šių metų rugsėjo 1 d., taikymas. Įstatyme rašoma, jog atitinkamo dydžio subsidija, kuri gali būti pradiniu įnašu pirmo būsto paskolai gauti, yra skaičiuojama nuo maksimalios 87 000 eur sumos, tačiau man nėra aišku ar įstatyme namatyta subsidija galima bus pasinaudoti tik jei būsto kaina ir banko suteikta paskola nėra didesnė nei 87 000 eur, ar ir tuo atveju kuomet perkamo būsto kaina ir iš banko norima gauti paskola yra didesnė nei 87 000 eur, tokiu atveju gaunant įstatyme numatyto dydžio naksimalią subsidija, kuri galėtų būti užskaitoma kaip dalis pradinio įnašo? Taip pat įstatyme nurodyta, jog yra privaloma deklaruoti turtą, siekiant gauti subsidiją. Jei turtą deklaruosime rugpjūčio mėn, ar rugsėjo mėn., įsigaliojus įstatymui, iš naujo to daryti nereikės?

Brigita
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Brigita, dėkui už klausimą. Būsto vertė gali būti ir didesnė nei 87 tūkst. eurai, tačiau kredito suma negalės viršyti šios sumos. O ir valstybės finansavimas bus tik nuo 87 tūkst. eurų. Taigi, viskas kas viršys 87 tūkst. eurų, turėsite padengti iš savo lėšų. Dėl turto deklaravimo, turite deklaruoti tuomet, kai teiksite prašymą dėl paramos gavimo.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų