Ar nėra jokios kitos galimybės, kad buto savininkai būtume abu, kai tik vienas ima paskolą?

Sveiki, planuojame imti būsto paskolą. Su draugu esame neįteisinę santykių. Tiksliau draugas ims paskolą (dėl geresnių sąlygų), bet mokėsime abu. Jeigu pas notarą (abu) pasirašome susitarimą, kad skyrybų atveju, butas dalinamas perpus, ar jis kažką teisiškai reiškia? Ar nėra jokios kitos galimybės, kad buto savininkai būtume abu, kai tik vienas ima paskolą?

Audra
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audra, dėkui už klausimą. Kadangi butas priklausys bankui, tai pretenduoti į jį kol jis nebus išmokėtas, be banko žinios negalėsite. Tokiuose procesuose turi dalyvauti ir bankas, bankas sprendžia kas gali būti būsto bendrasavininkas. Jūs galite tarpusavyje pasirašyti sutartį, kurioje įvardintumėte įmokas, tačiau čia jau reikėtų kalbėti su teisininkais. Formaliai būsto paskolą ima tik Jūsų draugas, todėl tai yra tik jo ir banko susitarimas.

+4Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų