Perkame nekilnojamąjį turtą

Laba diena, Perkame nekilnojamąjį turtą. Pradinį įnašą turime, tad su būsto įsigijimu problemų nekyla. Kita situacija dėl būsto įrengimo paskolos. Pirmas klausimas: Viename iš bankų gavome informaciją, kad jeigu pateikiame rangos sutartį, kurioje nurodyta, jog rangovas įsipareigoja įrengti būstą per nustatytą terminą iki 100 proc. baigtumo, tokiu atveju mums nereikia savų lėšų, o visa būsto įrengimo suma rangovui bus pervesta iškart į jo sąskaitą po 100 proc. pridavimo. Ar ši praktika yra reali, kadangi su daugeliu įmonių bendravome ir visos nori, kad užmokėjimas būtų mokamas dalimis, na, arba bent jau būtų sumokėtas avansas. Neradome nei vienos įmonės, kuri iki 100 proc. būstą įrenginėtų už savo lėšas. Antras klausimas: Ar galima tokia situacija, kad jeigu mes nenorime imti būsto įrengimo paskolos būtent iš to banko, iš kurio imame būsto pirkimo paskolą, o norėtume imti būsto įrengimo paskolą iš kito banko, kuris iškart (per 1-2 d.d.) perveda pinigus į asmeninę sąskaitą. Tokiu atveju disponuojant lėšomis, mes patys dalimis sumokėtume rangovui, taip kaip nurodžiau pirmame klausime. Ačiū už informaciją.

Audrius
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Taip, reali praktika, bankai turi pasirašę sutartis su rangovais ir taiko išskirtines sąlygas, nes yra suinteresuoti finansuoti būtent tą projektą. Dėl to ar galite imti įsirengimo paskolą kitur, manau, kad galite, tačiau reikia kalbėtis su bankais kaip čia bus ir kokios sąlygos įmanomos. Bet čia turi būti ir turto vertė pakankama ir Jūsų pajamos pakankamos, kad bankai lauktų Jūsų ištiestomis rankomis. Tiesa, būna atvejų, kad kai kuriuos projektus tam tikri bankai finansuoja geresnėmis sąlygomis nei kiti bankai.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų