Kaip suprantu įstatymas dėl paskolos išdavimo supaprastinimo dirbantiems užsienyje priimtas, kada jis įsigalios?

Sveiki, kaip suprantu įstatymas dėl paskolos išdavimo supaprastinimo dirbantiems užsienyje priimtas, kada jis įsigalios? kokie pasikeitimai? ar vis dar reikės 30-50 proc. pradinio įnašo? ačiū už atsakymus.

Ernestas
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernestai, dėkui už klausimą. Jeigu kalbate apie dirbančius užsienyje ir gaunančius algas eurais, tuomet paskolos galimos ir pradinis įnašas lieka nepakitęs 30-50%, nors yra atvejų ir su mažesniais įnašais. Dėl asmenų, gaunančių pajamas ne eurais, niekas per daug nepasikeis dėl šio įstatymo bankų atžvilgiu, šis pakeitimas, kuris dabar pasirašytas yra geriau klientams, apsaugo dar labiau klientus, bet yra blogesnis bankams. Bankai ir dabar ir prieš tai turi visas galimybes išduoti būsto paskolas tiems, kurie gauna būsto paskolas ne eurais, tačiau bankai patys nenori išduoti, nes jiems tektų prisiimti valiutos pokyčių rizikas. Taigi, kada bankai užsimanys, tada ir išdavinės būsto paskolas ne eurais gaunantiems, dabar deja, niekas nesikeičia (2018 12 13 duomenimis).

+4Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų