Kokiu būdu galėčiau atsikratyti laidavimo atsakomybės, kur laidavau su buvusiu vyru?

Sveiki. Prieš 15 metų kartu su dabar jau buvusiu vyru pirkome būstą imdami paskolą iš banko. Paskola suteikta vyrui, aš laiduotoja. Jau 4 metai po skyrybų. Nuosavybė liko vyrui bendru mūsų sutarimu ir visi su paskola susiję įsipareigojimai. Aš likau laiduotoja. Buvęs vyras turi kitą šeimą ir jie gyvena tame bute. Aš su bendrais mūsų vaikais esu priversta nuomotis būstą. Šiuo metu noriu pirkti būstą ir imti paskolą. Buvimas laiduotoja ex vyro paskoloje mane riboja. Ex vyras gražiuoju nesutinka mane paleisti nuo laidavimo, nes pasikeičia paskolos sąlygos ir mėnesinė įmoka padidėja. Kokiu būdu galėčiau atsikratyti laidavimo atsakomybės? Ar kreipimasis į teismą padėtų? Ar gali bankas įpareigoti ex vyrą susirasti kitą laiduotoją, nes kaip minėjau, buvimas laiduotoja šioje paskoloje riboja mano galimybę pagerinti vaikų gerbūvį, t.y. įsigyti nuolatinį būstą ir tokiu būdu išvengti nuolatinio kraustymosi. Būčiau dėkinga už komentarą.

Neringa
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Neringa, dėkui už klausimą. Taip, jeigu nepavyksta susitarti gražiuoju, kreipkitės į teismą - tikiu, kad bus galimybės, nes turtas kaip ir priklauso Jums abiems, bet naudojasi jis vienas, todėl galimi įvairūs variantai. Taip pat pasikalbėkite su banku ir paaiškinkite situaciją, jeigu bankai nesileistų į kalbas, ieškokite teisininko pagalbos. Tik noriu priminti, kad imdami paskolą, sutartyje Jūs įsipareigojote kartu su vyru grąžinti paskolą, todėl sutartis yra stipri ir reikia ieškoti būdų kaip iš jos išeiti.

+5Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų