Esame nesusituokę ir norime imti ant vieno iš mūsų būsto paskolą. Kaip įforminti, kad turtas priklauso abiem?

Laba diena, Su sužadėtiniu kartu jau esame 5 metus, planuojame pirkti butą su būsto kreditu. Kadangi mano vienos pajamų užtenka gauti paskolai, ją ir planuoju paimti viena, sužadėtinis su tuo sutiko. Tačiau nerimauja dėl to kaip galėtumėte vėliau įteisinti jį kaip buto bendrasavininkį. Įnašas yra padovanotas mano tėvų, tačiau ir jo tėvai galėtų prisidėti prie pirminio būsto remonto, tačiau to nenorės daryti, jei sužadėtinis neturės jokių teisių į nekilnojamajį turtą. Ar tai galima padaryti tik pasirašant priešvedybinę sutartį ar yra dar kažkokių būdų jam teisiškai apsidrausti iki vedybų?

L
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Nėra jokių kitokių galimybių. Kai pasirašysite sutartį su banku, turtas priklausys bankui ir formaliai tik Jums. Bankas žinos, kad tik Jūs esate savininkė ir niekas kitas neturi teisių į šį turtą. Tai arba imkite būsto paskolą dabar kartu (būtų mažiausiai painiavos) arba bandykite per teisines formas tai įteisinti.

+5Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų