Ar bankai duoda fiksuotas (5m laikotarpiui) palūkanas būsto paskolai ar be jokių kalbų tik kintamos?

Sveiki, kaip yra iš tiesų, ar bankai duoda fiksuotas (5m laikotarpiui) palūkanas būsto paskolai ar be jokių kalbų tik kintamos? Lietuvos bankas nurodė, jog fiksuotos palūkanos skaitosi palūkanos, kurios yra fiksuotos visam paskolos laikotarpiui, todėl bankai nebesiūlo jų, nes reikėtų fiksuoti pvz. 30čiai metų.

Jurgita
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Taip, fiksuotų palūkanų bankai kaip ir nebeišdavinėja arba išduoda su kosminėmis palūkanomis visam laikotarpiui. Ką bankai padarė, tai tiesiog pervadino patį terminą iš fiksuotos į ilgalaikės kintamosios palūkanos. Bankai negalėjo vadinti 5-10 metų fikstuotų palūkanų - fiksuotomis. Jie turėjo arba nesiūlyti tokios paslaugos arba pervadinti paslaugą, tai ją ir pervadino. Gavosi beveik tas pats, tik kitais pavadinimais.

+5Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų