Kintamos palūkanos

Kintamos palūkanos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „kintamos palūkanos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Andrius

Laba diena, pasiėmus būsto paskolą, kokiu principu yra peržiūrima palūkanų norma? Turiu omenyje, jei palūkanos nėra fiksuotos, kintamos. Keičiasi euribor, tai jis kas 6 mėn. ar pan, vis didėja/mažėja, o kaip su banko marža? Jei paskolos pasirašymo diena buvo nustatyta kintamoji 2,3 %, ji bėgant metams gali užaugti iki tarkim 5 %? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Tomas

Marza islieka visada ta pati, tik palukanos keiciasi siuo metu yra jos minusines, bet gali uzaugti ir iki 5 ar daugiau

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Banko marža tokiu atveju visą sutarties laikotarpį išlieka ta pati, tačiau EURIBOR yra kintamas ir kai is dabar yra minusinis, jį skaičiuoja kaip nulį. Tačiau, kai pakils EURIBOR, pradės kilti ir įmokos, nes Jūsų paskolos kaina pagal ką mokate yra: marža (statinis) + EURIBOR (kintamas).

+3Buvo naudinga
Toma

Sveiki, Mano būsto paskolai buvo pritaikytos fiksuotos palūkanos 3,2%. Seb bankas informavo, kad keičiasi pagal kredito sutartį mano palūkanos (kas 5 metus) ir bus 3,72%. Bandžiau surasti internete 30 metų euriborą (paskolos terminas), kad išsiaiškinti kokią man maržą iš naujo pritaikė, tačiau nepavyko. Klausimas, jei keičiasi palūkanos kas 5 metus, ar bankas įsivertina 5 metų skolinimosi kainą? ar vis dėlto 30 metų (likusio paskolos laikotarpio)? Ir gal žinote, koks yra tas 30 metų ar 5 metų euribor'as, kad sužinoti, kokią maržą bankas nori man pritaikyti? Ir apskritai ar ateinantiems 5 metams fiksuotis, o gal vis dėl to prašyti pakeisti į kintamas? Kokia jūsų nuomonė dėl to "bum" tikimybės ateinantiems 5 metams?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Toma, dėkui už klausimą. Kiekviena šeima renkasi taip kaip įsivaizduoja geriausiai. Aš asmeniškai, rinkčiausi kintamas palūkanas daugeliu atvejų, nes tai mano nuomone ir pagal mano požiūrį geriausias variantas. Tačiau, mano požiūris ne visada gali sutapti su kitų, todėl reikia spręsti patiems. Bankas savo nuožiūra ir savo skaičiavimais įsivertina rizikas ir pateikia palūkanas. Siūlyčiau pasiderėti, šiuo metu bankams aukso amžius, visi ruošiasi galbūt ateinančiam "bum" klientų sąskaita.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Laba diena, norime imti paskolą būstui 30000 eur. Swedbank siūlo 2,7 proc. kintamas palūkanas su 6 mėn. Euribor. Seb banke gavome pasiūlymą fiksuotoms 4 proc. palūkanoms visam sutarties terminui - 10 metų. Kuris variantas jūsų nuomone būtų geresnis? Ar verta fiksuoti palūkanas visam sutarties terminui? Kiek yra realu, kad euribor 10 metų laikotarpyje pakils virš 1,3 proc.? Kiek apskritai per metus gali pakilti euribor?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Į šį klausimą atsakymo nežinau. Tikrai nežinau kiek gali pakilti palūkanos ir kokios bus jos ateityje. Šioje vietoje Jums reikia priimti sprendimą tokį, koks Jums atrodo geresnis. Mano nuomone, kintamos palūkanos geriau. Tačiau reikia žiūrėti ir sutarties sąlygas, kurio banko Jums yra palankesnės.

+3Buvo naudinga
Gabrielė

Ar kintamoji palūkanų norma yra tas pats kas linijinis mokėjimo metodas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabriele, dėkui už klausimą. Ne, ne tas pats. Kintamoji palūkanų norma yra marža pagal kurią nustatomas palūkanų dydis. O linijinis mokėjimo metodas yra būdas grąžinti/įmokėti mėnesines būsto paskolos įmokas.

+3Buvo naudinga
Rasa

Sveiki, ar šiuo metu SEB bankas taiko tik kintamas palūkanas būstui 10 metų laikotarpiui? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Kintamos palūkanos kaip ir neturi termino, tačiau fiksuotis galima 10 metų. Ar gal ne taip supratau, tai patikslinkite klausimą.

+3Buvo naudinga
Egidijus

Laba diena. Norėčiau pasiimti 16-likos tūkstančių paskolą būstui įsigyti, bet nežinau kuris variantas anuiteto ar linijinis šiuo metu geriau ir apskritai su kintamomis ar pastoviomis palūkanomis, nes palyginti maža paskola. Ačiū už patarimus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egidijau, dėkui už klausimą. Čia labai individualus klausimas ir priklauso tik nuo paskolą imančio. Žiūrėkite kaip ir kokiu būdu norėsite grąžinti paskolą. Ar Jums yra reikalingi pigūs pinigai ir panašiai, nes gaunant būsto paskolą - čia yra gana pigūs pinigai. Todėl jeigu negrąžinant paskolos anksčiau laiko, Jūs sugebėsite su tais pinigais, kuriais padengtumėte paskolą uždirbti, tuomet galite rinktis mažesnes mėnesines įmokas. Dėl kintamų ar pastovių palūkanų irgi prisiimate riziką, tačiau kintamos palūkanos šiai dienai yra patrauklesnės. Nėra vieningo atsakymo į Jūsų klausimą, nes visaip gali būti gerai, priklausomai nuo požiūrio ir situacijos.

Pasižaisti ir paanalizuoti dėl mėnesinių įmokų siūlyčiau čia: Būsto paskolos skaičiuoklė.

+5Buvo naudinga
Bitė

Sveiki. Imame būsto paskolą ir planuojame pasirinkti kintamas palūkanas, tačiau dvejojame kas kiek laiko jas keisti (3, 6 ar 12 mėn.) Kaip manote, kas naudingiausia atsižvelgiant į esamą situaciją ir vis kylančias palūkanų normas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Bite, dėkui už klausimą. Čia kiekvieno pasirinkimo reikalas. Aš rinkčiausi 3 arba 6 mėn. palūkanas. Tačiau kiekvienas renkasi kaip patogiau.

+4Buvo naudinga
Daiva

Sveiki, paskolos sąlygose nurodyta BKKMN 3.340% ir kintamos palūkanos 6 mėn. Euribor 0 2.890%? Kadangi palūkanos euribor yra 0 dabar, tai galėtumėte paaiškinti kas sudaro skirtumą 0,45% kuris yra atėmus BKKMN 3.340 ir 2.890? Kas tai per skaicius 2.890? Kaip maždaug isivaizduoti kiek gali padidėti įmokos kas mėnesį per 20 metų. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Bendros kredito kainos metinė norma (toliau – BKKMN) yra bendra kredito kaina, išreikšta metiniu procentiniu dydžiu, tai ji Jūsų atveju yra 3.34%. Banko marža yra 2.89%, kuri yra dalis BKKMN. O tas 0.45% yra kiti mokesčiai įskaičiuoti į kredito kainą.

+3Buvo naudinga
Ernestas

Laba diena, artėja fiksuotų palūkanų perfiksavimo data (kas 5 metai). SEB bankas nuo 2,85% iki 2,94% kelia fiksuotų palūkanų normą, o jeigu noriu žemesnių, tai siūlo pereiti prie kintamų palūkanų, nes LB nuo 2017-07-01 yra išleidęs nurodymą būsto paskoloms taikyti tik kintamas palūkanas ir bankas negali taikyti jokių nuolaidų palūkanoms neatsižvelgiant nei kliento mokumo istoriją, nei į turimą banko paslaugų krepšelį. Ar tai tiesa?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernestai, dėkui už klausimą. Pagal 2017 liepos mėn. įsigaliojusį įstatymą, fiksuota palūkanų normal būsto kreditui gali būti nustatoma tik toms sutartims, kurios neviršija 10 metų, o taip pat fiksuotos palūkanos negali keistis per visą sutarties laikotarpį. Dėl šių priežasčių Jums siūlo pasirinkti kintamas palūkanas, o jeigu norite likusį sutarties laikotarpį turėti fiksuotas, kaip suprantu bankas likusiems 10 metų siūlo fiksuotas 2.94% palūkanas.

+4Buvo naudinga
Rasa

Sveiki, ketiname imti paskolą būstui, turime 50 % pradiniam + įsirengimui savo lėšų, taigi paskolos reikia 30 000 €, galvojame apie trumpą paskolos terminą 10-12 m. Neramina, kad kyla banko marža, tai turime greitai apsipsręsti. Swedbank siūlo ~2,2 % palūkanas, bet jie kas 2 metus peržiūri maržą, tikrai nesinorėtų, kad ji kistų, Luminor net 2,4 %, SEB ~2.2 % kintamas ir pasiūlė pusė sumos fiksuoti palūkas su 3,5 % visam laikotarpiui, pastarasis variantas kaip ir artimiausias, nes puse sumos 15 000 € nekis, o kita pusė 15 000 € jei ir kis labai jaustis neturėtų, juolab jei kis tai ne po kelių metų, kai skolos likutis bus dar sumažėjas. Bet Luminor ir Swedbank ragina nefiksuoti palūkanų visam laikotarpiui, jų žodžiu neapsimoka tai. Ką patartumėte Jūs.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Jūsų padėtis labai dėkinga, nes didžiąją dalį įnešate iš karto ir palūkanos skaičiuojamos nuo gana mažos sumos. Manau, kad rinkitės tą banką, kuris siūlo mažiausias kintamas palūkanas (neperžiūrimas), bet papildomai atkreipkite dėmesį ir į sutarties sąlygas. Pažiūrėkite kaip su sutarties keitimo mokesčiais ir su išankstiniu paskolos grąžinimu, palyginkite ir pasirinkite. Manau, kad jeigu atsitiktų taip, kad netikėtai pakiltų EURIBOR, galėtumėte grąžinti savais pinigais.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų