Anuitetas

Anuitetas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „anuitetas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Edita

Laba diena. Norėjau pasidomėti. Imant paskola būstui, kokiu būdu yra naudingiau linijniu ar anuitetu, jeigu situacija tarkime po kelerių metų būtų tokia, palukanų keitimo dieną sumokant daugiau paskolos nei priklauso mėnesiui. (bet ne visa).

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Tai labai individualu, reikia žiūrėti kokie papildomi mokesčiai už papildomus įnešimus ir kokie paskolos grąžinimo tikslai. Vienu atveju yra geriau linijinis, kitu anuitetas. Reikia planuotis ne 2 metų laikotarpiui. Šiaip, jeigu tikslas sumokėti kuo mažiau palūkanų, tuomet linijinis yra geresnis pasirinkimas, bet jo pradžioje įmoka didesnė. Daug faktorių galima vertinti, pinigų nuvertėjimą, ką veiksite su pinigais ir ar turite kaip juos įdarbinti ir pan.

+3Buvo naudinga
Edita

Laba diena. Kuriuo būdu imant paskolą, ir tarkime įnešant didesne dalį, kad greičiau išsimokėti paskola yra naudingiau. Linijiniu ar anuitetiniu?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Kiekvienos šeimos ar asmens imančio paskolą motyvai ir tikslai gali būti skirtingi. Visais atvejais gali būti naudinga, priklausomai nuo Jūsų poreikių. Jeigu turite ką daryti su laisvais pinigais, tuomet verta neskubėti su greitesniu paskolos grąžinimu, o jeigu tikslas nebūti skolingais ir ar taip ar taip pinigai stovėtų - tuomet stenkitės kuo greičiau grąžinti.

+3Buvo naudinga
Sigita

Sveiki, Mūsų būsto pakolos suma 131000 eur. 30m, anuitetiniu būdu. banke 1 sąlygos: 1,97%marža 12mėn EURIBOR banke 2 sąlygos: 1,95%marža 6mėn EURIBOR ketiname kas metus įnešinėti papildomai bent po 10tūks eur. Svarstau, ar geras pasitinktas grąžinimo būdas (anuitetas), ar visgi geriau linijinis. Ir 12mėn ar 6mėm EURIBOR palankesnis ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Atminkite, kad imant būsto paskolą ne marža svarbiausia, nes jeigu ketinate įnešinėti ir padenginėti vis paskolą tam tikromis sumomis, Jums aktualu kokios bus sąlygos tai padaryti. Todėl abiejuose bankuose pasidomėkite dėl šių ir kitų papildomų galimų mokesčių atliekant tam tikras operacijas. Pagal pateiktą situaciją rinkčiausi antrą banką, bet kiekvienas turi rinktis individualiai ir žiūrėti kas yra naudingiau. Linijinis ar anuitetas vėlgi sprendimas individualus, nes vienu atveju mokėsite pradžioje daugiau ir įmokos mažės, o kitu atveju pradžioje mokėsite mažiau, bet įmokos ir išliks stabilios, kai linijinio atveju po kažkiek metų jos bus jau mažesnės.

+3Buvo naudinga
Ovidijus

* vyras 29m. 2m. darbo stažas paskutinėje darbovietėje. * žmona 25m. Oficialiai dar nedirbo. * vaikų nėra. * be įsiskolinimų, kredito istorijos švarios. * 15% įnašas yra. * anuitetas, terminas 30m. 1. Kokia alga (bruto) turėtų būti šeimos norint gauti 75000€ (čia jau atėmus 15% įnašą)? 2. Kokia būtu mėnesinė įmoka šiai dienai? 3. Ar banko marža visus 30m. išlieka ta pati, kokia buvo sutarta? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ovidijau, dėkui už klausimus. Į visus juos atsakyti reikia kreiptis į bankus individualiam vertinimui. Preliminariai galiu pakomentuoti:

  1. Jūsų šeimos pajamos turėtų būti ne mažiau nei 1300 eurų per mėn.
  2. priklauso nuo to, kokius mokėjimo būdus pasirinksite bei kokios bus palūkanos - preliminariai iki 200 eur/mėn.
  3. priklauso nuo sutarties kokią pasirašysite.
+5Buvo naudinga
Aivaras

Sveiki, planuoju imti būsto paskolą. Kadangi darbe yra premijavimo sistema paskolą planuoju grąžinti gerokai anksčiau termino (tubūt imsiu 30m dėl viso pikto). Turbūt geresnis variantas būtų linijinis? Didesnė suma pradžioje šiuo metu negąsdina.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aivarai, dėkui už klausimą. Linijinis ir anuitetas gali būti geras priklausomai nuo poreikių ir strategijos. Kiekvienas turi žiūrėti ir apsvarstyti kaip yra geriau. Tam, kad suprasti principą ir esminį skirtumą, pasinaudokite būsto paskolos skaičiuokle.

+3Buvo naudinga
Andrius

Laba diena, Klausimas dėl fiksuotų palūkanų perskaičiavimo (kas 5 metai). Gavau informacinį laišką kad SEB bankas iki 3,84% kelia fiksuotų palūkanų normą (fiksuotos palūkanos (anuitetas), nors pagal LB atskaitas manu kad vidutinės paskolų palūkanosgyventojams būstui įsigyti yra 2-2.26 % . Paskola mokama jau 10 metų. (Sutartis sudaryta 2008 m.) Viskas vykdoma laiku, nei karto nevėlavo įmokos ir t.t. Tą informaciją dar pasitikrinau Paskolų rizikos duomenų bazėje ir gavau oficialią ataskaitą. Ar tokios auk6tos palūkanos yra normali praktika šiuo metu? Nes man jos ženkliai per didelės nagrinėjant LB statistikos suvestines. 1.Kokių veiksmų patartumėte imtis? (telefonu su banko vadybinike jau kalbėjau – kalba bendrinėmis frazėmis, kad įsigaliojus Lietuvos Respublikos su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymui fiksuotos palūkanos negali būti individualiai peržiūrimos ir t.t. o yra tokios kokios pasiūlo Bankas) 2. Ar bankas raštu pareikalavus privalo pateikti kredito fiksuotų palūkanų dydžio nustatymo ir perskaičiavimo salygas pasibaigus 5 laikotarpiui (t.y. iš kos susideda Jūsų naujai pasiūlyta 3.84 % fiksuotų palūkanų norma ir kodėl jį siūloma didesnė nei praeitų penkerių metų)? 3.O gal keisti sutartį į kinatmas palūkanas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti sutartį, kas joje numatyta. Atsakau į pateiktus klausimus:

  1. Kreiptis į specialistus, teisininkus, kad išnagrinėtų Jūsų būsto paskolos sutartį ir pasakytų galimus variantus. Galite kreiptis į Marių Jansoną - jis padės, paieškokite google ar facebook, nebus problemų jį surasti;
  2. Taip, bankas privalo pateikti kodėl buvo pakeistos palūkanos ir kodėl jos pakilo. Kreipkitės į banką ir reikalaukite paaikškinimo;
  3. Reikia žiūrėti ar galima keisti ir ar Jums tai naudinga, jeigu prieš imant paskolą pasirinkote fiksuoti palūkanas, kodėl dabar keičiate požiūrį, apsvarstykite.

Bet kokiu atveju, dėl tokių didelių palūkanų verta pasidomėti ir skirti pora šimtų eurų konsultacijoms su specialistais ir analizėms. Būtų smagu, jeigu parašytumėte kaip sekėsi išspręsti situaciją, lauksime ;) Sėkmės!

+6Buvo naudinga
Ieva

Esu visiškai žalia paskolos klausimu. Gal galite suprantamais terminais pasakyti, kokios yra normalios palūkanos šiuo metu? Nes kaip suprantu, tai palūkanos linijiniu būdu yra marža euribor, o kas kai anuitetiniu būdu?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Kad suprastumėte anuitetinį ir linijinį mokėjimo būdus pasinaudokite mūsų skaičiuokle ir manau to užteks: būsto paskolos skaičiuoklė. Įveskite įvairius duomenis ir pastebėkite kaip keičiasi lentelėje mokėjimų dydžiai.

Palūkanos priklauso individualiai nuo šeimos ir jos vertinimo. Jau gavusių būsto paskolas šeimų sąlygas galite matyti čia: Išduotų būsto paskolų sąlygos. Pasinagrinėkite šias lenteles pagal bankus ir tikiuosi bus aiškesnė situacija. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Egidijus

Laba diena. Norėčiau pasiimti 16-likos tūkstančių paskolą būstui įsigyti, bet nežinau kuris variantas anuiteto ar linijinis šiuo metu geriau ir apskritai su kintamomis ar pastoviomis palūkanomis, nes palyginti maža paskola. Ačiū už patarimus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egidijau, dėkui už klausimą. Čia labai individualus klausimas ir priklauso tik nuo paskolą imančio. Žiūrėkite kaip ir kokiu būdu norėsite grąžinti paskolą. Ar Jums yra reikalingi pigūs pinigai ir panašiai, nes gaunant būsto paskolą - čia yra gana pigūs pinigai. Todėl jeigu negrąžinant paskolos anksčiau laiko, Jūs sugebėsite su tais pinigais, kuriais padengtumėte paskolą uždirbti, tuomet galite rinktis mažesnes mėnesines įmokas. Dėl kintamų ar pastovių palūkanų irgi prisiimate riziką, tačiau kintamos palūkanos šiai dienai yra patrauklesnės. Nėra vieningo atsakymo į Jūsų klausimą, nes visaip gali būti gerai, priklausomai nuo požiūrio ir situacijos.

Pasižaisti ir paanalizuoti dėl mėnesinių įmokų siūlyčiau čia: Būsto paskolos skaičiuoklė.

+5Buvo naudinga
Darius

Sveiki, gal galėtumėte pasakyti kokia šiuo metu būtų logiška banko marža bei kuo skiriasi anuitetinis ir linijinis mokėjimai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Šiuo gera marža yra 1.8-2.2%. Linijinis ir anuitetas skiriasi mokėjimo būdais. Linijinis yra kintamas, o anuitetas - pastovus. Norėdami suprasti skirtumus tarp šių būdų, pasinaudokite būsto paskolos skaičiuokle, kurios dėkui suprasite ir pamatysite realius skirtumus.

+3Buvo naudinga
Milda

Sveiki, kokį rekomenduotumėte rinktis:

  1. palūkanų perkaičiavimo laikotarpį 3, 6 ar 12 mėn?
  2. kokį mokėjimo būdą anuetinį ar linijinį?

Paskolos suma su būsto įsirengimu preliminariai 63 tūks, terminas 30 metų.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Milda, dėkui už klausimą. Jeigu galima rinktis, rinkčiausi 3 arba 6 mėn. O anuitetą ar linijinį čia jau priklauso individualių paskolos grąžinimo planų. Jei žinote ką su laisvais pinigais daryti ir sėkmingai investuoti, tuomet rinkitės anuitetą. Anuiteto esmė, kad mokate pastovias įmokas ir jos pradžioje yra mažesnės negu linijinio, bet galutiniame taške su anuitetu sumokėsite daugiau palūkanų negu su linijiniu. Pažaiskite su būsto paskolos skaičiuokle įvairiomis sumomis ir pamatysite skirtumą.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų