Linijinis

Linijinis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „linijinis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Donatas

Sveiki. Noriu paklausti. Turiu pasiemes paskola is banko (linijini mokejima). Ar bankas apskaiciuoja/perskaciuoja mano mokejima kas menesi ar i metus (karta) i prieki. Ka turiu galvoj - jei tarkim metai praejo, skola yra 50 000 palukanos 2,43% ar bus palukanu suma 1215 (i metus) ar bus mazesne jei perskaiciuos kas menesi priklausomai nuo skolos (kadangi mokant kas menesi skola tendencingai mazeja) tai turetu buti ne 1215 or 1180. Dekui Donatas

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Edita

Laba diena. Norėjau pasidomėti. Imant paskola būstui, kokiu būdu yra naudingiau linijniu ar anuitetu, jeigu situacija tarkime po kelerių metų būtų tokia, palukanų keitimo dieną sumokant daugiau paskolos nei priklauso mėnesiui. (bet ne visa).

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Tai labai individualu, reikia žiūrėti kokie papildomi mokesčiai už papildomus įnešimus ir kokie paskolos grąžinimo tikslai. Vienu atveju yra geriau linijinis, kitu anuitetas. Reikia planuotis ne 2 metų laikotarpiui. Šiaip, jeigu tikslas sumokėti kuo mažiau palūkanų, tuomet linijinis yra geresnis pasirinkimas, bet jo pradžioje įmoka didesnė. Daug faktorių galima vertinti, pinigų nuvertėjimą, ką veiksite su pinigais ir ar turite kaip juos įdarbinti ir pan.

+3Buvo naudinga
Edita

Laba diena. Kuriuo būdu imant paskolą, ir tarkime įnešant didesne dalį, kad greičiau išsimokėti paskola yra naudingiau. Linijiniu ar anuitetiniu?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Kiekvienos šeimos ar asmens imančio paskolą motyvai ir tikslai gali būti skirtingi. Visais atvejais gali būti naudinga, priklausomai nuo Jūsų poreikių. Jeigu turite ką daryti su laisvais pinigais, tuomet verta neskubėti su greitesniu paskolos grąžinimu, o jeigu tikslas nebūti skolingais ir ar taip ar taip pinigai stovėtų - tuomet stenkitės kuo greičiau grąžinti.

+3Buvo naudinga
Sigita

Sveiki, Mūsų būsto pakolos suma 131000 eur. 30m, anuitetiniu būdu. banke 1 sąlygos: 1,97%marža 12mėn EURIBOR banke 2 sąlygos: 1,95%marža 6mėn EURIBOR ketiname kas metus įnešinėti papildomai bent po 10tūks eur. Svarstau, ar geras pasitinktas grąžinimo būdas (anuitetas), ar visgi geriau linijinis. Ir 12mėn ar 6mėm EURIBOR palankesnis ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Atminkite, kad imant būsto paskolą ne marža svarbiausia, nes jeigu ketinate įnešinėti ir padenginėti vis paskolą tam tikromis sumomis, Jums aktualu kokios bus sąlygos tai padaryti. Todėl abiejuose bankuose pasidomėkite dėl šių ir kitų papildomų galimų mokesčių atliekant tam tikras operacijas. Pagal pateiktą situaciją rinkčiausi antrą banką, bet kiekvienas turi rinktis individualiai ir žiūrėti kas yra naudingiau. Linijinis ar anuitetas vėlgi sprendimas individualus, nes vienu atveju mokėsite pradžioje daugiau ir įmokos mažės, o kitu atveju pradžioje mokėsite mažiau, bet įmokos ir išliks stabilios, kai linijinio atveju po kažkiek metų jos bus jau mažesnės.

+4Buvo naudinga
Aivaras

Sveiki, planuoju imti būsto paskolą. Kadangi darbe yra premijavimo sistema paskolą planuoju grąžinti gerokai anksčiau termino (tubūt imsiu 30m dėl viso pikto). Turbūt geresnis variantas būtų linijinis? Didesnė suma pradžioje šiuo metu negąsdina.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aivarai, dėkui už klausimą. Linijinis ir anuitetas gali būti geras priklausomai nuo poreikių ir strategijos. Kiekvienas turi žiūrėti ir apsvarstyti kaip yra geriau. Tam, kad suprasti principą ir esminį skirtumą, pasinaudokite būsto paskolos skaičiuokle.

+3Buvo naudinga
Gabrielė

Ar kintamoji palūkanų norma yra tas pats kas linijinis mokėjimo metodas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabriele, dėkui už klausimą. Ne, ne tas pats. Kintamoji palūkanų norma yra marža pagal kurią nustatomas palūkanų dydis. O linijinis mokėjimo metodas yra būdas grąžinti/įmokėti mėnesines būsto paskolos įmokas.

+3Buvo naudinga
Ieva

Esu visiškai žalia paskolos klausimu. Gal galite suprantamais terminais pasakyti, kokios yra normalios palūkanos šiuo metu? Nes kaip suprantu, tai palūkanos linijiniu būdu yra marža euribor, o kas kai anuitetiniu būdu?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Kad suprastumėte anuitetinį ir linijinį mokėjimo būdus pasinaudokite mūsų skaičiuokle ir manau to užteks: būsto paskolos skaičiuoklė. Įveskite įvairius duomenis ir pastebėkite kaip keičiasi lentelėje mokėjimų dydžiai.

Palūkanos priklauso individualiai nuo šeimos ir jos vertinimo. Jau gavusių būsto paskolas šeimų sąlygas galite matyti čia: Išduotų būsto paskolų sąlygos. Pasinagrinėkite šias lenteles pagal bankus ir tikiuosi bus aiškesnė situacija. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Egidijus

Laba diena. Norėčiau pasiimti 16-likos tūkstančių paskolą būstui įsigyti, bet nežinau kuris variantas anuiteto ar linijinis šiuo metu geriau ir apskritai su kintamomis ar pastoviomis palūkanomis, nes palyginti maža paskola. Ačiū už patarimus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egidijau, dėkui už klausimą. Čia labai individualus klausimas ir priklauso tik nuo paskolą imančio. Žiūrėkite kaip ir kokiu būdu norėsite grąžinti paskolą. Ar Jums yra reikalingi pigūs pinigai ir panašiai, nes gaunant būsto paskolą - čia yra gana pigūs pinigai. Todėl jeigu negrąžinant paskolos anksčiau laiko, Jūs sugebėsite su tais pinigais, kuriais padengtumėte paskolą uždirbti, tuomet galite rinktis mažesnes mėnesines įmokas. Dėl kintamų ar pastovių palūkanų irgi prisiimate riziką, tačiau kintamos palūkanos šiai dienai yra patrauklesnės. Nėra vieningo atsakymo į Jūsų klausimą, nes visaip gali būti gerai, priklausomai nuo požiūrio ir situacijos.

Pasižaisti ir paanalizuoti dėl mėnesinių įmokų siūlyčiau čia: Būsto paskolos skaičiuoklė.

+7Buvo naudinga
Darius

Sveiki, gal galėtumėte pasakyti kokia šiuo metu būtų logiška banko marža bei kuo skiriasi anuitetinis ir linijinis mokėjimai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Šiuo gera marža yra 1.8-2.2%. Linijinis ir anuitetas skiriasi mokėjimo būdais. Linijinis yra kintamas, o anuitetas - pastovus. Norėdami suprasti skirtumus tarp šių būdų, pasinaudokite būsto paskolos skaičiuokle, kurios dėkui suprasite ir pamatysite realius skirtumus.

+3Buvo naudinga
Milda

Sveiki, kokį rekomenduotumėte rinktis:

  1. palūkanų perkaičiavimo laikotarpį 3, 6 ar 12 mėn?
  2. kokį mokėjimo būdą anuetinį ar linijinį?

Paskolos suma su būsto įsirengimu preliminariai 63 tūks, terminas 30 metų.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Milda, dėkui už klausimą. Jeigu galima rinktis, rinkčiausi 3 arba 6 mėn. O anuitetą ar linijinį čia jau priklauso individualių paskolos grąžinimo planų. Jei žinote ką su laisvais pinigais daryti ir sėkmingai investuoti, tuomet rinkitės anuitetą. Anuiteto esmė, kad mokate pastovias įmokas ir jos pradžioje yra mažesnės negu linijinio, bet galutiniame taške su anuitetu sumokėsite daugiau palūkanų negu su linijiniu. Pažaiskite su būsto paskolos skaičiuokle įvairiomis sumomis ir pamatysite skirtumą.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų