Banko marža

Banko marža. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „banko marža“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Edita

Sveiki, gavome pasiūlymą iš seb imant paskolą BKKMN yra 2,01 procento. Euribor perskaičiuojama kas 6 mėnesius ir 1,85 marža. Į kitus bankus dar nesikreipta. Ar ši marža nėra per aukšta lyginant su vidurkiu ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Pagal šiuo metu vyraujančias palūkanas. Sąlygos gana geros. Viskas priklauso nuo Jūsų šeimos situacijos, pajamų, pačio perkamo turto ir pan. Kiekvienas bankas turi skirtingus vertinimo kriterijus ir skirtingas sąlygas, todėl rekomenduoju kreiptis į dar bent 2 bankus.

+3Buvo naudinga
Gediminas

Sveiki. Turiu paskolą namo statybai 110000€. Dabar paėmęs 57000€. Pinigų pasiėmimo terminas sausio 26d. Jau dabar matau kad sekačios išmokos nespėsiu pasiimti iki sausio 26d. Kažkas pasakojo, kad tokiu atveju vistiek galėsiu pasiimti pinigus ir vėliau, bet pakils marža. Įdomu ar kils visai paskolai, ar tik tai nepaimtai daliai. Kiek galėtų pakilti, jeigu dabar 1,4%. Koks tai būtų skirtumas kalbant eurais?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gediminai, dėkui už klausimą. Gali ir nepakilti jeigu su banku susikalbėsite ir paaiškinsite adekvačias priežastis. Tačiau visos kitos sąlygos privalo būti nurodytos sutartyje.

+3Buvo naudinga
Andrius

Laba diena, pasiėmus būsto paskolą, kokiu principu yra peržiūrima palūkanų norma? Turiu omenyje, jei palūkanos nėra fiksuotos, kintamos. Keičiasi euribor, tai jis kas 6 mėn. ar pan, vis didėja/mažėja, o kaip su banko marža? Jei paskolos pasirašymo diena buvo nustatyta kintamoji 2,3 %, ji bėgant metams gali užaugti iki tarkim 5 %? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Tomas

Marza islieka visada ta pati, tik palukanos keiciasi siuo metu yra jos minusines, bet gali uzaugti ir iki 5 ar daugiau

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Banko marža tokiu atveju visą sutarties laikotarpį išlieka ta pati, tačiau EURIBOR yra kintamas ir kai is dabar yra minusinis, jį skaičiuoja kaip nulį. Tačiau, kai pakils EURIBOR, pradės kilti ir įmokos, nes Jūsų paskolos kaina pagal ką mokate yra: marža (statinis) + EURIBOR (kintamas).

+3Buvo naudinga
Rolandas

Sveiki, Sudarėme būsto kredito sutartį kartu su bendraskoliu. Klausimas ar galima sutartį perrašyti vieno asmens vardu, pinigai dar neįsisavinti? Kiek tai kainuoja? Ar keistųsi banko marža? Bendraskolis sutinka, ginčo nebūtų. Ačiū. Pagarbiai, Rolandas

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rolandai, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti sutartį, kurią pasirašėte ir kalbėtis bei derintis su banku tiesiogiai. Tikrai negaliu pasakyti kokias sąlygas bankas pasiūlys, priklausys nuo to, kokia bendra situacija. Taip pat ar vieno Jūsų pajamos leis tokią paskolą gauti. Kalbėkitės su banku. Parašykite kaip sekėsi, įdomu.

+3Buvo naudinga
Aurimas

Sveiki. Esu 23 metų vaikinas. Kreipiaus į visus 3 bankus dėl 89000€ paskolos, 15% pradinio įnašo turiu. Dirbu daugiau nei metai su 2200€ atlyginimu, gaunu 550€ oficialiai, kita suma yra komandiruotpinigiai. Seb atsakymas buvo Neigiamas, LUMINOR gali tik 60% finansuot, Swedbank, kurio klientas jau ilgą laiką esu atsakymas buvo teigiamas, bet tik su bendraskoliais tėvais,15 metų terminas su 1.95% marža, priežasties tikslios nenurodė kodėl man vienam nesuteikia. Minėjo tik tai, kad atsižvelgė į riziką, į mano kredito istorija ir azartinius lošimus (nors tai buvo atliekama prieš 2-3 metus, dabar atsakingai, tik 50€ per mėnesį). Galvoju ar priimti šį pasiūlyma.. Prašiau banko iš naujo pažiūrėt mano prašymą, nes noriu būti vienas paskolos gavėjas ir, kad laikotarpis būtu 30 metų, nes mėnesinė įmoka gan didoka dabar-493€. Bankas minėjo, kad po kažkurio laiko bus galimybė keisti sąlygas ir tapti vienvaldžiu paskolos gavėju. Noriu keisti sąlygas po 6-12 mėn. Noriu paklausti kokia tikimybė, kad tikrai leis bankas keisti sąlygas? Ar tokiu atveju labai pakils palūkanos ir ar bus taikomi kažkokie papildomi dideli mokesčiai? Gal kreiptis į kreditų unijas? Patarkite prašau.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Taip, galimybė keisti sąlygas bus, tačiau reikia žiūrėti kiek tie pakeitimai kainuos. Dėl palūkanų pasikeitimo priklausys ir nuo Jūsų tuometinės situacijos. Galite kreiptis į kredito unijas, tačiau ten palūkanos dar didesnės. Azartiniai lošimai, gana jaunas amžius ir pagrindinių pajamų gavimas komandiruotpinigiais yra prastesnių sąlygų priežastis. Siūlau nuodugniai viską išsiaiškinti bankuose ir priimti sprendimą.

+3Buvo naudinga
Darius

Sveiki, gal galėtumėte pasakyti kokia šiuo metu būtų logiška banko marža bei kuo skiriasi anuitetinis ir linijinis mokėjimai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Šiuo gera marža yra 1.8-2.2%. Linijinis ir anuitetas skiriasi mokėjimo būdais. Linijinis yra kintamas, o anuitetas - pastovus. Norėdami suprasti skirtumus tarp šių būdų, pasinaudokite būsto paskolos skaičiuokle, kurios dėkui suprasite ir pamatysite realius skirtumus.

+3Buvo naudinga
Ovidijus

Sveiki, Buvau konsultuotis dėl būsto paskolos, mano kredito reitingas tikrai geras, atlyginimas taip pat aukštesnis už vidutinį. Seb banke kaupiu pensiją, gaunu darbo užmokestį, tačiau palūkanų normą pasiūlė aukštesnę, nei Luminor, nors ten net sąskaitos neturiu. Bandžiau derėtis, tačiau Seb visiškai nesileidžia į kalbas. Kaip manote ar tikrai vadybininkas visiškai neturi svertų įtakoti banko maržą ar Seb tiesiog nebereikia paskolų, nes Seb aptarnavimo kokybė taip pat nustebino iš blogosios pusės.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ovidijau, dėkui už klausimą. Jeigu paskolos sąlygos, sutarties sąlygos, Jūsų atveju Luminor yra geresnės negu SEB, neprisiriškite prie banko. Atsidarote sąskaitą Luminor ir imate paskolą ten. Bankas yra tik įrankis, jokių stebuklų už lojalumą negausite. Šiaip jeigu dar labai galvojate apie SEB, tiesiog parodykite SEBui pasiūlymą, kurį gavote iš Luminor. Jeigu tai nepadės - eikite į Luminor. Bet sprendimą priimkite pats įvertinęs visus pliusus ir minusus pagal esamą situaciją.

+3Buvo naudinga
Mantas

Man ir pradžioje SEB, pasiulė didesnes palūkanas nei Luminor. Tačiau pasiūlymo nepateikė, o liepė laukt SWED pasiūlymo ir tada kreiptis vėl. Kai Swed pasiūlė dar mažesnes nei Luminor, tada SEB sulygino su Swed, t.y. pasiūlė mazesnes nei Luminor ir tokias pat kaip Swed. SEB su SWED labai konkuruoja.

Buvo naudinga
Daiva

Sveiki, paskolos sąlygose nurodyta BKKMN 3.340% ir kintamos palūkanos 6 mėn. Euribor 0 2.890%? Kadangi palūkanos euribor yra 0 dabar, tai galėtumėte paaiškinti kas sudaro skirtumą 0,45% kuris yra atėmus BKKMN 3.340 ir 2.890? Kas tai per skaicius 2.890? Kaip maždaug isivaizduoti kiek gali padidėti įmokos kas mėnesį per 20 metų. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Bendros kredito kainos metinė norma (toliau – BKKMN) yra bendra kredito kaina, išreikšta metiniu procentiniu dydžiu, tai ji Jūsų atveju yra 3.34%. Banko marža yra 2.89%, kuri yra dalis BKKMN. O tas 0.45% yra kiti mokesčiai įskaičiuoti į kredito kainą.

+3Buvo naudinga
Donatas

Sveiki, Situacija: Swedbak buvo užpildyta paraiška būsto paskolai, atsakymas gautas - 1.75 EURIBOR, 80% finansavimas (senos statybos būstas). Teko kalbėti su kitu žmogumi, kuris teikė paraišką dėl to paties būsto, banko pasiūlymas buvo finansuoti 85% sumos. Susiekiau su vadybininke, paaiškinau situaciją, ir atsakymas buvo - jei bus iš naujo peržiūrima paraiška dėl 85% procentų finanasavimo, palūkanos automatiškai bus didesnės tuo atveju? Ar čia viskas normalu?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Nenormalu. Nemažai gauname užklausų, kad žmonės skundžiasi, jog po patikrinimo kyla marža. Sunku patikėti, to neturėtų būti, kiek konsultavomės to ir nėra. Bandysime pasigilinti.

+4Buvo naudinga
Rita

Laba diena. Norėčiau pasiteirauti, ar didesnis pradinis įnašas (ne 15 proc., o 30 proc.) keičia paskolos sąlygas? Aš suprantu, kad imama mažesnė suma, bet galbūt būtent dėl to bankai siūlo kaip pvz. didesnę maržą? Nes bankams labiau apsimoka, kad klientas imtų didesnę sumą arba būtų ilgesnis paskolos laikotarpis. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rita, dėkui už klausimą. Seniau buvo skirtumas kai kuriuose bankuose, dabar kažkaip nebeliko šitos privilegijos iš bankų. Bankai nori didesnės paskolos, jiems privalumas :) Pasiteiraukite kiekvieno banko individualiai pagal situaciją - gal kažkiek pagelbės.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų