Palūkanų norma

Palūkanų norma. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „palūkanų norma“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Andrius

Laba diena, pasiėmus būsto paskolą, kokiu principu yra peržiūrima palūkanų norma? Turiu omenyje, jei palūkanos nėra fiksuotos, kintamos. Keičiasi euribor, tai jis kas 6 mėn. ar pan, vis didėja/mažėja, o kaip su banko marža? Jei paskolos pasirašymo diena buvo nustatyta kintamoji 2,3 %, ji bėgant metams gali užaugti iki tarkim 5 %? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Tomas

Marza islieka visada ta pati, tik palukanos keiciasi siuo metu yra jos minusines, bet gali uzaugti ir iki 5 ar daugiau

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Banko marža tokiu atveju visą sutarties laikotarpį išlieka ta pati, tačiau EURIBOR yra kintamas ir kai is dabar yra minusinis, jį skaičiuoja kaip nulį. Tačiau, kai pakils EURIBOR, pradės kilti ir įmokos, nes Jūsų paskolos kaina pagal ką mokate yra: marža (statinis) + EURIBOR (kintamas).

+3Buvo naudinga
Sigita

Norėjau paklausti, ar tai kažkas naujo, kad "paskaičiuojant EBIFN kredito palūkanų normą, EURIBOR norma apvalinama iki 2 vietų po kablelio. Jei EURIBOR reikšmė yra neigiama, ji laikoma lygi nuliui"? (iš Luminor: https://www.luminor.lt/lt/europos-banku-ilgalaikio-finansavimo-norma-eurams?code=EBIFN-EUR-3M) T.y., negativus Euribor nemažina EBIFN? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Taip, EBIFN skaičiuojamas ir būdavo taip, kad jeigu minusinis EURIBOR, tuomet jis yra nulinis. EBIFN buvo DNB banko sugalvotas raidžių derinys :) tad taisykles pasidarė tokias, kokias norėjo.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki, šiuo metu planuojame imti paskolą būstui įsigyti. Kolkas gavome pasiūlymą iš Swedbank, 2,59 proc. EURIBOR, perskaičiuojamos kas 6 mėn. Ar tai jums atrodo ne per didelė palūkanų norma? Įvertinant tai, kad paskolą ima mergina, 22 metų, pajamos į mėnesį 900 eur, paskolos suma 57500 Eur. Ar verta kreiptis į kitus bankus? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Atsižvelgiant į Jūsų amžių, manau maržos dydis normalus, bet būtinai kreipkitės ir į Luminor bei SEB, tikrai verta.

+3Buvo naudinga
Gabrielė

Ar kintamoji palūkanų norma yra tas pats kas linijinis mokėjimo metodas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabriele, dėkui už klausimą. Ne, ne tas pats. Kintamoji palūkanų norma yra marža pagal kurią nustatomas palūkanų dydis. O linijinis mokėjimo metodas yra būdas grąžinti/įmokėti mėnesines būsto paskolos įmokas.

+3Buvo naudinga
Andrius

Laba diena, Klausimas dėl fiksuotų palūkanų perskaičiavimo (kas 5 metai). Gavau informacinį laišką kad SEB bankas iki 3,84% kelia fiksuotų palūkanų normą (fiksuotos palūkanos (anuitetas), nors pagal LB atskaitas manu kad vidutinės paskolų palūkanosgyventojams būstui įsigyti yra 2-2.26 % . Paskola mokama jau 10 metų. (Sutartis sudaryta 2008 m.) Viskas vykdoma laiku, nei karto nevėlavo įmokos ir t.t. Tą informaciją dar pasitikrinau Paskolų rizikos duomenų bazėje ir gavau oficialią ataskaitą. Ar tokios auk6tos palūkanos yra normali praktika šiuo metu? Nes man jos ženkliai per didelės nagrinėjant LB statistikos suvestines. 1.Kokių veiksmų patartumėte imtis? (telefonu su banko vadybinike jau kalbėjau – kalba bendrinėmis frazėmis, kad įsigaliojus Lietuvos Respublikos su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymui fiksuotos palūkanos negali būti individualiai peržiūrimos ir t.t. o yra tokios kokios pasiūlo Bankas) 2. Ar bankas raštu pareikalavus privalo pateikti kredito fiksuotų palūkanų dydžio nustatymo ir perskaičiavimo salygas pasibaigus 5 laikotarpiui (t.y. iš kos susideda Jūsų naujai pasiūlyta 3.84 % fiksuotų palūkanų norma ir kodėl jį siūloma didesnė nei praeitų penkerių metų)? 3.O gal keisti sutartį į kinatmas palūkanas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti sutartį, kas joje numatyta. Atsakau į pateiktus klausimus:

  1. Kreiptis į specialistus, teisininkus, kad išnagrinėtų Jūsų būsto paskolos sutartį ir pasakytų galimus variantus. Galite kreiptis į Marių Jansoną - jis padės, paieškokite google ar facebook, nebus problemų jį surasti;
  2. Taip, bankas privalo pateikti kodėl buvo pakeistos palūkanos ir kodėl jos pakilo. Kreipkitės į banką ir reikalaukite paaikškinimo;
  3. Reikia žiūrėti ar galima keisti ir ar Jums tai naudinga, jeigu prieš imant paskolą pasirinkote fiksuoti palūkanas, kodėl dabar keičiate požiūrį, apsvarstykite.

Bet kokiu atveju, dėl tokių didelių palūkanų verta pasidomėti ir skirti pora šimtų eurų konsultacijoms su specialistais ir analizėms. Būtų smagu, jeigu parašytumėte kaip sekėsi išspręsti situaciją, lauksime ;) Sėkmės!

+5Buvo naudinga
Ovidijus

Sveiki, Buvau konsultuotis dėl būsto paskolos, mano kredito reitingas tikrai geras, atlyginimas taip pat aukštesnis už vidutinį. Seb banke kaupiu pensiją, gaunu darbo užmokestį, tačiau palūkanų normą pasiūlė aukštesnę, nei Luminor, nors ten net sąskaitos neturiu. Bandžiau derėtis, tačiau Seb visiškai nesileidžia į kalbas. Kaip manote ar tikrai vadybininkas visiškai neturi svertų įtakoti banko maržą ar Seb tiesiog nebereikia paskolų, nes Seb aptarnavimo kokybė taip pat nustebino iš blogosios pusės.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ovidijau, dėkui už klausimą. Jeigu paskolos sąlygos, sutarties sąlygos, Jūsų atveju Luminor yra geresnės negu SEB, neprisiriškite prie banko. Atsidarote sąskaitą Luminor ir imate paskolą ten. Bankas yra tik įrankis, jokių stebuklų už lojalumą negausite. Šiaip jeigu dar labai galvojate apie SEB, tiesiog parodykite SEBui pasiūlymą, kurį gavote iš Luminor. Jeigu tai nepadės - eikite į Luminor. Bet sprendimą priimkite pats įvertinęs visus pliusus ir minusus pagal esamą situaciją.

+3Buvo naudinga
Mantas

Man ir pradžioje SEB, pasiulė didesnes palūkanas nei Luminor. Tačiau pasiūlymo nepateikė, o liepė laukt SWED pasiūlymo ir tada kreiptis vėl. Kai Swed pasiūlė dar mažesnes nei Luminor, tada SEB sulygino su Swed, t.y. pasiūlė mazesnes nei Luminor ir tokias pat kaip Swed. SEB su SWED labai konkuruoja.

Buvo naudinga
Ernestas

Laba diena, artėja fiksuotų palūkanų perfiksavimo data (kas 5 metai). SEB bankas nuo 2,85% iki 2,94% kelia fiksuotų palūkanų normą, o jeigu noriu žemesnių, tai siūlo pereiti prie kintamų palūkanų, nes LB nuo 2017-07-01 yra išleidęs nurodymą būsto paskoloms taikyti tik kintamas palūkanas ir bankas negali taikyti jokių nuolaidų palūkanoms neatsižvelgiant nei kliento mokumo istoriją, nei į turimą banko paslaugų krepšelį. Ar tai tiesa?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernestai, dėkui už klausimą. Pagal 2017 liepos mėn. įsigaliojusį įstatymą, fiksuota palūkanų normal būsto kreditui gali būti nustatoma tik toms sutartims, kurios neviršija 10 metų, o taip pat fiksuotos palūkanos negali keistis per visą sutarties laikotarpį. Dėl šių priežasčių Jums siūlo pasirinkti kintamas palūkanas, o jeigu norite likusį sutarties laikotarpį turėti fiksuotas, kaip suprantu bankas likusiems 10 metų siūlo fiksuotas 2.94% palūkanas.

+4Buvo naudinga
Gintarė

Sveiki, kaip reikia apskaičiuoti palūkanų normą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Palūkanų normą nustato bankai individualiai. O paskolos įmokos apskaičiuojamos pagal specialias formules, priklausomai nuo to, koks paskolos grąžinimo metodas pasirinktas: linijinis ar anuitetas, o taip pat ar palūkanos kitamos ar pastovios. Tam tikslui pasinaudokite būsto paskolos skaičiuokle.

+3Buvo naudinga
Elvyra

Laba diena. Turiu klausimų dėl paskolos su būsto užstatu. Turime poreikį pasiskolinti 30% (apie 30.000 EUR) perkamo būto vertės 2-3 metatams. 70% būtų mokama nuosavomis lėšomis. Kredito grąžinimo užtikrinimui būtų įkeistas nupirktas būstas. Ar tokia finansavimo forma bankui priimtina? Kokia galėtų būti preliminari palūkanų už kreditą normą? Pagarbiai, Elvyra

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Elvyra, dėkui už klausimą. Kai imate būsto paskolą, visais atvejais būstas priklauso bankui, tol kol neišmokate visos paskolos sumos, taigi, visais būsto paskolos atvejais yra įkeičiamas perkamas būstas. Ši forma yra įprasta bankui. Dėl detalių sąlygų reikia kalbėti tiesiogiai su bankais ir unijomis. Palūkanos labai individualus dalykas ir sunku pasakyti kokios jos galėtų būti, nes bus vertinama labai daug kriterijų ir rizikų. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Mantas

Sveiki, ar yra galimybė šiai dienai bankuose išsiderėti geresnę palūkanų normą (maržą) negu 1.9?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mantai, dėkui už klausimą. Yra. Viskas priklauso nuo to, kiek patikimas atrodote bankui ir kiek bankas mano rizikuoja. Skirtingas bankas - skirtingos palūkanos. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų