Norime pirkti namą kurio kaina yra 120 000Eur. Kokia tvarka su paskola ir subsidija?

Sveiki, Norime pirkti namą kurio kaina yra 120 000Eur. Kokia tvarka su paskola ir subsidija? nuo 87 tūkst. 15proc. 13 tūkstančių parama ir nuo skirtumo 120-87 tūkst. 15 proc 5 tukstan, ar ir paskola tik max 87 tūkstančiai, o skirtuma reikia turėti savo?

Auksė
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aukse, dėkui už klausimą.

Subsidijos gavimo tvarka:

  1. Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba sklypą statybai.
  2. Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje.
  3. Savivaldybė per 10 darbo dienų išduoda pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma neišduodama, bet formuojamas sąrašas naujam finansavimo periodui laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Tai reiškia, kad jeigu nesant pinigų subsidijoms šeima turi palaukti kitų metų ir sutuoktiniams per tą laiką sueina 36-eri, jie vis tiek prašymo teikimo metų buvo 35-erių ir atitinka kriterijus.
  4. Jauna šeima su gauta pažyma per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.
  5. Kredito įstaiga per du mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima.
  6. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai.

Pradinis įnašas:

  1. Pradinis įnašas yra mokamas nuo perkamo būsto kainos ar vertės (priklausomai nuo to, kuris mažesnis). Pradinį įnašą mokėsite nuo 120 tūkst. eurų.
  2. Maksimalus kreditas gali būti suteikiamas 87 tūkst. eurų, tad savų lėšų minimaliai turėsite turėti 33 tūkst. eurų (87+33=120). O paramą 15% gausite nuo 87 tūkst. eurų.
+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų