„Citadele” bankas pradėjo teikti būsto paskolas - atsakymą sužinosi per 24 valandas

2018-10-02
Citadele būsto paskolos
Citadele bankas pradeda teikti būsto paskolas

„Citadele” bankas pradėjo teikti įprastas būsto paskolas ir paskolas su nekilnojamojo turto įkeitimu. Iki šiol „Citadele” bankas būsto paskolų neteikė, tad tai yra naujas žingsnis tiek bankams, tiek banko klientams. Banko pranešime minima, kad individualias būsto paskolos sąlygas galima bus sužinoti per 24 valandas, kai kituose bankuose tai užtrunka ženkliai ilgiau.

„Citadele” banko pranešimas apie būsto paskolų teikimo pradžią:

Bankas „Citadele“, iki šiol privatiems vartotojams siūlęs kreditus tik vartojimui, žengia ir į būsto paskolų rinką. Nekilnojamo turto rinkai išliekant aktyviai, bankas tikisi pritraukti klientų siūlydamas ne tik patrauklią kainodarą, bet ir išskirtinai operatyvų aptarnavimą internetu.

„Esame vienintelis bankas rinkoje, savo ar bet kurios kitos kredito įstaigos klientams per 24 valandas suteikiantis galimybę nuotoliniu būdu gauti pasiūlymą dėl būsto paskolos. Taip griauname visuomenėje vyraujantį stereotipą, kad bankų slenksčius dėl būsto paskolos reikia minti kelias dienas ar net savaites. Didelė dalis mūsų gyvenimo jau seniai persikėlė į internetą, tad pats laikas supaprastinti bei perkelti į elektroninę erdvę ir būsto kreditavimo sprendimus“, – sakė „Citadele“ banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Andrius Bernotas.

Didžioji dalis šalies gyventojų banke dėl būsto paskolos tikėtųsi sugaišti mažiausiai porą savaičių. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, beveik trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų mano, kad bankuose sprendimas dėl būsto paskolos išdavimo yra priimamas ne greičiau nei per kelias savaites. 22 proc. respondentų teigė, kad šis procesas užtrunka 2 savaites, 21 proc. – mėnesį, 30 proc. – ilgiau nei mėnesį.

„Tyrimo duomenimis, vos 4 procentai šalies gyventojų tiki, kad bankai gali priimti sprendimą dėl paskolos per 1 dieną nuo paraiškos pateikimo. Tikiuosi, kad mūsų pasirinkta būsto kreditavimo strategija paskatins keisti visuomenėje vyraujančią nuomonę apie lėtas aptarnavimo apsukas bankuose ir sustiprins derybinę kliento poziciją, kuris jau turės konkretų pasiūlymą ir galės su juo palyginti kitus“, – sakė A. Bernotas.

Pasak „Citadele“ atstovo, neatsitiktinai būtent šiais metais apsispręsta žengti į būsto paskolų rinką – didele dalimi tai lėmė vartotojų poreikių analizė.

Lietuvos banko duomenimis, 2018 m. liepos mėn. šalies gyventojams suteiktų būsto paskolų portfelis siekė 7,469 mlrd. eurų – 8,9 proc. daugiau nei prieš metus (6,858 mlrd. eurų).

„Citadele“ banko bendras paskolų portfelis šių metų pirmojo pusmečio pabaigoje sudarė 265,1 mln. eurų ir buvo 8,2 proc. didesnis nei 2017 m. birželį. „Citadele“ bankas 2018 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje uždirbo 1,6 mln. eurų grynojo pelno.

Lietuvos gyventojų apklausą apie būsto kreditavimą „Citadele“ banko užsakymu 2018 m. rugpjūtį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, tyrimo metu apklausti 1007 respondentai.

Tikimės, kad šis Citadele banko žingsnis teikti būsto paskolas, įneš didesnės konkurencijos. Kadangi po „Nordea” ir DNB bankų susijungimo į „Luminor” banką, konkurencija sumažėjo ir būsto paskolų sąlygos suprastėjo. O juk „Nordea” buvo būtent tas bankas, kuris teikė mažiausias būsto paskolų palūkanas.

Lietuvoje aktyviai būsto kreditus išduoda tik SEB, Luminor ir Swedbank. Sutapimas ar ne, tačiau po to, kai „Nordea” banko nebeliko - pradėjo augti būsto paskolų palūkanos bankuose.

Būsto paskolų palūkanos ir sąlygos Bankai.lt portale:

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų