Euro vertė

Euro vertė. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „euro vertė“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
elena

Sveiki, perskaičiau Jūsų portale tekstą apie pastangas stiprinti eurą prieš JAV dolerį. Nepaisant, kad doleris yra kol kas svarbiausia ir patikimiausia valiuta ekonomikoje, bet euras yra brangesnis už už dolerį? Kodėl?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Elena, dėkui už klausimą. Valiutos stiprumas nebūtinai išreiškiamas brangumu vienas prieš kitą. Kiekviena šalis nusistato savo valiutos vertę. Didžiausia ekonomika ir populiariausia valiuta pasaulyje yra JAV doleris.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki. Dukra nuplėšė 20 eurų banknoto dalį, kur galima pakeisti būtų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Lietuvos bankas Jums šį banknotą pakeis nemokamai į naują jeigu bus galima įrodyti, kad tai yra tikras banknotas. Atminkite, kad net sudegusius banknotus, jeigu pavyksta įrodyti, kad čia buvo banknotai, Lietuvos bankas keičia naujais. Tad Jūsų atveju manau tikrai nebus problemų.

Grynųjų pinigų ekspertai, atlikdami mokumo ekspertizę, nustato, ar galima sugadintus pinigus kompensuoti.

Ekspertams tenka ištirti įvairiausiais būdais sugadintus (sudegintus, supelijusius, suplėšytus, sudūlėjusius, supuvusius ir pan.) pinigus, kad galėtų nustatyti, ar galima kompensuoti klientui ekspertizei pateiktų pinigų vertę.

Tirdami pinigus, ekspertai į pagalbą pasitelkia įvairius įrankius: adatas, pincetus, vandens voneles, popierinius filtrus, naudoja ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių apšvietimą.

Pernai po mokumo ekspertizės Lietuvos bankas gyventojams ir įmonėms grąžino eurų banknotų, kurių vertė – 523 010 Eur, monetų – 2 797,25 Eur. Taip pat eurais grąžinta ir litų banknotų, kurių vertė – 318 130 Lt, monetų – 3 581,14 Lt.

Su sugadintais banknotais nueikite į Lietuvos banko kasas Vilniuje ar Kaune ir pateikite banknotą darbuotojams, Jums pasakys ar reikės pildyti specialią formą ir vykdyti tyrimą, ar pinigus pakeis naujais iš karto. Sėkmės!

+5Buvo naudinga
Vilija

Sveiki norėjau paklausti, 2013 m. gruodžio 7 d. pervedžiau į Latviją 600 latų. Dabar man grąžins juos. Kokiu santykiu keis į eurą? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilija, dėkui už klausimą. Oficialus euro ir lato kursas yra buvo patvirtintas toks: 1 EUR = 0.702804 arba 1 LVL = 1.42288 EUR, tad pagal jį turėtumėte ir gauti pinigus atgal. 600 latų vertė pagal oficialų kursą yra 853.72 EUR.

+5Buvo naudinga
Tadas

Ar yra tikimybė, kad dolerio ir euro vertė susilygintu iki 1 ? Kada tai galėtų įvykti? Kas tai nulemtų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, tikimybė visuomet yra ir šiuo metu aplinkui visi dažniau apie tai pradeda kalbėti. Tai įtakoja labai daug veiksnių, siūlyčiau pačiam paanalizuoti situaciją giliau ir atsižvelgti į šiuos faktus:

  • JAV ekonomika šiuo metu yra stipri;
  • Atsakingas FED (JAV pusės) požiūris į atsargų palūkanų normų kėlimą;
  • Investuotojai pradeda tikėti JAV;
  • Euro zona nėra visai stabilioje būsenoje (grubiai - palūkanos žemumose (neaiškumas dėl jų kilimo), Vokietijos smukimas, pabėgėliai, terorizmas).

Kada euras susilygins su JAV doleriu nėra aišku, tačiau jeigu situacija nepagerės Euro zonoje, tuomet tai tikrai galėtų įvykti. Sekite mūsų valiutų naujienas ir bandykite susidaryti/pajusti ateities vaizdą patys.

+10Buvo naudinga
Odeta

Ar apsimoka dabar keistis Didžiosios Britanijos Svarus į eurus? Ar labai kritęs kursas ir geriau palaukti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki, Didžiosios Britanijos svaro vertė prieš eurą šiuo metu yra kaip tik pakilusi lyginant su 2008-2014 metų laikotarpiu. Paskutinių mėnesių svyravimai nėra tokie dideli ir yra labai įprasti. Šiuo metu svaro vertė prieš eurą nukrito iki tos pačios ribos kaip buvo gegužės ar birželio mėnesiais.

Kils ar kris pasakyti negaliu, tačiau jeigu suma, kurią keisite yra reikšminga, tiesiog patariu daugiau skaityti naujienas susijusias su Didžiosios Britanijos, euro zonos, JAV ekonomika, valiutomis, politika, o taip pat stebėkite EUR/GBP, EUR/USD valiutų kitimo grafikus. Iš šių veiksmų galėsite padaryti bent paviršutines išvadas apie valiutų poros kurso kryptį.

Prognozuoti tiksliai apie valiutų pokyčius yra sudėtinga ir tai yra atskiras mokslas/profesija, kur net ir profesionalai negali pasakyti kas bus rytoj. Pasaulis keičiasi, nuolat atsiranda įvairūs veiksniai, ekonominės, politinės situacijos, kurios glaudžiai susijusios su valiutų kursų pokyčiais.

+20Buvo naudinga
Karolis

Ką daugiausia reikia stebėti, kad būtų galima prognozuoti Norvegijos kronos kursą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Paskutiniu metu pastebimas JAV dolerio ir Norvegijos kronos panašumas prieš euro kursą. Jeigu euro vertė stiprėja prieš JAV dolerį, tuomet stiprėja ir prieš Norvegijos kroną. Prognozuoti yra sudėtinga, tačiau norint justi Norvegijos kronos kurso pulsą, patarčiau sekti Norvegijos ekonomines, finansų naujienas ir sieti jas su euro zona bei JAV, o taip pat sekti ir kitas pasaulio rinkas, nes daugelis šalių yra susiję viena su kita, o paskelbtos naujienos įtakoja minėtus valiutų kursus.

+17Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų