Sutaupykite - prieš keičiant valiutą pasitikrinkite kur geriausi valiutų kursai

2017-06-21
Valiutų kursai, skaičiuoklė
Patogi valiutos skaičiuoklė ir valiutų kursų įrankis internete keičiant valiutą (nuotr. Bankai.lt)

Šalies gyventojai kuo toliau tuo daugiau keliauja, važiuoja dirbti į užsienio šalis, tad užsienio valiutų keitimas yra gana dažnas kiekvieno lietuvio gyvenime. Keičiant valiutą blogiausią ir geriausią kursą siūlančiame banke ar valiutos keitykloje galima sutaupyti ženklias sumas pinigų. Tad apie viską nuo pradžių. Papasakosime kaip nustatomi valiutų kursai, kokios yra populiariausios valiutų poros, kaip pasirinkti geriausią kursą siūlantį banką ir patarsime kaip elgtis su valiuta.

Valiutų kursų nustatymas

Nuo 2015 m. Lietuvoje oficiali valiuta yra euras, tad užsienio valiutų kursai Lietuvoje yra pateikiami santykiu su euru. Kiekvieną darbo dieną vyksta prekyba valiutomis, kursai keičiasi kas sekundę, tačiau oficialius kursus kiekvieną dieną apie 16 val. užfiksuoja Europos Centrinis bankas, o lietuviai naujausius kursus gali pamatyti portale Bankai.lt.

Europos Centrinio banko nustatyti oficialūs valiutų kursai ir Lietuvoje veikiančių komercinių bankų bei valiutos keityklų pirkimo, pardavimo valiutų kursai yra skirtingi dalykai. Vienu atveju yra nustatoma statinė reikšmė, kuri užfiksuojama vieną kartą paroje, o kitu atveju pateikiami nuolat besikeičiantys pirkimo, pardavimo kursai, kurie įtakojami tiesioginės valiutos kainos rinkoje. Bankai pirkdami pigiau valiutą biržoje ir parduodami brangiau valiutą savo klientui iš to uždirba.

Kaip skaitomi valiutų kursai?

Po valiutos pasikeitimo Lietuvoje 2015 metais, pasikeitė ir valiutų kursų skaitymas. Jeigu seniau skaitydavome ir tardavome taip:

  • 1 USD = 3,8432 LTL (valiutos kursas 3,8432)
  • 1 EUR = 3,4528 LTL (valiutos kursas 3,4528)
  • 1 PLN = 0,8432 LTL (valiutos kursas 0,8432)

Tai šiuo metu, kai pagrindinė valiuta yra euras, valiutos kursus skaitome taip, kiek užsienio valiutos vienetų yra lygus 1 EUR:

  • 1 EUR = 1,1156 USD (valiutos kursas 1,1156)
  • 1 EUR = 0,8814 GBP (valiutos kursas 0,8814)
  • 1 EUR = 4,2306 PLN (valiutos kursas 4,2306)

Pirkti ir parduoti valiutą galite grynais arba negrynais pinigais

Bankuose ir valiutos keityklose pateikiami pirkimo ir pardavimo valiutos kursai. Bankai.lt portale galite visuomet pasitikrinti ir palyginti valiutų kursus. Pasirinkus konkrečią valiutą galite matyti kokius kursus siūlo Lietuvoje veikiantys bankai, sistemoje juos susirūšiuoti pagal geriausią kursą siūlančius bankus ir pasirinkti teisingai. Taip pat galite pasirinkti konkretų banką ir matyti to banko keičiamas valiutas.

Kaip skaitomi pirkimo ir pardavimo kursai?

  • Jeigu norite nusipirkti valiutą, Bankai.lt valiutos palyginimo lentelėje žiūrėkite "Bankas parduoda" grafą, šis skaičius parodys kiek užsienio valiutos įsigysite už 1 EUR;
  • Jeigu norite parduoti užsienio valiutą, lentelėje žiūrėkite grafą "Bankas perka", šis skaičius parodys už kiek užsienio valiutos gausite 1 EUR.

Kaip sutaupyti keičiant valiutą?

Pats patogiausias ir naudingiausias Bankai.lt įrankis keičiant valiutą yra valiutos skaičiuoklė. Ši valiutos skaičiuoklė yra suskirstyta į tris skiltis: bendro kurso, noriu pirkti, noriu parduoti.

Jeigu norite tik sužinoti užsienio valiutų vertę euro atžvilgiu, tuomet naudinga naudoti bendro kurso skaičiuoklę, kurioje galite prisidėti norimų valiutų ir realiu laiku konvertuoti ir matyti valiutų reikšmes pagal tai kokią valiutą konvertuojate.

Jeigu norite nusipirkti valiutą, tuomet reikia naudoti „Noriu pirkti” valiutos skaičiuoklę. Į laukelį įveskite perkamą sumą, pasirinkite perkamą valiutą ir rezultatų lentelėje matysite už kiek eurų įsigysite norimos valiutos. Lentelė automatiškai surūšiuoja ir pateikia bankus bei valiutos keityklas kur labiausiai apsimoka pirkti.

Imkime konkretų pavyzdį, norime pirkti 1000 Didžiosios Britanijos svarų, o atsiskaityti norime eurais ir tai atliksime grynais pinigais. Pasinaudoję valiutos skaičiuokle matome, kad valiutos keitykloje 1000 svarų nusipirksime tik už 1152,07 EUR, o viename iš bankų net už 1182,03 EUR. Tad vien teisingai pasirinkę ir pasinaudoję šia valiutos skaičiuokle galite sutaupyti 30 EUR.

Perkant valiutą
Rezultatai perkant svarus 2017 06 21

Jeigu norite parduoti valiutą, tuomet naudokitės „Noriu parduoti” valiutos skaičiuokle. Į laukelį įveskite parduodamą sumą, pasirinkite parduodamą valiutą, rezultatų lentelėje matysite kas geriausiu kursu nupirks iš Jūsų 1000 svarų. Lentelė automatiškai surūšiuos geriausią kursą siūlančius bankus ir valiutos keityklas.

Pabandykime pasinaudoti valiutos skaičiuokle parduodant valiutą. Tarkime norime parduoti 1000 Didžiosios Britanijos svarų, o už tai norime gauti eurus grynais pinigais. Pagal valiutos skaičiuoklės duomenis matome, kad 1000 svarų geriausiu kursu parduosime už 1111,36 EUR, o blogiausiu kursu 1090,99 EUR. Skirtumas daugiau nei 20 eurų!

Parduodant valiutą
Rezultatai parduodant svarus 2017 06 21

Aukščiau pateiktas pavyzdys buvo atliktas 2017 m. birželio 21 d. ryte, tad valiutų kursai jau seniai pasikeitę, todėl nuolat reikia pasitikrinti iš naujo. Svarbu paminėti, kad valiutų kursų duomenys iš visų bankų ir valiutos keityklų yra atnaujinami kas 30 min., tad duomenys yra aktualūs. Tik atminkite, kad kursai nuolat keičiasi, tad bet kokiu atveju ši skaičiuoklė yra tik preliminari ir tikslius kursus sužinosite tik nuvykę į banko skyrių.

Ar vis dar galima išsikeisti litus į eurus?

Vis dar populiari tema yra apie litų keitimą į eurus. Taigi, norėdami išsikeisti litus į eurus, tai nemokamai ir neribotą laiką galite padaryti Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune. Keičiant litus į eurus valiutos kursas visuomet bus 1 EUR už 3,4528 LTL.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų