Danske

Danske. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „danske“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rimantas

Sveiki, Danske banke turiu du investicinių vienetų projektus. Kaip žinia, nuo lapkričio mėn. jis nebedirbs su vietos klientais, tačiau suteikia galimybę savo klientams persivesti savo fin. projektus į pasirinktus bankus. Esu Jūsų naujas klientas. Klausimas- ar yra galimybė persivesti į Jūsų banką savo investicinius projektus ir kuris Swed banko padalinys tai tvarko? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimantai, mes nesame bankas. Kreipkitės į Swedbank tiesiogiai.

+3Buvo naudinga
Simona

Laba diena, norėjau pasiteirauti, pagal kokius kriterijus patartumėte rinktis uniją? Norėtume padėti 100 000 eurų, terminuotas indėlis. Gyvename Klaipėdoje. Ar gyvenamoji vietą įtakoja unijos pasirinkimą? Iš anksto dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Įprastai unijos yra regioninės ir jų nariai gali tapti tik tam tikrų miestų gyventojai ar turintys tam tikrų santykių (mokslai, gyvenamoji vieta, darbas) su tuo miestu kur unija gali vykdyti savo veiklą. Kone visos kredito unijos yra apsidraudusios indėlių draudimu, kuris apdraudžia iki 100 000 eurų Jūsų indėlio.

Taigi, rinkitės uniją, kuri siūlo didžiausias palūkanas Jūsų norimam laikotarpiui ir yra apsidraudusios indėlių draudimu, visos apsidraudusios unijos ir bankai čia. Jeigu norite dėti didesnę nei 100 000 eurų sumą, tuomet patariu išskaidyti tą sumą į kelias unijas tam, kad vienoje unijoje nebūtų daugiau nei 100 000 eurų suma. Taip apsaugosite savo pinigus.

+9Buvo naudinga
Informacija

Norėčiau pasidomėti vienu klausimu – žinau kad valstybė apdraudžia 100000 Eur sumą, esančią bankuose/kredito unijose, bet norėčiau pasiteirauti plačiau dėl šio valstybės draudimo. Ar apdraudžiami yra tik indėliai? Ar indėliu skaitosi ir pinigai, kurie tiesiog yra sąskaitoje (santaupos)? Taip pat ar galėtumėte parašyti kokie bankai/kreditos unijos/kitos pinigų įstaigos patenka į sąrašą, kuriuose pinigai esantys sąskaitose yra apdrausti valstybės.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Indėliai ir lėšos banko sąskaitoje yra traktuojami vienodai. T.y. Jūsų asmeninės lėšos sąskaitoje yra apdraustos taip pat. Tačiau vienoje įstaigoje (banke ar unijoj) bus apdrausta ne daugiau nei 100 000 EUR sumai.

Pvz. bankrutavus bankui/unijai ir jeigu tas bankas/unija dalyvauja draudimo programoje:

  • Jūsų lėšos banko sąskaitoje 70 tūkst. eur;
  • Jūsų indėlis tame pačiame banke 40 tūkst. eur..

Bankrutavus bankui, valstybės įmonė investicijų draudimas išmokės Jums 70 tūkst. + 30 tūkst. eurų = 100 tūkst. eurų, o 10 tūkst. Jūs prarastumėte.

Apsidraudę bankai Lietuvoje:

  • AB "Swedbank"
  • AB DNB bankas
  • AB "Citadele" bankas
  • AB Šiaulių bankas
  • AB SEB bankas
  • UAB Medicinos bankas

Apsidraudę bankai Užsienyje:

Nordea Bank AB Lietuvos skyrius ir „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas nėra Lietuvos indėlių draudimo sistemos dalyviai, tačiau yra analogiškų draudimo sistemų dalyviai kitose Europos Sąjungos valstybėse (detalesnę informaciją apie draudimo sąlygas rasite šių bankų interneto svetainėse). Jie taip pat apdrausti 100 000 EUR sumai.

Visą sąrašą Lietuvoje apsidraudusių bankų ir unijų rasite čia.

+28Buvo naudinga
Rasa

Laba diena, ar draudimas galioja ir juridiniams asmenims?

+11Buvo naudinga
Henrikas

Ar indėliai yra apdrausti, kokiai sumai? Kaip suprantu yra bankų, kur indėliai yra nedrausti Lietuvoje, kodėl? Kaip yra su unijų draudimu?

ttąt
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Taip, visų unijų ir bankų (išskyrus Danske bank ir Nordea) indėliai apdrausti Lietuvos valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas". Nordea banko indėliai apdrausti Švedijos nacionalinio skolų biuro, o Danske banko indėliai apdrausti Danijos Karalystės Indėlininkų ir investuotojų garantiniame fonde. Visų bankų ir unijų indėliai fiziniam ar juriniam asmeniui apdrausti Iki 100 000 eurų (345 280 LTL) ir kompensuojami 100 procentų. Pvz. Jeigu Jūsų indėlio suma yra 150 000 eurų, tuomet banko ar unijos bankroto atveju, Jūs atgausite 100 000 eurų ir prarasite 50 000 eurų.

Jeigu ruošiatės dėti indėlį, kurio suma viršija 100 000 eurų, tuomet patariame išskaidyti riziką ir dėti indėlius į skirtingus bankus.

Dėl unijų draudimo yra lygiai taip pat kaip ir su banko, tik lygiai taip pat patariame nedėti didelių sumų vienoje unijoje ar banke. Išskaidykite. Visos įstaigos dirba su griežta Lietuvos banko priežiūra.

+26Buvo naudinga
Gerardas
Gyvenu ir dirbu Anglijoje, noriu padėti indėlį Lietuviškame banke svarais. Kodėl tokios mažos palūkanos ir kodėl didieji bankai SEB ir Swedbank, kur turiu sąskaitas ir manau patikimiausi nesiūlo tokios valiutos indėlių?
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

SEB ir Swedbank bankas nepriima indėlių svarais, tikslių priežasčių kodėl nežinome, tačiau manome tai vidiniai banko strateginiai sprendimai. Indėlius svarais galite padėti Nordea, Danske, Medicinos, Šiaulių bankuose. Palūkanos taip pat skiriasi pagal kiekvieno banko pinigų poreikį.

+89Buvo naudinga
Karolis
Ką daryti, jeigu Lietuvos bankas atšaukia licenziją bankui ar unijai, o aš toje įstaigoje esu padėjęs indėlį?
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, Jūs turbūt turite omenyje banko ar unijos bankroto atvejį. Situacija per pastaruosius metus gan dažna, tad pinigų grąžinimą klientams matėme praktikoje. Jeigu bankas ar unija bankrutuoja, o klientas padėjęs indėlį atgauna visą 100% sumą, kurią buvo padėjęs iki 100 000 eurų sumos. Pavyzdžiui, jeigu turėjote indėlį, pinigų sąskaitose, kurių suma 90 000 eurų, tuomet Jūs ir atgausite visus 90 000 eurų. O jeigu turėjote indėlį ar pinigų sąskaitose, kurių suma 150 000 eurų, tuomet atgausite tik 100 000 eurų.

Svarbu paminėti, kad visus bankus (išskyrus Nordea, Danske, Meridian Trade Bank) ir unijas draudžia Valstybės įmonė "Indėlių ir investicijų draudimas". Draudimo išmokos išmokamos per 20 darbo dienų nuo draudžiamojo įvykio dienos. Draudimo įmonės taryba gali pratęsti šį terminą ne daugiau kaip 10 darbo dienų.

+45Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų