Seb

SEB. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „SEB“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Andrius

Sveiki, turiu sebe Vertybiniu popieriu (amazon), ar yra kokia nors galimybė juos pervesti pas kita brokeri, pvz revolut. Mat sebas ima mokesti kur tik imanoma o revolut kol kas ne..

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Informacija

Norėčiau pasidomėti vienu klausimu – žinau kad valstybė apdraudžia 100000 Eur sumą, esančią bankuose/kredito unijose, bet norėčiau pasiteirauti plačiau dėl šio valstybės draudimo. Ar apdraudžiami yra tik indėliai? Ar indėliu skaitosi ir pinigai, kurie tiesiog yra sąskaitoje (santaupos)? Taip pat ar galėtumėte parašyti kokie bankai/kreditos unijos/kitos pinigų įstaigos patenka į sąrašą, kuriuose pinigai esantys sąskaitose yra apdrausti valstybės.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Indėliai ir lėšos banko sąskaitoje yra traktuojami vienodai. T.y. Jūsų asmeninės lėšos sąskaitoje yra apdraustos taip pat. Tačiau vienoje įstaigoje (banke ar unijoj) bus apdrausta ne daugiau nei 100 000 EUR sumai.

Pvz. bankrutavus bankui/unijai ir jeigu tas bankas/unija dalyvauja draudimo programoje:

  • Jūsų lėšos banko sąskaitoje 70 tūkst. eur;
  • Jūsų indėlis tame pačiame banke 40 tūkst. eur..

Bankrutavus bankui, valstybės įmonė investicijų draudimas išmokės Jums 70 tūkst. + 30 tūkst. eurų = 100 tūkst. eurų, o 10 tūkst. Jūs prarastumėte.

Apsidraudę bankai Lietuvoje:

  • AB "Swedbank"
  • AB DNB bankas
  • AB "Citadele" bankas
  • AB Šiaulių bankas
  • AB SEB bankas
  • UAB Medicinos bankas

Apsidraudę bankai Užsienyje:

Nordea Bank AB Lietuvos skyrius ir „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas nėra Lietuvos indėlių draudimo sistemos dalyviai, tačiau yra analogiškų draudimo sistemų dalyviai kitose Europos Sąjungos valstybėse (detalesnę informaciją apie draudimo sąlygas rasite šių bankų interneto svetainėse). Jie taip pat apdrausti 100 000 EUR sumai.

Visą sąrašą Lietuvoje apsidraudusių bankų ir unijų rasite čia.

+28Buvo naudinga
Rasa

Laba diena, ar draudimas galioja ir juridiniams asmenims?

+11Buvo naudinga
herbas

Nejuokinkit su tokiom palūkanom, koks tikslas dėti indėlį į banką, kai mokamos tokios palūkanos? Geriau jau kojinėj laikyti. Bankai iš mūsų pinigų darosi pinigus, o žmonėm neduoda užsidirbti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Taip, šiuo metu yra tikrai mažos indėlių palūkanos ypač didžiausiuose Lietuvos bankuose, tačiau reikia suprasti, kad šiuo metu yra tokia situacija. Netgi buvo pasigirdusios kalbos, kad bankai nori imti pinigus už pinigų laikymą, o ką jau kalbėti apie indėlių palūkanas.

Lietuvos bankas pranešė apie Europos centrinio banko testą, kurio metu mūsų šalies TOP3 bankai SEB, Swedbank, DNB buvo priskirti prie itin saugių ir patikimų. Lietuvoje bankai tapo labai atsargūs, tai įtakojo siūlomas labai mažas indėlių palūkanas.

+5Buvo naudinga
Gerardas
Gyvenu ir dirbu Anglijoje, noriu padėti indėlį Lietuviškame banke svarais. Kodėl tokios mažos palūkanos ir kodėl didieji bankai SEB ir Swedbank, kur turiu sąskaitas ir manau patikimiausi nesiūlo tokios valiutos indėlių?
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

SEB ir Swedbank bankas nepriima indėlių svarais, tikslių priežasčių kodėl nežinome, tačiau manome tai vidiniai banko strateginiai sprendimai. Indėlius svarais galite padėti Nordea, Danske, Medicinos, Šiaulių bankuose. Palūkanos taip pat skiriasi pagal kiekvieno banko pinigų poreikį.

+89Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų